Skocz do zawartości

Jaki następca dla Klipsch rp-6000f?


zelekzelek

Recommended Posts

Drodzy forumowicze. Pytanie jak w temacie.

Jestem użytkownikiem Klipsch rp6000f, grają pod Magnatem MR-780. To dobre połączenie. W Klipsach oczarowała mnie gora, dość dobry bas, który sprawia że w ogóle nie korzystam z suba Rel t5i, którego również posiadam.

Grają w niecałych 30 m2, niestety pomieszczenie nieregularnych kształtów, z korytarzem, który dobrej akustyce nie sprzyja.

Niemniej - powoli zaczynam rozglądać się za nowymi kolumnami, ktore uzupełnią braki Klipscha. Przedewszystkim wypelnią średnice, oraz troszkę bardziej stosują wysokie, jednocześnie pozostawiając podstawę basową. Oczywiście dalej uważam, że Klipsche to wspaniałe kolumny i ten charakter grania raczej mi odpowiada. No ale jak to zwykle bywa - człowiek się nudzi i szuka świętego grala;)

Zakładany budzet to ok. 6-8 tys za parę. Wchodzą w grę glownie uzywki, no chyba ze bedzje jakas ekstra promocja na dobre nówki. Fajnie byłoby nie zmieniać wzmacniacza, ale jeśli są jakieś wybitne kolumny, które się zdecydowanie niedogaduja z moim Magnatem, to wtedy oczywiście mogę go zmienić. Najlepiej w tym samym budżecie- ok 2-3 tys. PLN. 

Jako że Rel stoi nieużywany, a dziecko już podrosło zacząłem rozważać mocarniejsze podłogówki typu Monitor Audio Silver 100, Buchardt s400 mk2, może Kef r3 meta (choc są różne opinie co do generowanego basu, plus pytanie czy charakter brzmienia nie będzie się gryzł z Magnatem). Mogę do nich wykorzystać suba, a dzięki mniejszej (tanszej) konstrukcji zyskam na jakości w zakładanym budżecie.

Oczywiście podłogówki row iez wchodzą w grę.

Dodam, że sprzęt gra w systemie kina, ale powiedzmy że kino stanowi może 10-15% czasuuzytkowabia i nie jest to priorytet.

Jakie macie pomysły? Z góry dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele ciekawych propozycji kolumn, na pewno najlepszą opcją będzie odsłuch i porównanie. 
Jeśli w rachubę wchodzi zestaw podłogowy, zwróciłbym Twoją uwagę na Pylon Audio Diamond 28. To dużo swobody, dynamiki, szybkości i energii. Na początek możesz pozostać przy Twoim wzmacniaczu, ale na przyszłość warto pomyśleć o czymś lepszym, bardziej wydajnym. To moja rekomendacja. Drugą proppzycją jest Polk Audio R600.
Natomiast oczywiście w Twojej sytuacji można brać pod uwagę zastosowanie dobrych monitorów. W tym przypadku zdecydowanie namawiam na Burchardt Audio S400 MkII, które same z siebie mają świetny bas, dużo dynamiki, a jeszcze ze wsparciem subwoofera będzie super.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jest dosyć wyraźna różnica pomiędzy Burchardt S400 i wersja Mk2, znacznie lepszy bas, zejście, dynamika.

2. Polk Audio R600 to dużo swobody, dynamiki. Są to oczywiście kolumny, które wyraźnie eksponują skraje pasma, ale nie jest to kosztem średnicy, która jest bardzo przyzwoita.

3. Pylon Audio Diamond 18 to mocne kolumny, też jak najbardziej możemy je zastosować w dużym salonie, szczególnie że jest subwoofer

4. Kef R3 - tak jak najbardziej też dobra kolumna, chociaż tutaj pierwsze skrzypce gra świetny środek pasma, dociążenie. MA Silver 100 to bardziej jasny, swobodny, analityczny dźwięk.

