Skocz do zawartości

Rewitalizacja głośników frontowych i centralnego dla Denon AVC-X3800H.


Lebcio

Recommended Posts

Po zakupie wzmacniacza i subwoofera przyszła kolej na wymianę frontowych głośników i centralnego.

Salon z kuchnią to pomieszczenie około 35m2. 
Przeznaczenie kino i muzyka 50/50%

Obecny zestaw to 5.1.4
ampli - Denon AVC-X3800H
fronty do wymiany 
centralny do wymiany
surround do wymiany 
subwoofer - SVS SB2000 (dziękuję za pomoc przy wyborze)

Głośniki frontowe tylko monitory, bo będą stać na szafce. Idealnie jak by były białe.
Budżet do 4000 zł za parę monitorów. 

Głośnik centralny do 2500 zł.

Jeśli chodzi o fronty to biorę pod uwagę:

-Wharfedale Evo 4.2 (białe) - te najbardziej przypadły mi optycznie do gustu i jeśli są "zgodne" z Denon AVC-X3800H to pewnie to będzie mój wybór priorytetowy

-Monitor Audio Bronze 100 (białe)

-Klipsch RP-600M

-Heco Ambient Line 44F (białe)

Z wyborem głośnika centralnego jest większe niezdecydowanie.

-Polk Audio Signature Elite ES35 biały

-Polk Audio Reserve R350 biały

-Heco Ambient Line 44F biała

-Monitor Audio Bronze C150 biały

-Klipsch RP-640D

-Klipsch RP-404C II

-Klipsch RP-504C II

Czy możecie wskazać najlepszy wybór jaki wam się wydaje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, masz całkiem spory rozrzut cenowy w swoich opcjach :) Najlepszą centralką z wymienionych jest oczywiście RP-504C II, moim zdaniem warto do niej dopłacić względem reszty opcji. 

Z frontów to również bardzo przeróżne opcje, Wharfedale są najspokojniejsze, najbardziej średnicowe. Z Denonem może być już zbyt nudno i spokojnie, ale to jak zawsze zależy od gustu. Monitor Audio Bronze 100 to opcja żywsza, bardziej rozrywkowa, dobrze zgrywa się z Denonem. W tym budżecie jednak zbliżasz się do Silverów 100 i warto je rozważyć zamiast niższej serii. Przeskok jest spory :)

Napisz na czym najbardziej Ci zależy w brzmieniu, a coś przyjemnego się zaproponuje ;) W razie czego zapraszamy na odsłuchy i indywidualne wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fronty kupisz w tej cenie Silver 100 są lepsze.

Typowo do kina Bronze 100 wystarczą ale jesli będzie coś stero to warto.

Centralny od kompletu od Silver albo Klipsch 404. ale nie dokładaj do wersji II Szkoda kasy.

Różni się nieco konstrukcją ale nie warto dopłącać.

Surroundy wówczas modele FX i tu wystarczą Ci z serii Bronze, bez względu na fronty.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw raczej do kina, ale czasami i trochę muzyki będzie, rodzaj różny - pop, rock i czasami jakieś utwory z gatunku poważnej.

Ucha audiofilskiego to ja nie mam 🙂 , ale lubię jak coś się ze sobą zgrywa i jest dobrze dopasowane.

Jeśli chodzi o brzmienie to chciałbym aby było słychać dobrze średnie i wysokie, ale te ostatnie nie mogą dominować. Myślę że niskie nie muszą bardzo nisko schodzić bo tu liczę na sub.

Jeśli chodzi o centralny to wiele słyszałem o dobrym odsłuchu w kinie głośnika Polk Audio Signature Elite ES35, ale czy aby to nie opinie ludzi którzy nie mieli go z czym porównać?

Jeśli wybiorę fronty Monitor Audio Bronze to logicznym wyborem byłby Monitor Audio Bronze C150. Wiem że nie muszę się trzymać tej samej linii.

Jak bardzo jest duża jest różnica w odsłuchu pomiędzy płaskim głośnikiem Klipsch RP-640D a jego większym bratem Klipsch RP-404C?

Czy przy wyborze frontów Monitor Audio Bronze iść w centralny AM C150 czy któregoś Klipscha?

I faktycznie myślałem o zakupie surroundów model FX.

Edytowano przez Lebcio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...