Skocz do zawartości

Yamaha RX v6a scieżka dzwięku


Dan Osa

Recommended Posts

Cześć.

Mam pytanie do posiadaczy tego amplitunera lub do kogoś kto miał z nim styczność.

Otóż ostatnio dokupiłem brakujące głośniki,cental i efektowe atmos i w końcu mam konfigurację dolby atmos 5.1.2.

Gra to całkiem fajnie,dzwięk na netflixie jest na 100% przestrzenny ale nie wiem jak na tym ampli sprawdzić jaka scieżka filmowa jest w danej chwili odtwarzana ( dolby digital,DTS,atmos...).

Na wyświetlaczy nic nie jest napisane oprócz STRAIGHT( czyli bezpośrednia scieżka ze źrodła) i kilka małych ikonek od innych funkcji.

W ustawieniach też nic nie znalazłem...

Na poprzednich sprzętach (Sony,Yamaha,Onkyo) zapalały się odpowiednie diody lub było wyraźnie napisane na wyświetlaczu a tu nic...

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Ale nie za bardzo wiem o co chodzi.

We wszystkich amplitunerach jakie do tej pory miałem,było auto wykrywanie dźwięku.

Wystarczyło tylko przełączyć na auto,tutaj zakładam że jest to samo tylko pod nazwą STRAIGHT.

Oglądam obecnie filmy słychać że to jest dzwięk przestrzenny a nie żaden program DSP.

Problem że nie wiem co to za scieżka dd,dts,atmos... Dlaczego tego nie wyświetla.

Na pilocie jedynie co znalazłem to przyciski PROGRAM które w lewą bądz w prawo pozwalają zmienić właśnie rożnego rodzaju efekty DSP które mnie w ogóle nie interesują.

W netflixie mam włączone najwyższa jakość dźwięku.

Z tv sygnał leci przez earc.

Na poprzednim ampli było wszystko ok.

Podsumowując ,wszystko śmiga tylko co śmiga na ampli powinna być informacja.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Łukasz P. napisał:

Na przednim panelu pokręć małą gałką. Pojawi ci się napis jaka ścieżka jest emitowana. Potem na  pilocie wybierz przycisk straight aż na panelu zobaczysz napis „straight” Wtedy leci oryginalne źródło danej treści ;)

To już niezła kombinacja.

Ta mała gałka przełacza źródła.

Rzeczywiście jak się ją lekko przekręci (czyli nie na tyle żeby przełączyć źródło),to wyskoczyło mi house of Vienna czyli efekt DSP.

Ale wątpię żeby obecny dzwięk to było DSP,jest za dobra separacja dźwięku z głośnikow.

Wyłączyłem na chwilę earc i straciłem na chwilę dzwięk w netflixie ale już wrocił.

Nic nie pomogło.

Czy rzeczywiście to ampli nie pokazuje scieżki i na ucho trzeba się domyślać co leci z głośników?

Sposób z gałka jest niewiarygodny....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam v6a i zmieniłem to gałką. Nie pamiętam czy kręcąc czy klikając bo akurat mnie nie ma w domu. Ale jeżeli chcesz zobaczyć na panelu to co wrzuciłem na foto, to w taki sposób zrobiłem.  Spróbuj  dać na tą vienne a potem na pilocie straight…. Powinno się zmienić na oryginalną ścieżkę, jeżeli chcesz zobaczyć to co na załączonym obrazku (pokombinuj). Chyba że nie to masz na myśli :)

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie.

Okazało się,że cały czas miałem wyłączony earc w tv (Samsung q90t),ale gdy pisałem tutaj o pomoc  wcisnąłem w ustawieniach earc.

Dźwiek zatrybił i na wyświetlaczu pojawiło się atmos/PCM,a przy zwykłym 5.1 dsurr.

Na drugi dzień gdy rano odpaliłem tv,nie było w ogóle dźwieku.

Zaczałem kombinować i dźwiek pojawił się dopiero po wyłączeniu earc,po czym

w netflixie pojawił się atmos/dd+ a zwykły 5,1 jako dd+

Atmos/PCM pojawił się tylko podczas jednego wieczoru jak jakimś cudem udało mi się wymusić działanie earc( próba zmiany  kabla hdmi nic nie dała)

Żadniej różnicy w jakości dźwieku pomiędzy atmos/PCM a atmos/dd+ nieodnotowałem

Zacząłem wiercić temat i na zagranicznym forum sporo osób miało problem z earc w tym ampli. I nikt tego do końca nie rozwiązał.

Wydaje mi się,że teraz przez tv leci sygnał arc nie earc,czyli wszystko działa ale nie ma przepustowości earc.

Na początku się tym przejąłem,ale po chwili uświadomiłem sobie że że streamingów  i tak lepszej jakości niż eac3 nie uzyskam.