Trudno jest jednoznacznie zaproponować konkretny model i powiedzieć, że to będzie najlepsze. Najlepiej po prostu posłuchać. Mamy wszystkie powyższe kolumny (poza pierwszą wersją Buchardt) , można je posłuchać i porównać w komfortowych warunkach przy dobrej kawie. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zelekzelek napisał:

Drodzy forumowicze. Pytanie jak w temacie.

Jestem użytkownikiem Klipsch rp6000f, grają pod Magnatem MR-780. To dobre połączenie. W Klipsach oczarowała mnie gora, dość dobry bas, który sprawia że w ogóle nie korzystam z suba Rel t5i, którego również posiadam.

Grają w niecałych 30 m2, niestety pomieszczenie nieregularnych kształtów, z korytarzem, który dobrej akustyce nie sprzyja.

Niemniej - powoli zaczynam rozglądać się za nowymi kolumnami, ktore uzupełnią braki Klipscha. Przedewszystkim wypelnią średnice, oraz troszkę bardziej stosują wysokie, jednocześnie pozostawiając podstawę basową. Oczywiście dalej uważam, że Klipsche to wspaniałe kolumny i ten charakter grania raczej mi odpowiada. No ale jak to zwykle bywa - człowiek się nudzi i szuka świętego grala;)

Zakładany budzet to ok. 6-8 tys za parę. Wchodzą w grę glownie uzywki, no chyba ze bedzje jakas ekstra promocja na dobre nówki. Fajnie byłoby nie zmieniać wzmacniacza, ale jeśli są jakieś wybitne kolumny, które się zdecydowanie niedogaduja z moim Magnatem, to wtedy oczywiście mogę go zmienić. Najlepiej w tym samym budżecie- ok 2-3 tys. PLN. 

Jako że Rel stoi nieużywany, a dziecko już podrosło zacząłem rozważać mocarniejsze podłogówki typu Monitor Audio Silver 100, Buchardt s400 mk2, może Kef r3 meta (choc są różne opinie co do generowanego basu, plus pytanie czy charakter brzmienia nie będzie się gryzł z Magnatem). Mogę do nich wykorzystać suba, a dzięki mniejszej (tanszej) konstrukcji zyskam na jakości w zakładanym budżecie.

Oczywiście podłogówki row iez wchodzą w grę.

Dodam, że sprzęt gra w systemie kina, ale powiedzmy że kino stanowi może 10-15% czasuuzytkowabia i nie jest to priorytet.

Jakie macie pomysły? Z góry dzięki!

 

6 godzin temu, zelekzelek napisał:

Drodzy forumowicze. Pytanie jak w temacie.

Jestem użytkownikiem Klipsch rp6000f, grają pod Magnatem MR-780. To dobre połączenie. W Klipsach oczarowała mnie gora, dość dobry bas, który sprawia że w ogóle nie korzystam z suba Rel t5i, którego również posiadam.

Grają w niecałych 30 m2, niestety pomieszczenie nieregularnych kształtów, z korytarzem, który dobrej akustyce nie sprzyja.

Niemniej - powoli zaczynam rozglądać się za nowymi kolumnami, ktore uzupełnią braki Klipscha. Przedewszystkim wypelnią średnice, oraz troszkę bardziej stosują wysokie, jednocześnie pozostawiając podstawę basową. Oczywiście dalej uważam, że Klipsche to wspaniałe kolumny i ten charakter grania raczej mi odpowiada. No ale jak to zwykle bywa - człowiek się nudzi i szuka świętego grala;)

Zakładany budzet to ok. 6-8 tys za parę. Wchodzą w grę glownie uzywki, no chyba ze bedzje jakas ekstra promocja na dobre nówki. Fajnie byłoby nie zmieniać wzmacniacza, ale jeśli są jakieś wybitne kolumny, które się zdecydowanie niedogaduja z moim Magnatem, to wtedy oczywiście mogę go zmienić. Najlepiej w tym samym budżecie- ok 2-3 tys. PLN. 

