Skocz do zawartości

Dźwięk z Blu-ray


Danielasty76

Recommended Posts

Witam,
mam pytanko które nurtuje mnie od jakiegoś czasu. Czy przy odtwarzaniu filmów HD z odtwarzacza Blu-ray jest wyraźna różnica w jakości dźwieku pomiędzy systemem kodowania Dolby Digital a np. HD Master Audio?
Pytanie jest o tyle istotne ponieważ zastanawiam się nad wymianą ampitunera, gdyż aktualnie posiadany nie dekoduje dźwięku HD. A jest to wydatek ponad 2000 zł - interesuje mnie Denon AVR 1909.
Aktualnie używam transmisji cyfrowej dźwieku (po coaxialu) dekodując w Dolby Digital. Jest wyraźna różnica względem Dolby z DVD jednak nie mam odniesienia do jakości typowego dźwięku HD.
Oczywiście wcześniej czy później i tak będę musiał wymienić ampli ale czy warto robić już to teraz?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak dźwięk HD jest rzeczywiście lepszy, ale czy różnica jest warta tej ceny nie jestem ci w stanie powiedzieć. Mam Denona DVD-1800BD z AVR2809, jednak przy tym nie ma jeszcze pełnego systemu głośnikowego, zatem przykładem będzie zestaw ONKYO 605 + ww. BluRay, w odsłuchu stereo LPCM 96/24 różnica jest odczuwalna nawet dla głuchego, nigdy nie słyszałem tylu szczegółów z tego systemu (płyta Queen - Rock Montreal <mam wydanie CD i BD>). Jednak już w kinie (filmy Z archiwum X oraz Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki) różnica nie jest tak niewyobrażalna po prostu część naszej uwagi przechodzi na obraz i efekt ginie. Reasumując na pewno jest różnica, ale jak to stereo masz odzielny sprzęt to chyba lepiej się wstrzymać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...