Troszeczkę szkoda bo zawsze można by było coś puścić przez pendriva w prawdziwym atmosie przez tv...

Zaciekawił mnie głebiej temat i chiałbym spróbować filmu na blu ray HD ,mam Xboxa series x ,da się to jakoś spiąć z Yamaha żeby uzyskać "pełny" atmos?

 

 

Edytowano przez Dan Osa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dan Osa napisał:

Małe sprostowanie.

Okazało się,że cały czas miałem wyłączony earc w tv (Samsung q90t),ale gdy pisałem tutaj o pomoc  wcisnąłem w ustawieniach earc.

Dźwiek zatrybił i na wyświetlaczu pojawiło się atmos/PCM,a przy zwykłym 5.1 dsurr.

Na drugi dzień gdy rano odpaliłem tv,nie było w ogóle dźwieku.

Zaczałem kombinować i dźwiek pojawił się dopiero po wyłączeniu earc,po czym

w netflixie pojawił się atmos/dd+ a zwykły 5,1 jako dd+

Atmos/PCM pojawił się tylko podczas jednego wieczoru jak jakimś cudem udało mi się wymusić działanie earc( próba zmiany  kabla hdmi nic nie dała)

Żadniej różnicy w jakości dźwieku pomiędzy atmos/PCM a atmos/dd+ nieodnotowałem

Zacząłem wiercić temat i na zagranicznym forum sporo osób miało problem z earc w tym ampli. I nikt tego do końca nie rozwiązał.

Wydaje mi się,że teraz przez tv leci sygnał arc nie earc,czyli wszystko działa ale nie ma przepustowości earc.

Na początku się tym przejąłem,ale po chwili uświadomiłem sobie że że streamingów  i tak lepszej jakości niż eac3 nie uzyskam.

Troszeczkę szkoda bo zawsze można by było coś puścić przez pendriva w prawdziwym atmosie przez tv...

Zaciekawił mnie głebiej temat i chiałbym spróbować filmu na blu ray HD ,mam Xboxa series x ,da się to jakoś spiąć z Yamaha żeby uzyskać "pełny" atmos?

 

 

U mnie też komunikacja pomiędzy LG C1 i V6a lubi się gryźć. Muszę wtedy zrobić wl/wył parametr arc/earc w ustawieniach tv. Jak miałem Denona to problem również występował chodź trochę w innej postaci. Ja z kolei gdzieś na forum TV wyczytałem że producenci telewizorów mają często zgłaszany problem z komunikacją TV-Amp.

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsola bezpośrednio do amplitunera.

A TV i tak nie potrzebujesz eARC. Bo tam nie ma takowego sygnału.

i zmień sobie to

Dnia 23.12.2023 o 17:50, Ststek napisał:

Fabrycznie, zmiana wyświetlania na wyświetlaczu (output channel , audio decoder...itd) w v6a ustawione jest w pilocie pod kolorowymi przyciskami (żółty, niebieski). Jest to do ustawienia w menu.

Bo ja o tym mówiłem od początku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Problem z przycinaniem dźwięku atmos dd+. Yamaha rxv6a +tv Sony kd-85xg9505. Podłączenia HDMI certyfikowane kable. Tv earc. Kanały streamingowe typu Netflix HBO Go Apple TV Amazon tv Player tv itp co kilkanaście minut tnie dźwięk. Kontrolki podczas tego błędu nie gasną. Przycina głównie w filmach 4k. Wcześniej podlaczony staruszek 15 letni Yamahy kablem optycznym i nic się działo. Ustawienia w tv oraz amplitunerze wg mnie prawidłowe. Reset ustawień dźwięku tv nie pomógł. Podłączone głośniki 5.1. Nie wiem gdzie szukać problemu :( ręce opadają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dydex74 napisał:

Witam. Problem z przycinaniem dźwięku atmos dd+. Yamaha rxv6a +tv Sony kd-85xg9505. Podłączenia HDMI certyfikowane kable. Tv earc. Kanały streamingowe typu Netflix HBO Go Apple TV Amazon tv Player tv itp co kilkanaście minut tnie dźwięk. Kontrolki podczas tego błędu nie gasną. Przycina głównie w filmach 4k. Wcześniej podlaczony staruszek 15 letni Yamahy kablem optycznym i nic się działo. Ustawienia w tv oraz amplitunerze wg mnie prawidłowe. Reset ustawień dźwięku tv nie pomógł. Podłączone głośniki 5.1. Nie wiem gdzie szukać problemu :( ręce opadają. 

Mam 55xg9505 i u mnie podobne "kwiatki" były winą kabla (też miały być 4k 2.1) , ja akurat kupiłem kabel belkin certyfikowany i od tego momentu wszystko hula po earc bez problemów. Czasem nawet te co mają certyfikat nie ogarniają.

Edytowano przez Ststek
Błąd w oznaczeniu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...