Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw audio - prośba o pomoc


Yaroslav01

Recommended Posts

Witam wszystkich, 

Rozpoczynam przygodę z konfiguracją swojego pierwszego zestawu grającego.

Wytyczne (moje i wizualne żony):

- zestaw ma być uniwersalny - zarówno do kina domowego jak i muzyki (słucham muzyki metalowej)

- budżet do 10 tys (do lekkiego naciągnięcia)

- przewody w nowym mieszkaniu mam już przygotowane 2 x 2.5

- nagłośnienie: głośniki wiszące bezwzględnie w kolorze BIAŁYM (to jest jedyny warunek mojej żony)

- w zestawie chce mieć odtwarzacz CD

- salon 21m2

Zastanawiałem się nad takim sprzętem:

Amplitunery MARANTZ Cinema 70S lub MARANTZ Cinema 60

 

Nagłośnienie (wrzucam parę linków)

https://hifi24.pl/cabasse-alcyone-2-system-glosnikowy-5-1-czarny.html

https://hifi24.pl/cabasse-eole-4-system.html

https://audiotrendt.com.pl/zestawy-kolumn/235-q-acoustics-qa-7000-zestaw-kolumn-glosnikowych-51.html tylko białe

Zaproponowano mi również głośniki Audio Radius

Z góry dziękuję za pomoc, ponieważ jestem laikiem w tym temacie.

Edytowano przez Yaroslav01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zacznę od amplitunera - Twój wybór urządzeń Denon jest jak najbardziej optymalny. Jeśli możesz postawić model Marantz Cinema 60, czyli nie masz ograniczenia miejsca na wysokość, to na pewno będzie to lepszy wybór.

Co do głośników musisz sobie zdawać sprawę, że tego typu zestawy o jakich wspomniałeś niosą za sobą pewne kompromisy szczególnie przy odsłuchu muzyki. Ale jeśli nie ma wyjścia, to musimy pozostać przy takiej konfiguracji. 
Co do kolumn, to proponowałbym Ci pozostać przy marce Cabasse i spojrzeć na model Alycone 2 lub Eole 4
Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Przy zakupie zestawu możesz u nas liczyć na atrakcyjną ofertę cenową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Q21 napisał:

Cześć,

zacznę od amplitunera - Twój wybór urządzeń Denon jest jak najbardziej optymalny. Jeśli możesz postawić model Marantz Cinema 60, czyli nie masz ograniczenia miejsca na wysokość, to na pewno będzie to lepszy wybór.

Co do głośników musisz sobie zdawać sprawę, że tego typu zestawy o jakich wspomniałeś niosą za sobą pewne kompromisy szczególnie przy odsłuchu muzyki. Ale jeśli nie ma wyjścia, to musimy pozostać przy takiej konfiguracji. 
Co do kolumn, to proponowałbym Ci pozostać przy marce Cabasse i spojrzeć na model Alycone 2 lub Eole 4
Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Przy zakupie zestawu możesz u nas liczyć na atrakcyjną ofertę cenową.

A możesz zapropowac coś jeszcze z nagłośnienia? 

O jakich kompromisach myslisz?

Przed chwilą, Yaroslav01 napisał:

A możesz zapropowac coś jeszcze z nagłośnienia? 

O jakich kompromisach myslisz?

 

3 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć,

zacznę od amplitunera - Twój wybór urządzeń Denon jest jak najbardziej optymalny. Jeśli możesz postawić model Marantz Cinema 60, czyli nie masz ograniczenia miejsca na wysokość, to na pewno będzie to lepszy wybór.

Co do głośników musisz sobie zdawać sprawę, że tego typu zestawy o jakich wspomniałeś niosą za sobą pewne kompromisy szczególnie przy odsłuchu muzyki. Ale jeśli nie ma wyjścia, to musimy pozostać przy takiej konfiguracji. 
Co do kolumn, to proponowałbym Ci pozostać przy marce Cabasse i spojrzeć na model Alycone 2 lub Eole 4
Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Przy zakupie zestawu możesz u nas liczyć na atrakcyjną ofertę cenową.

Zapomniałem zapytać. Jaki odtwarzacz CD proponujesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już widzę że żona sięprzewija to już myslędaj ją do klawiatury bo załatwiym do szybciej.

Ale może tu sięuda :)

Budżet macie jak na mirko satelitki spoko.

JA bym Marantza nie brał

70s jest ultra mało wydajny. Ok nie potrzebujecie tego teraz ale mimo to jest za drogi na swoje możliwości. 60 lepiej ale to nadal znacznie wzrost ceny pod kątem prezentującej jakości.

Onkyo 7100, Pioneer 305 da więcej.

Te Cabasse sa na prawdę spoko kolumnami.

Ewentualnie Monitor audio Apex i Dali Fazony

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wzmacniaczach kina domowego sie nie znam ale jesli mają cyfrowe I analogowe wejscia tzn ze mozesz tam cos podlaczyc. Odtwarzacz cd lub transport cd np.

Cd transport to jest odtwarzacz cd pozbawiony przetwornika cyfrowo analogowego.

Jesli np wzmacniacz/ amplituner  ma wejscia cyfrowe, mozesz taki transport do niego podlaczyc I uzywac tego przetwornika w nim wbudowanego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...