Skocz do zawartości

Streaming Disney+/Netflix/HBO Max Dolby Digital Plus vs Blu-ray 1080p/4k w kinie 5.1


Carmion

Recommended Posts

15 godzin temu, Carmion napisał:

Brat mi mówił żeby z tym TrueHD dać sobie spokój i że dolby atmos wystarczy. Ale ten dolby atmos to czyli dolby digital plus jest wystarczająco dobrej jakości? 

Co ten brat? Dobra w temacie audio to nie słuchaj go bo mroczy coś :P

Atmos może byc zarówno w ścieżce dolby HD jak i Dolby Digital +

Ale DD+ nie ma startu do Dolby True HD

Wiec coś gdzieś poczytał ale raczej słabej jakości informację.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Dobry player. Ja miałem Shielda, ale na Zidoo też patrzyłem.

Obojętne. takie same są wszystkie.

Myślałem nad starszą wersję Zidoo Z9X ale starszy system i gorszy procesor. Więc dołożyłem do nowego. Mam nadzieję że będę zadowolony. Dziś jeszcze dojdzie centralny Pylon diamond także wieczorem kalibracja będzie robiona i testowanie filmów w 4k UHD trueHD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2023 o 10:31, Carmion napisał:

Myślałem nad starszą wersję Zidoo Z9X ale starszy system i gorszy procesor. Więc dołożyłem do nowego. Mam nadzieję że będę zadowolony. Dziś jeszcze dojdzie centralny Pylon diamond także wieczorem kalibracja będzie robiona i testowanie filmów w 4k UHD trueHD. 

Ślędzę ślędze :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio zakonnica 2 w wydaniu w 4k UHD blu-ray dolby TrueHD to dźwiękowo robi wrażenie. Dla mnie jest kolosalna różnica w wydaniach blu-ray a streaming. A sobie porównałem na Disney+ gwiezdne wojny no i od Marvela Avengers. Jest na tyle duża różnica dźwiękowo że nie chcę wracać na streaming. Ogólnie ze sprzętu jestem zadowolony i 5.1 potrafi w kinie zagrać dobrze. Na pewno ogląda się lepiej niż w typowym kinie miejskim. Arcam AVR 20 daję naprawdę radę i jest to solidny sprzęt. W stereo też potrafi dobrze z subem zagrać. 

 

Co do centralnego to spodziewałem się większej różnicy. Oczywiście, jest lepiej i brzmi dla mnie naturalniej. Więc to najważniejsze. No i wygląd pasuje. 

 

a odtwarzacz super. Ma funkcję szukania i pobierania napisów jak brakuję. Ogarnia dosłownie wszystkie kodeki co potrzebuje i działa płynnie. Czasami mi w menu troszkę przycina. Ale najważniejsze że jak włączę film to jest płynnie i dobrze jakościowo. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Carmion napisał:

odtwarzacz super. Ma funkcję szukania i pobierania napisów jak brakuję. Ogarnia dosłownie wszystkie kodeki co potrzebuje i działa płynnie. Czasami mi w menu troszkę przycina. Ale najważniejsze że jak włączę film to jest płynnie i dobrze jakościowo. 

Ktorego programu do odtwarzania używasz? Też na przed świętami zamieniłem Malinkę na Zidoo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PanKlor napisał:

Ktorego programu do odtwarzania używasz? Też na przed świętami zamieniłem Malinkę na Zidoo. 

Tego fabrycznego. Przez Media. Jedyny problem co zauwazylem to jak zainstalowałem HBO max to nie dodało w aplikacjach i muszę wchodzić przez Google Play aby widzieć aplikacje. Nie wiem czemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam przez media bezpośrednio z dysku HDD. No i wszystko mi śmiga. Filmy w trueHD lub DTS-X robią robotę. Wczoraj obejrzałem Transformers Dark of the Moon. To same efekty dźwiękowe wciągają w film. Nie żałuję kompletnie decyzji o zakupie odtwarzacza i ogólnie nad złożeniem kina domowego. 

Arcam to mocny kombajn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kubakk napisał:

@Carmion daj znać , jak ten kawałek brzmi na dd 2.1 ew. dolby surround , głośność 50+

 

A znam 😀 problem w tym że w stereo podoba mi się i w 2.0 i w 2.1 sub odcięcie na 50hz. Arcam daje radę zasilić diamondy. Ale nie jest to granie z takim wykopem jak SA30. Także chyba zacznę odkładać na końcówkę mocy roksana Caspiana 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rosk napisał:

Chcesz do avr20 dodawać końcówkę mocy bo brakuje Ci kopa? Arcam jest za słaby? Tak pytam z ciekawosci bo też mam arcama tylko avr10 i na moich 20mkw w kinie gra dosyć mocno:) ale zawsze może być lepiej prawda?:

W kinie jak to gra to poezja i jestem do dzisiaj w szoku że taką jakość mam w domowym zaciszu. Chodziło mi tylko o same stereo. 

 

1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Spróbuj ciąć wyżej 70-100 Hz. 

To już sens podłogowej mija się z celem i do takich częstotliwości potrzeba dwa suby aby równomiernie ten bass się rozchodził po pomieszczeniu . Do 60hz uważam że jest maks. A lepiej się łączy przy 50. Ale podoba mi się po prostu bass z diamond no i schodzi dość nisko bo na pomiarze już od ok 30hz z pełną mocą cyka. 

 

2 minuty temu, Kubakk napisał:

Arcam avrXX ma wystarczająco mocy , niestety pylony są "wymagające" ;)

jak na amplituner kina to AVR radzi sobie bardzo dobrze. Tylko że przesiadłem się że wzmacniaczy stereo. W porównaniu do SA30 to czuć że nie ma takiej kontroli i swobody na basie. Oczywiście nie jest to przepaść ale czuć po prostu różnicę. Ale tak czy siak ostatecznie biorąc pod uwagę co arcam AVR robi w kinie to nie prędko go nie zmienię. Chyba że na AVR 30/31 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu w okresie Świątecznym poleciało parę filmów z Disney+ (ori dźwięk) : Star Wars , Die Hard , Piraci z Karaibów - elegancko brzmiało

@Carmion masz chyba sub rel ht , one są bardziej do kd , w stereo może być słabiej dlatego narzekasz , przy svs czułbyś kontrolę i swobodę na basie które robią przyjemność

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...