Skocz do zawartości

zastanawiam się nad kupnem magnetofonu


K8v8M

Recommended Posts

i rozważam dwie opcje

1 kierować się wyglądem i po prostu mieć coś co cieszy oko, a nie ucho ( jako eksponat po prostu).

2 kupić coś co dobrze gra, ma to 'coś" co sprawia, że człowiek będzie chciał czasem posłuchać ulubionych nagrań z kasety. 

Wszelkie uwagi, doświadczenia mile widziane. A gdyby ktoś miał w dobrej cenie Technicsa RS-B100 to proszę się nie krępować z ofertą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu też się skusiłem na magnetofon - leży w piwnicy. Słuchać się jednak nie da…. Ale ulubione kasety przegrałem i czasami puszczam z plików.

Przy zakupie chyba najlepiej zacząć od pewnego źródła, w końcu to sprzęty używane i z przewagą mechaniki. Ja też patrzyłem na markę, żeby jakoś pasowało, ale jak się okazało, niepotrzebnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2023 o 22:28, K8v8M napisał:

kierować się wyglądem i po prostu mieć coś co cieszy oko,

zacznij od wyboru pod preferencje które podałeś. Ma cieszyć Twoje oczy, pooglądaj fotki w necie i jak już dokonasz wyboru poproś o opinię kolegów.

Używam magnetofony do dnia dzisiejszego, i jestem zadowolony, wszystko zależy od jakości sprzętu.

Pozdr.

P.S.

Tylko nie zdziw się gdy dostaniesz negatywne opinie lub ten magnetofon będzie tylko dla Twoich oczów.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, K8v8M napisał:

widział u siebie :)

 Na pewno znajdziesz w sieci.

Według mnie to trafiony wybór, szanuje taśmy, 3 stopniowy hamulec, dodatkowo czasomierz oprócz licznika, stop na "0" dokładnie zatrzymuje się na "0" głowice GX.

Sprawuje się dobrze, dźwięk ok.

Wadą obecnie jest mały wybór taśm nowych- brak, tylko NOS-y i też cena tych taśm.

Ale co nie robi się dla oczów😗.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karol64208 napisał:

 Na pewno znajdziesz w sieci.

Według mnie to trafiony wybór, szanuje taśmy, 3 stopniowy hamulec, dodatkowo czasomierz oprócz licznika, stop na "0" dokładnie zatrzymuje się na "0" głowice GX.

Sprawuje się dobrze, dźwięk ok.

Wadą obecnie jest mały wybór taśm nowych- brak, tylko NOS-y i też cena tych taśm.

Ale co nie robi się dla oczów😗.

tak. za 7-15 tysięcy...

NOS=nie otwierana staroć?

Taśm planuje raczej kilka nie kilkadziesiąt, więc chyba podołam finansowo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, K8v8M napisał:

NOS=nie otwierana staroć?

Nowe ze starych zapasów- nie używane.

28 minut temu, K8v8M napisał:

tak. za 7-15 tysięcy...

tylko sprawdź czy nie jest po naprawie i zalecam odbiór osobisty, mają swoją wagę ale są to delikatne urządzenia.

Powodzenia.

1 godzinę temu, klimkr napisał:

en na górze do oglądania, a gra ten na dole :)

jakoś trzeba sobie radzić😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karol64208 napisał:

tylko sprawdź czy nie jest po naprawie i zalecam odbiór osobisty, mają swoją wagę ale są to delikatne urządzenia.

Powodzenia.

dzięki za sugestie, zastosuję.

 

Raczej planuję zakup na rok 2025 (na przyszły obiecałem sobie ascezę w zakresie wydatków audio) więc sporo czasu na rozeznanie w temacie i wyrobienie opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...