Skocz do zawartości

Czy to prawidłowe połącznie dekodera upc + tv + amplitunera przez HDMI?


junzi

Recommended Posts

34 minuty temu, STELVIO napisał:

Ja bym horizona podłączył do amplitunera. Tv eArc - ampli eArc. Horizon do np hdmi 1  w aplitunerze. 

Takie podłączenie ma jedną wadę, amplituner musi być uruchomiony żeby przekazać sygnał z dekodera do tv, a nie zawsze oglądasz tv przez amplituner.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surveillance Station i czasem jako przeglądarka Chrome gdy PC wyłączony. 

Generalnie muszę zrobić porządek bo do tej pory miałem monitoring w zamkniętym systemie no-name z max 4 kamerami do ktorych nic innego się podpiąć nie dało, resztę kamer obsługiwał QNAP. W zeszłym miesiącu kupiłem w końcu "normalny" 16-kanałowy HikVision, zepnę go razem z wideofonem bo też Hik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, junzi napisał:

Takie podłączenie ma jedną wadę, amplituner musi być uruchomiony żeby przekazać sygnał z dekodera do tv, a nie zawsze oglądasz tv przez amplituner.

Jak najbardziej tak jak Stelvio pisze ... musisz jedynie w Amlitunerze zaznaczyć Passthru ..(.przekazywanie sygnału) i wówczas amplituner nie musi być uruchamiany .Pozostaje w  Stand by..Minus ? Odpada sterowanie głośności  pilotem  od telewizora  amlitunera....czy odwrotnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2023 o 11:07, STELVIO napisał:

Nie musi być. Mam tak od x lat. 

Pod CBL/SAT mam podłączone UPC. 

17029805695394711302650211990107.jpg

Mam problem z taką konfiguracją tj. podpięciem dekodera przez amplituner, brak możliwości zmiany kanału  z pilota tv, amplitunera, działa tylko  pilot upc, zmiana vol +/- działa z każdym pilotem. Czy można to zmienić w ustawieniach tv lub amplitunera ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, junzi napisał:

Czy było by możliwe podłączenia  dekodera do amplitunera przez hdmi a tv z dekoderem przez Toslink ? Wówczas połączyłbym oba rozwiązania.

No ale co chcesz przez takie podłączenie uzyskać?Toslink to audio.Hdmi to obraz i audio....Podłączając w taki sposób jak wyżej  musisz kablem hdmi również  przesyłać obraz do tv.Czyli jak pisaliśmy wyżej.Omijając podłączenia Amplituner +TV bez HDMI pozbawisz się obrazu na TV

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...