Skocz do zawartości

REL HT 1003 vs SVS PB1000 vs T.Zero?


Gumowe Ucho

Recommended Posts

Jak w temacie - może w przyszłym roku dam radę zrobić jakiś "subgrade" mojego Magnata Alpha RS8. Daje radę ale to podstawowy model. Świetną jego cechą jest mały rozmiar, bo wciska się mi bez problemu między kanapę a ścianę (innego miejsca po prostu nie ma).

Z tego, co widzę, to fajne subwoofery w okolicach 2,5k proponowane tu to REL i SVS. Mamy 12" membranę i wejście do świata prawdziwych subs. Tylko musiałbym trochę przesunąć kanapę :)

A REL T.Zero? Malutki, ale może dałby realny upgrade? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Ale jaki w końcu ten budżet? 2,5 kPLN czy większy skoro wskazujesz na SVS PB-1000... ? 

Przepraszam, wkradła się pomyłka: oczywiście chodziło mi o SB-1000.

 

EDIT: dodam, że musi się sprawdzić w "wyższych" jak na subwoofer częstotliwościach bowiem "wypełnia" rolę głośnika niskotonowego Cambridge Audio Minx, malutkich satelitek-surroundów, które mają minimum 150Hz, a najlepiej to gra gdy crossover jest aż 200Hz.

Edytowano przez Gumowe Ucho
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kubakk napisał:

Testowałem svs sb1000pro wyłączając odcięcie , grał ~200Hz , ale nie było to przyjemne gdyż przykrywał wokale - lepiej go ciąć koło 80-100Hz. Sterowanie z telefonu sporo ułatwia

Mam indywidualnie ustawione crossovery, fronty do 80Hz, a surround daję 150 lub 200. Tam wspomaga subik, stąd ciekawi mnie jak da radę, i czy muzykalny REL nie zrobi tego lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gumowe Ucho napisał:

Mam indywidualnie ustawione crossovery, fronty do 80Hz, a surround daję 150 lub 200. Tam wspomaga subik, stąd ciekawi mnie jak da radę, i czy muzykalny REL nie zrobi tego lepiej.

Skoro RS8 daje radę to i tak proponuję go zostawić i używać obu. Też się broniłem ale 2 są lepsze niż 1. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Gumowe Ucho napisał:

Czyli zmieszać dwa suby :)  czy one nie będą się kłócić przez inny charakter? Zakładając, że jakoś je zmieszczę... :D 

Może robi to jakąś różnicę podczas słuchania muzyki ale w kinie ma być dynamicznie 😉 

Rozważ bezprzewodowy adapter do subwoofera. Będziesz bardziej elastyczny jeżeli chodzi o jego umiejscowienie. 

Tak wiem - SVS SB1000 to nie jest subwoofer do kina ale po przesiadce z jakieś budżetowej Tagi/Kody zrobił na mnie ogromne wrażenie.  Jak się posłucha czegoś większego to zauważa się różnicę w "masie" efektów niskotonowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 30.11.2023 o 08:34, Piotr Sonido napisał:

Każdy do  czegośinnego

PB1000 - 100% kina

1003 - 50/50

TZero - stereo do małego pomieszczenia

 

Aaa, Piotrze, a jak by było gdybym zachował RS8, i "dołożył" drugi - RS12?

RS12 wytrzymuje porównanie z takim SVS SB1000 lub REL 1003?

Wsparty RS8-ką coś fajnego zdziała? Jest dostępny w białym kolorze, co ma też jakiś wpływ... (SVS dopiero od modelu Pro)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2023 o 13:18, PanKlor napisał:

Tak wiem - SVS SB1000 to nie jest subwoofer do kina

Śmiem się nie zgodzić. SB-1000 Pro nadaj się do kina bez problemu. Wiadomo. W niezbyt dużym pomieszczeniu i nie zejdzie tak aż nisko jak PB-1000 ale mimo wszytko pisanie, że SB-1000 nie nadaje się do kina jest po prostu nieprawdą.
Nie napisałeś w ogóle jaki metraż ma Twoje pomieszczenie.
 

Dnia 27.11.2023 o 10:07, Gumowe Ucho napisał:

między kanapę a ścianę (innego miejsca po prostu nie ma)

Możesz rozrysować to pomieszczenie i co gdzie stoi i gdzie sub ma stać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eMBe napisał:

Śmiem się nie zgodzić. SB-1000 Pro nadaj się do kina bez problemu. Wiadomo. W niezbyt dużym pomieszczeniu i nie zejdzie tak aż nisko jak PB-1000 ale mimo wszytko pisanie, że SB-1000 nie nadaje się do kina jest po prostu nieprawdą.

