Skocz do zawartości

Zestaw stereo do salonu za 4-4.5k PLN


Cyborg

Recommended Posts

Witam,

Postanowiłem w ramach przeprowadzki do nowego lokum unowocześnić sprzęt grający. Nie jestem audiofilem, słucham głównie rocka. bluesa (wychowany na Metallica, Faith No More i Dżem), lubię basy ale rodzina lubi też posłuchać popu. Sprzęt będzie wykorzystywany do muzy i filmów z TV.  Źródło muzy to głównie zapewne będzie Spotify.

Od lat mam zestaw Yamaha Pianocraft RX-E600MK2 i myślę że nadszedł czas na zmiany :)

Jaki zestaw 2.0: wzmacniacz + kolumny możecie doradzić w budżecie 4000-4500 PLN ? Zakładam że suba w tym budżecie pewnie nie zmieszczę...

Pokój około 24m połączony z aneksem 12m jak na rysunku. Miejsce na kolumny raczej na sztywno tam gdzie czerwone prostokąty.

Z góry dzięki za wszelkie uwagi

image.png.c19e21c756658f26b4e15c8940e5627c.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo yamahe piano 600mk2 do tego wiim pro I dac dx3 pro+. Rozwaz wiim pro plus I smsl ao300 lub a40 loxije.  Albo poczekaj na wiim amp który będzie streamerem I amp. Kolumny elac podstawkowe np. ELAC Debut Reference B6 . Teraz na pepper masz water z promocja black friday na ao300 smsl. Kilka recenzji na youtube.

Edytowano przez panjabu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej potwierdzam co Piotrek napisał powyżej, połączenie AXR100 z Heco Aurora 700 sprawdzi się idealnie. Z mojej strony natomiast zwróciłbym Twoją uwagę także na kolumny Pylon Audio Pearl 27 oraz najnowsze Heco Victa Elite 702. Natomiast jeśli budżet nie jest sztywny i możemy trochę go zwiekszyć, jutro w Black Friday w naszym salonie będzie mega oferta na bardzo dobry wzmacniacz Cambridge Audio CXA61 w obydwóch wersjach kolorystycznych. Zapraszam serdecznie na odsłuchy, indywidualne wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako właściciel Yamaha Pianocraft E600MK2 (obsługiwał divx na CD, wsparcie dzwięku zapisanego w 5.1 przy odtwarzaniu tylko na 2 kolumnach , zgrabny jak ta tamte czasy i spełniał wymaganie żony co do liczby głośników,)  muszę przyznać, że dziś trudno o takie kompleksowe rozwiązanie jakie oferowała w tamtych latach yamaha w takich pieniądzach.

 

Szukając czegoś do muzyki i pod tv zerkałem na Denon RCD-N12 DAB ale cena 3 tys bez kolumn. Mimo marki Danon opinie są różne o tym sprzęcie i heosie.

Denon ma jeszcze Denon DRA-800H za około 2-2,5tys.

Ciekwe ile lat Denon będzie to wspierał w zakresie aktualizacji oprogramowania.

 

Wiim pro plus z bardzo często aktualizowanym oprogramowaniem  to około 1tys + smsl ao300/loxije a40(wejscie dla gramofonu) to też około 1 tys.

A tak po prawdzie pewno wiim mini starczyłoby za 300-400zł bo można użyć optyka do podłączenia do AO300/A40 bo złącze HDMI wykorzystane zostanie pod TV. 

Jedyny mankament to czy uda się poprawić w oprogramowaniu  CEC w HDMI ARC (automatyczne wyłączenie i właczenie wraz z TV,  obsługa jednym pilotem w tym zakresie). Stosunkowo świeży sprzęt.

 

 Kolejne rozwiązanie to Wiim amp który ma niby kosztować w okolicach 350 Euro ale na razie nie ma go w ofercie handlowej.

 

Ciekawy jestem co Pan wybierze.

Proszę napisać w tym wątku co Pan wybrał.

Może to jakoś wpłynie i na moje rozwiązanie w zakresie  aktualizacji pianocrafta:)

Oczywiście są także droższe rozwiązania o których nie pisałem ale ja myślałem o podobnej kwocie jak Pan .

Edytowano przez panjabu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

JNatomiast jeśli budżet nie jest sztywny i możemy trochę go zwiekszyć, jutro w Black Friday w naszym salonie będzie mega oferta na bardzo dobry wzmacniacz Cambridge Audio CXA61 w obydwóch wersjach kolorystycznych.

Podczepię się pod wątek. Pozbawiono ten wzmacniacz regulacji tonów. Jak można to zrealizować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

"...jutro w Black Friday w naszym salonie będzie mega oferta na bardzo dobry wzmacniacz Cambridge Audio CXA61 w obydwóch wersjach kolorystycznych. Zapraszam serdecznie na odsłuchy, indywidualne wyceny"

 

Można prosić o więcej szczegółów (nawet na priv) ? Czy cena będzie taka jak ostatnio na Amazonie ? ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bejrut napisał:

Podczepię się pod wątek. Pozbawiono ten wzmacniacz regulacji tonów. Jak można to zrealizować?

Coraz więcej producentów rezygnuje z potencjometrów do regulacji barwy, niestety większość osób korzysta z nich niewłaściwie doprowadzając do przesterowywania dźwięku.

Brzmienie dopasowujemy pod swój gust odpowiednio dobierając wszystkie elementy zestawu. Kluczowe jest tu dobre zgranie wzmacniacza z kolumnami ale również okablowanie ma spore znaczenie. Jakiekolwiek próby obchodzenia tego zewnętrznymi EQ lub nawet softwareowymi są niewskazane i będą prowadzić do zniekształceń w dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Jeli nowy to taki standardowy system

Cambridge AXR 100 + Heco Aurora 700

Siec załatwisz sobie przez Wiim mini.

