Skocz do zawartości

Streaming Disney+/Netflix/HBO Max Dolby Digital Plus vs Blu-ray 1080p/4k w kinie 5.1


Carmion

Recommended Posts

7 minut temu, Kubakk napisał:

Wracając do tematu w okresie Świątecznym poleciało parę filmów z Disney+ (ori dźwięk) : Star Wars , Die Hard , Piraci z Karaibów - elegancko brzmiało

Ja mam całą Sage Star Wars w 2160p w  dolby TrueHD.  Czeka w kolejce ale najpierw chcę powtórzyć całą Sage hobbita I władcy pierścieni w  dolby TrueHD. Ale póki co męczę jeszcze Transformers i serial Berlin oraz kompanie braci. 

 

8 minut temu, Kubakk napisał:

@Carmion masz chyba sub rel ht , one są bardziej do kd , w stereo może być słabiej dlatego narzekasz , przy svs czułbyś kontrolę i swobodę na basie które robią przyjemność

Rel daję radę. Tylko po prostu potrzeba drugiego suba, aby było wyrównane pasmo w pomieszczeniu, bo niestety minus taki że przy stereo czuć że z jednej strony uderza bardziej bass a z drugiej niestety zaniki. W kinie tego tak nie czuję. A przy stereo już tak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Seria Ht jest na prawdę spoko. Bardzo uniweralne suby.

Owszem REL ma w ofercie serie T dedykowana do stereo.

Ale na HT idzie dobrze posłuchac. Sprawdzałem w parze.

Mailem T9i I wolę serię HT MK2 nawet w stereo. Moim zdaniem trochę się różni od MK1. Ale żeby w stereo były zalety suba to muszą być dwa. Bo to czuć że z jednej strony po prostu tego basu jest więcej. Nie napisałem że jest słabej jakości. Bo moim zdaniem ten bass jest pod taką kontrolą jakby był prowadzony po sznurku. Czuć to i w filmach i w stereo. A nie cierpię pustego basu z subow typu bass reflex. 

Poza tym, pylon diamond 28 to nie są małe kolumny i mają same w sobie odpowiednią ilość basu. No i też schodzi dość nisko. Aby to grało spójnie z subwooferem to uważam że są potrzebne dwa subwoofery. Wtedy taki zabieg ma duży sens i uważam że prędzej czy później dokupie drugi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniu tej samej krzywej dirac na subie w porównaniu do frontów w tych niskich częstotliwościach. Oczywiście bass w subie ustawiony aby niżej schodził. To  dopiero przy 70hz udało mi się scalić go z frontami że nie czuć jakby grał. A przybicie jest głębsze a przede wszystkim różnica w stopie perkusji. Jest zaznaczona i mega dynamicznie gra. Nawet diamondy jak grały na Roksanie Caspianie to tak stopa perkusji nie była zaznaczona. A najważniejsze że nie ma żadnego zamulenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2023 o 07:01, Butler napisał:

Jako odtwarzacz służy mi więc Zidoo Z9x jeśli film ma być na pełnym wypasie. 

Butler powiedz proszę jakie pliki audio "wypluwa" ten Zidoo? Zaczynam się zastanawiać nad zakupem, tylko chciałbym się upewnić, czy odtwarzając w sieci domowej z komputera foldery filmów BD i UHD (coś na wzór serwera plików) z Zidoo uzyskam na amplitunerze Dolby Atmos, DTS EX, itp. a także video w Dolby Vision? I ewentualnie czy warto inwestować w wersję Zidoo 9, 10 a może 2000?

Edytowano przez klips
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając Zidoo odtworzysz TrueHD z Atmos, DTS-HD Master Audio z DTS-X oraz oczywiście słabsze formaty. Wsparcie jest sprzętowe więc działa. Niezawodna w tym jest wbudowana apka PosterWall. Problemy mogą sprawić aplikacje zewnętrzne np. PLEX, ale są i na to rozwiązania. Obraz z HDR, HDR10+, DolbyVision nie stanowi problemu.