No to, żeby było jasne. To bardzo dobry subwoofer. Sam używałem go w kinie przez kilka miesięcy i byłem zadowolony. Jednak w podobnym budżecie można znaleźć konstrukcje które w kinie odnajdą się dużo lepiej. Poza tym warto by było abyś nie manipulował cytatami, żeby zmienić ich kontekst. 

4 minuty temu, eMBe napisał:

Nie napisałeś w ogóle jaki metraż ma Twoje pomieszczenie.

Ale ja już nie szukam subwoofera 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2023 o 10:18, Gumowe Ucho napisał:

Aaa, Piotrze, a jak by było gdybym zachował RS8, i "dołożył" drugi - RS12?

Moim zdaniem dwa słabsze suby i tak zagrają lepiej niż jeden lepszy.

To może być dobry trop. ale nie do stereo. Bo oba te suby są kinowe.

Dnia 12.12.2023 o 10:18, Gumowe Ucho napisał:

RS12 wytrzymuje porównanie z takim SVS SB1000 lub REL 1003?

W kinie tak. W stereo zagra dużo słabiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Moim zdaniem dwa słabsze suby i tak zagrają lepiej niż jeden lepszy.

To może być dobry trop. ale nie do stereo. Bo oba te suby są kinowe.

W kinie tak. W stereo zagra dużo słabiej.

 

To niezła zagwozdka. Bo jednak ma też robotę niskotonowego głośnika dla Cambridge Minx Min12. Zakładam, że REL zrobi to lepiej z kolei.

GDYBYM jakimś cudem upchał 2x sub :D (nie wiem co na to żona!) to wtedy np. lepiej odciąć takiego RS8 żeby bulgotał najniżej, pokrętłem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2023 o 11:26, eMBe napisał:

Możesz rozrysować to pomieszczenie i co gdzie stoi i gdzie sub ma stać?

Scanned Documents.pdf

Tu jest taki na szybko rzut - całość ma 65m2 więc salon ma może z 20? Ale jest długi otwarty korytarz który też dodaje metrażu. MLP to oczywiście main listening position.

W tej sytuacji ciężko coś upchnąć dodatkowego, i liczyłbym że bardziej fancy sub coś da. Na pewno Minxy tak jak je uwielbiam potrzebują wsparcia/upgrade na Min22 bo mają niskotonowy głośnik. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PanKlor napisał:

Faktycznie ciasno. Między kanapa a szafkami kuchennymi jest trochę miejsca...

Niestety jedyne, myślisz że tam subwoofer (lub drugi...) miałby sens? Słyszałem, że .2 powinny być po diagonalu od siebie a nie w tę samą stronę?

 

Ewentualnie - kiedyś - mógłbym przerzucić się na monitory zamiast kolumn frontowych i zrobić coś takiego... https://www.avsforum.com/threads/is-it-a-problem-to-book-bookshelf-speakers-directly-on-top-of-subwoofers.3247218/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gumowe Ucho napisał:

Słyszałem, że .2 powinny być po diagonalu od siebie a nie w tę samą stronę?

Też tak słyszałem ale pamiętaj że to dotyczy prostokątnych, zamknietych pomieszczeń. Oczywiście najlepiej kupic/pożyczyć mikrofon i przekonac się na własnej skórze. U mnie np suby stoją po prawej stronie od kanapy, w rogach. Też niezalecane ale udało się uzyskać 20-80 Hz w przedziale 5 dB. Tzn tak było bo znowu zacząłem kombinować i jeszcze trochę zabawy mnie czeka ;)

 

1 godzinę temu, Gumowe Ucho napisał:

Ewentualnie - kiedyś - mógłbym przerzucić się na monitory zamiast kolumn frontowych i zrobić coś takiego... 

Nie stawiałbym ich tak ale może u kogoś to działa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PanKlor napisał:

Też tak słyszałem ale pamiętaj że to dotyczy prostokątnych, zamknietych pomieszczeń. Oczywiście najlepiej kupic/pożyczyć mikrofon i przekonac się na własnej skórze. U mnie np suby stoją po prawej stronie od kanapy, w rogach. Też niezalecane ale udało się uzyskać 20-80 Hz w przedziale 5 dB. Tzn tak było bo znowu zacząłem kombinować i jeszcze trochę zabawy mnie czeka ;)

 

 

I jakie pomiary robisz? Jak zacząć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...