Skocz do zawartości

Kino domowe czy Soundbar do 5tys


miroS

Recommended Posts

Witam, chce poprawić jakość dźwięku  w salonie o powierzchni 40m2 (4.5x9). Telewizora używam głównie do oglądania filmów (z rzadka do grania) na niskim / średnim poziomie głośności.  Zależy mi aby uzyskać efekt przestrzenności podobny do kina. Jakość dźwięku też jest ważna ale szczerze powiedziawszy średni ze mnie audiofil bo zawsze miałem problemy z wyłapaniem różnic pomiędzy średnimi a drogimi sprzętami audio. Telewizor i sofę mam umieszczane w jednym rogu a reszta salonu zrobiona jest na jadalnie. Telewizor mam zawieszony na ścianie a pod nim szafkę RTV. To ustawienie ogranicza mnie z wysokością kolumn przednich do 35 max 40 cm. Z tego powodu zastanawiałem się nad zakupem Soundbar za. 3tys ale nie jestem pewien że osiągnę efekt przestrzenności. Kable nie są przeszkodą bo wcześniej wsadziłem je do ściany. Czy skompletowany zestaw 5.1 za 5tys ma sens czy lepiej jednak iść w Soundbar? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie kino domowe. Po pierwsza nawet najgorszy i najtańszy system kina domowego zapewni Ci lepszą jakość dźwięku. Po drugie żaden soundbar nie nagłośni Ci i nie stworzy efektu dźwięku przestrzennego w 40m2.

Budżet 5 tys. zł. jest niestety niski żeby zbudować przyzwoity system kina domowego. Moim zdaniem w zadanym budżecie warto wybrać dobry amplituner wielokanałowy oraz zestaw kolumn w konfiguracji 5.0. A subwoofer zakupić za chwilę. 
Przechodząc do konkretów - spójrz na amplituner kina domowego Yamaha RX-V4A lub Onkyo TX-SR494DAB. To dwa nowoczesne urządzenia, które świetnie sprawdzą się jako centrum Twojego systemu audio-video. Kolumny - spójrz na system oparty na Polk Audio serii Monitor XT - link - lub Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0. Natomiast docelowo subwoofer - proponowałbym model Klipsch R-120SW.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zdjęcie istotnej części salonu (bo właściwie TV oglądamy na 15-20m salonu). Pod klimatyzacją i z drugiej strony sofy mam podejścia na tylnie głośniki. Sofa musi być prawie dosunięta do ściany bo przejście robi się ciasne.

Dzięki za propozycję kolumn ale jak zauważył @PanKlor są one za wysokie bo u mnie muszą stać na szafce (tam też mam podprowadzone kable) 

20231123_085036.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem bo z tyłu za sofą dam półki pod głośniki. Z przodu szafka sięga wysokości sofy (albo jest ciut wyższa) więc stojące tam głośniki powinny być ciut poniżej głowy ale tylko nieznacznie. Subwoofer liczyłem kupić w tym budżecie ale z twojego posta zakładam że jest to raczej nieosiągalne  

Edytowano przez miroS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2023 o 10:31, bora902 napisał:

moge zrozumiec ze jest ciezko na rynku i sie robi ciasno ale dlaczego swiezakow kolejny  raz wpuszczacie w maliny z ta yamaha i na doczepke felernym  modelem onkyo ?

panowie troche przyzwoitosci nalezy zachowac by ludzie wierzyli ze spolecznosc kinomaniakow jest naprawde pomocna

Rozwiń temat bo nie wiem o co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...