Skocz do zawartości

Edifier S2000mkIII słaby bass.


JohnnyBravo

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

kupiłem kilka dni temu głośniki Edifier S2000mkIII i wszystko jest ok, dopóki nie puszczam muzyki z głębszym bassem. Wydaje się strasznie płytki zarówno przez kabel podłączony od razu do laptopa, jak i przez bluetooth ze smartfona. Zmiany pokrętłami z tyłu głównej kolumny niewiele dają, próbowałem również zmian equalizerem (APO), co również nie pomogło, więc moim pytaniem jest, co należałoby dokupić do głośników, żeby nadać większej głębi niskim tonom muzyce z laptopa (i ewentualnie ze smartfona)?

 

Wolałbym przeznaczyć maksymalnie 1000 zł  na dodatkowe polepszenie dźwięku. Osobiście myślałem o dorzuceniu karty muzycznej AUDIOTRAK Prodigy Cube 2, ale może to nie jest najlepsza droga.

Dołączyłem przy okazji plan pokoju zrobiony na szybko, bo może to jest problemem.

 

 

11111.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co rozumiesz przez głęboki bas, ale nie oczekuj od tego sprzętu zbyt dużo.
To są monitorki na niewielkim głośniku, a pokój ma łącznie 21 metrów. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz.

Problemem może być dodatkowo miejsce odsłuchowe. Czy w każdym miejscu pomieszczenia występuje problem czy tylko w miejscu odsłuchu?
Odsuwaj się powoli do tyłu miejsca odsłuchowego i sprawdź czy następuje gdzieś jakaś poprawa.
Akustyka pokoju to jeden z najważniejszych jak nie najważniejszy czynnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, JohnnyBravo napisał:

Czyli to prawdopodobnie nie ich wina, a samego ustawienia i prawdopodobnie zbyt bliskiego siedzenia przy głośnikach?

Nie, to wina odpowiedzi pomieszczenia powiązanej z długością fali częstotliwości basu. 1000zł budżet? Magnat RS8, warto przy tym mieć możliwość ustawiania go na próbę w różnych miejscach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Butler napisał:

Nie, to wina odpowiedzi pomieszczenia powiązanej z długością fali częstotliwości basu. 1000zł budżet? Magnat RS8, warto przy tym mieć możliwość ustawiania go na próbę w różnych miejscach.

 

Zawsze myślałem, że wystarczy nie trzymać głośników blisko ściany, gdy maja bass reflex z tyłu i tyle, przynajmniej zweryfikowałem swój poziom wiedzy. Tylko te Edifiery nie mają wyjścia na subwoofer, więc potrzebowałbym pewnie coś jeszcze do tego Magnata

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, JohnnyBravo napisał:

Odsuwając się powoli zaczynam słyszeć poprawę około półtora metra od głośników. Czyli to prawdopodobnie nie ich wina, a samego ustawienia i prawdopodobnie zbyt bliskiego siedzenia przy głośnikach?

Typowy problem akustyczny w pomieszczeniach. Musisz tak ustawić sprzęt i miejsce odsłuchowe, żeby było optymalnie.
Natomiast nadal będziesz mieć "górki i dołki" w charakterystyczne częstotliwościowej.

Póki co eksperymentuj z ustawieniem siebie i sprzętu w pomieszczeniu. Znajdź optymalne w Twojej opinii miejsce i pod tym kątem modyfikuj ustawienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JohnnyBravo napisał:

wystarczy nie trzymać głośników blisko ściany, gdy maja bass reflex

Trochę mit. Położenie BR nie ma wielkiego wpływu na takie problemy jak Twoje. Sam zauważyłeś, siedzisz w innym miejscu i sytuacja się poprawia. Jeśli nie chcesz inwestować w sprzęt to wykombinuj tak aranżację pomieszczenia by punkt odsłuchu znalazł się w optymalnym dźwiękowo miejscu. Jak nie ma innej opcji, to ja tu widzę wyłącznie sub i takie go ustawienie w pokoju by wypełnił niedoskonałości basu które Cię dręczą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję przestawić głośniki, chociaż stojące samotnie w "losowym" miejscu pokoju pewnie będą mnie irytować, a nie mam zbytnio możliwości przesunięcia całego stanowiska pracy. Pewnie ostatecznie pozostanie dokupienie subwoofera i jakiegoś wzmacniacza, żeby w ogóle mieć możliwość podłączenia wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...