Nie wiem czy uda się zmieścić w budżecie

Może coś używanego ? Albo zmienić Cambridge AXR na jakiegoś chińczyka SMSL.

 

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, jak sobie patrzę to taki system jest bliżej 6k a nie mojego budżetu ... nic to trzeba odsłuchać i pomyśleć, może jakieś raty 🤔

@Q21Co do oferty Black Friday na  Cambridge Audio CXA61 to może ktoś inny skorzysta, ja celuję na kupno bliżej końca zimy 2024 ale lubię sobie tematy przemyśleć :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, panjabu napisał:

Szukając czegoś do muzyki i pod tv zerkałem na Denon RCD-N12 DAB ale cena 3 tys bez kolumn. Mimo marki Danon opinie są różne o tym sprzęcie i heosie.

Ceol jest mocno przeciętnym wzmacniaczem. Jako funkcja sieciowa no Heos tez nie jest najnowszy ale działa.

18 godzin temu, panjabu napisał:

Denon ma jeszcze Denon DRA-800H za około 2-2,5tys.

Ciekwe ile lat Denon będzie to wspierał w zakresie aktualizacji oprogramowania.

Minimlnie ile musi bo jest już model DRA 900 100% droższy. Ale co tam wspierać? Co działa to dziala co nie to już nie będzie.

Ten amplituner tylko to jasnych, szybkich, żywych kolumn bo sam gra dosć mdło.

18 godzin temu, panjabu napisał:

A tak po prawdzie pewno wiim mini starczyłoby za 300-400zł bo można użyć optyka do podłączenia do AO300/A40 bo złącze HDMI wykorzystane zostanie pod TV. 

Jedyny mankament to czy uda się poprawić w oprogramowaniu  CEC w HDMI ARC (automatyczne wyłączenie i właczenie wraz z TV,  obsługa jednym pilotem w tym zakresie). Stosunkowo świeży sprzęt.

Pewnie nie. Bo to może nie być kwestia softu.

18 godzin temu, bejrut napisał:

Podczepię się pod wątek. Pozbawiono ten wzmacniacz regulacji tonów. Jak można to zrealizować?

Na źrodle. na przykład Wiim

10 godzin temu, Cyborg napisał:

 

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, jak sobie patrzę to taki system jest bliżej 6k a nie mojego budżetu ... nic to trzeba odsłuchać i pomyśleć, może jakieś raty 🤔

@Q21Co do oferty Black Friday na  Cambridge Audio CXA61 to może ktoś inny skorzysta, ja celuję na kupno bliżej końca zimy 2024 ale lubię sobie tematy przemyśleć :) 

Jak wynegocjujesz to zejdziesz z tej ceny.

Jest kilka salonów w Polsce które da Ci niższe, lepsze ceny. Warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ceol jest mocno przeciętnym wzmacniaczem. Jako funkcja sieciowa no Heos tez nie jest najnowszy ale działa.

I ja go nie polecałem ani sam nie brałem pod uwagę ze względu na te średnie opinie, małą  moc oraz heos.

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Minimlnie ile musi bo jest już model DRA 900 100% droższy. Ale co tam wspierać? Co działa to dziala co nie to już nie będzie.

Jeśli kupuje urządzenie z wszystkim to chciałbym wiedzieć jak długo producent będzie to wpierał.

To ten producent odpowiada za obsługę klienta dla serwisów streamingu (np. Tidal) a ta wymaga abyśmy mieli szansę na okresowe aktualizacje.  

Czasami producenci zmieniają API, nawet google zmieniło API youtube i uśmierciło klienta youtube na telewizorze mojej teściowej :) 

Tak samo może być z każdym z muzycznych serwisów.

 

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Pewnie nie. Bo to może nie być kwestia softu.

Pożyjemy zobaczymy.

Jedno z urządzeń Wiim amp, arylic BP50 Bluetooth, a40 loxije, smsl ao300 za będzie miało poprawną obsługę HDMI ARC z CEC po tych chińskich i kolegów z linkplay'a (https://www.linkplay.com/products-powered-by-linkplay) poprawkach w software albo zobaczymy kolejną wersję tego urządzenia.

Pierwsza wersja poprawek firmware do AO300 już została opublikowana.

Edytowano przez panjabu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Cyborg napisał:

 

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, jak sobie patrzę to taki system jest bliżej 6k a nie mojego budżetu ... nic to trzeba odsłuchać i pomyśleć, może jakieś raty 🤔

@Q21Co do oferty Black Friday na  Cambridge Audio CXA61 to może ktoś inny skorzysta, ja celuję na kupno bliżej końca zimy 2024 ale lubię sobie tematy przemyśleć :) 

Dużo się zmieni przez rok, niepotrzebnie sobie teraz zajmujesz tym głowę moim zdaniem :) Niektórych z polecanych produktów już nie będzie na rynku, inne będą w nowych cenach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2023 o 17:38, panjabu napisał:

Jeśli kupuje urządzenie z wszystkim to chciałbym wiedzieć jak długo producent będzie to wpierał.

No i słusznie. Ale pytam, co wspierał?

Weź pod uwagę że jeżeli cokolwiek zmieni się na obecnych platformach stremingowych. W sensie nowy format, kodowanie, nowa funkcjonalność czy ten powstanie nowa platforma to jest niemal 90% prawdopodobieństwaa że nie bedzie to spierane nawet na rządzeniu ktore wyszło "wczoraj" Jeśli rozumiesz o co mi chodzi.

Dnia 25.11.2023 o 12:23, Cyborg napisał:

Źle się wyraziłem. Mam na myśli koniec najbliższej zimy, czyli luty/marzec 2024 😁

No to czas zainteresować się teraz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...