Na minus... trochę takie "chińskie" w obsłudze, responsywność menu nie jest wzorowa. No i Android, a więc do VOD typu Netflix nie bardzo się nadaje.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dziękuję. Proszę powiedz jeszcze, który model Zidoo byś polecił zakładając, że nie bardzo potrzebuję rozszerzenia dyskiem samego Zidoo - chyba że warto, pliki głównie filmy i koncerty będę trzymał na komputerze i NAS Synology? Jeśli warto i jest sens kupić droższy model to wyższa cena nie będzie stanowiła problemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję pro która jest wydajniejsza a czasem po menu delikatnie się zacina. Ale najważniejsze że odtwarza wszystkie koedki dźwiękowe i obraz. DV + HDR 10 nie stanowi problemu.  Dolby TrueHD, DTS X/Hd. No i podczas oglądania filmu już nie ma ścin. Tylko ja oglądam głównie przez dysk HDD wydania blu-ray 4k UHD oglądam. 

Minus że HBO Max muszę wchodzić przez Google Play. Bo nie widzi zainstalowanej aplikacji. A resztę streaming oglądam bezpośrednio przez TV. 

Dziś robię seans z rodzinką na władcy pierścieni rozszerzona w 4k UHD dolby TrueHD 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że o ile samo urządzenie odtworzy pewnie wszystko to istotne jest oprogramowanie którego używamy plus kombinacja sprzętu. Z9X Pro wybrałem bo nowszy, wydajniejszy etc. Większych problemów z samym sprzętem nie mam.

Uwagi: Kodi w miarę ok, to wbudowane zbnc (czy jakoś tak) - straszny badziew, wywaliło się od razu i nie próbowałem więcej. 

Plex - w miarę ok. Problemy z DV o których rozmawialiśmy z @Butler trochę i nie doszliśmy do przyczyn problemu. Nie pamiętam czy od początku czy coś zmieniłem ale w Plex nie da rady odtworzyć/passthrough ścieżek True HD, inne działają OK. 

Wbudowany player albo media center - raczej OK jak ktoś lubi używać. Dodatkowo jako backup doinstalowałem VLC. Tak więc sam sprzęt odtworzy pewnie wszystko - kwestia użytego programu. Jak coś to pytaj.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że jeśli chodzi o Zidoo to ma poważną zaletę - bardzo rozwiniętą społeczność i pomoc techniczną z tym związana. Różnego rodzaju pomysłów na działanie aplikacji, modyfikacje itd. jest bez liku. Ale to też trochę wada bo znaleść coś w tym gąszczu informacji nie jest łatwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Butler napisał:

Rekordowo to ponad 120Gb, ale też uważam że 4K ponad 30Mb/s w HEVC to przerost formy. Wszystko zależne od bitrate kodeka oraz długości filmu.

Ja posiadam Dune Hd pro  vision 4k .W większości materiał posiadam od 15Gb do 30 Gb w 4k hdr Bitrate średnio 30 MB /S  i wszystko śmiga.

Na próbę puściłem w wewnętrznym playerze  materiał 4K z HDR  około 85gb.z Bitrate 93Mb/s i strasznie rwie....co jest?

Wszystko po kablu ... Materiał na stacji NAS Synlogy. Czy to wina playera, czy samego ustawienia?

Dodam że w Kodi wyskakuke komunikat, że  źródło zbyt powolne....

Jak temu zaradzić?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Ooo Widzę że nie jestem sam. Bo nie czuję różnicy pomiędzy remux 80gb-100gb, a takim filmem w 4k UHD hevc co zajmuję średnio 30 GB.

Za to kodeki dźwięku dd5 lub dd5+ a dolby TrueHD/DTS-HD/X szybko jestem w stanie "usłyszeć"

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gmow1977 napisał:

Jak temu zaradzić?

Zmienić źródło, sprawdzić czy synology wyrabia (RAM, sieć, cpu), kupić nowszy model, shareować po nfs zamiast smb, kupić szybsze dyski etc. Też mi się zdarza ale tylko na bardzo gęstych plikacj wlaśnie w okolicach 100 Mbps / zależy też od playera, spróbuj np. VLC i ustawić mu ciut większy bufor, może pomoże. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...