Skocz do zawartości

Monitory fronty zamiast kolumn do kina domowego.


Bartosz Kiliński

Recommended Posts

Cześć, 
Po remoncie będę zmuszony zmienić kolumny podłogowe na monitory. I nie wiem kompletnie co mogłoby to być. Ale po kolei. 
Obecnie mam zestaw 5.0
ampli HK AVR 370
fronty JBL Arena 180 
centralny JBL Arena 125C
surround JBL Arena 120
nie mam suba bo te kolumny mają na tyle basu, że przyjemnie się ogląda filmy itp. (Tak wiem z subem to jeszcze jest tak głębiej ale nie o tym teraz)

Teraz szukam czegoś w zamian za fronty. Muszą być to monitory, żeby na szafkę RTV weszły :/ 
Czego bym wymagał, to żeby w stereo przyjemnie grały (głównie, rock, metal, czasem elektroniczna). Oraz, żeby przy filmach dalej w bez suba w miarę potrafiły nisko zejść i fajne efekty były. 
Budżet to 2500-3000 za parę monitorów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Na pewno jedną z podstawowych opcji do sprawdzenia są Monitor Audio Bronze 100. Schodzą dość nisko jak na monitory, grają szybko, dokładnie. Powinny podpasować do stylu JBLa :)  Coś ciemniej grającego, ale nie schodzącego aż tak, to KEF Q350. Też przyjemne rozwiązanie. Z opcji droższych sprawdziłbym Fyne Audio F500, Dali Oberon 3 i Dynaudio Emit 20. W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy  Heco Aurora 300 byłyby ok? Dobrą cenę mają. Czy może zaproponowane przez Was opcje będą na tyle lepsze, żę warto dopłacić. Budżet do 2500-3000 za komplet. 

Aha i takie pytanie, czy jak patrze na dolny poziom zakresu częstotliwości, to znaczy, że będzie lepszy bas? Niżej zejdzie głośnik? Np Niektóre monitory podane przez Was mają ponad 50Hz dolną granicę, a np. powyższe Heco Aurora 300 30Hz.

Edytowano przez Bartosz Kiliński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...