Jako że Rel stoi nieużywany, a dziecko już podrosło zacząłem rozważać mocarniejsze podłogówki typu Monitor Audio Silver 100, Buchardt s400 mk2, może Kef r3 meta (choc są różne opinie co do generowanego basu, plus pytanie czy charakter brzmienia nie będzie się gryzł z Magnatem). Mogę do nich wykorzystać suba, a dzięki mniejszej (tanszej) konstrukcji zyskam na jakości w zakładanym budżecie.

Oczywiście podłogówki row iez wchodzą w grę.

Dodam, że sprzęt gra w systemie kina, ale powiedzmy że kino stanowi może 10-15% czasuuzytkowabia i nie jest to priorytet.

Jakie macie pomysły? Z góry dzięki!

A może na początek sprawdzić kable jeśli podobają ci się Klipsche

Ja miałem problem z akustyką w moim pokoju i zmieniłem miedziuchę na srebro i w transporcie i w kolumnach i problem udało się w dużej mierze ujarzmić. Kable kupione w internecie zawsze można zwrócić 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Andrew72 napisał:

 

A może na początek sprawdzić kable jeśli podobają ci się Klipsche

Ja miałem problem z akustyką w moim pokoju i zmieniłem miedziuchę na srebro i w transporcie i w kolumnach i problem udało się w dużej mierze ujarzmić. Kable kupione w internecie zawsze można zwrócić 

Dzięki Kolego. A jakie kable kupiłeś jeśli można wiedzieć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zelekzelek napisał:

Dzięki Kolego. A jakie kable kupiłeś jeśli można wiedzieć? 

Na rynku trochę tego jest. U mnie osobiście do kolumn podłączony jest qed z serii XT już nie pamiętam który, a cd do wzmacniacza qe 2450 też będą. Nie jest to może high end ale wydaje mi się że warto od tego próbować. Niekoniecznie muszą być te , warto poczytać i popytać życzliwych sprzedawców . Do siego

Przed chwilą, Andrew72 napisał:

Na rynku trochę tego jest. U mnie osobiście do kolumn podłączony jest qed z serii XT już nie pamiętam który, a cd do wzmacniacza qe 2450 . Nie jest to może high end ale wydaje mi się że warto od tego próbować. Niekoniecznie muszą być te , warto poczytać i popytać życzliwych sprzedawców . Do siego 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
Dnia 26.01.2024 o 20:04, zelekzelek napisał:

Podbijam temat, chciałbym zapytać o Focale Aria 936, czy ktoś może je scharakteryzować? Jak bardzo ich ogólny odbiór odbiega od Klipschów rp6000f? Czego więcej, czego mniej?

Czy wpasowuje się do Magnata MR780? 

Nagłaśniam 30m2, 80% muzyka - każda, 20% kino - central RP 500C II.

To jest także nadal jasna góra i tez klująca ale w nieco inny sposób. :)

Natomiast względem dołu pasma Aria jest cieplejsza.

O ile Klipsche z Magnatem grają o tyle z Focalem już nie. Tam impedancja schdozi nisko o to prądożerne kolumny.

Nie wymieniał bym. Jak już coś to na coś innego. Rozumiem że chdozi o cenę promocyjną?

13 godzin temu, Andrew72 napisał:

Widzę las odpowiedzi 😉. Nie mam zielonego pojęcia jak te Focale zagrają z Magnatem( i chyba nie tylko ja). A może coś z Monitor Audio np. silver 300 6g , lub większe . Na YouTube Lukas Tech  je prezentuje i zachwala

Słabo, zagrają słabo.

A może wymiana na 500tki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Piotr Sonido napisał:

To jest także nadal jasna góra i tez klująca ale w nieco inny sposób. :)

Natomiast względem dołu pasma Aria jest cieplejsza.

O ile Klipsche z Magnatem grają o tyle z Focalem już nie. Tam impedancja schdozi nisko o to prądożerne kolumny.

Nie wymieniał bym. Jak już coś to na coś innego. Rozumiem że chdozi o cenę promocyjną?

Słabo, zagrają słabo.

A może wymiana na 500tki.

 

To też napisałem - lub większe 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2024 o 08:52, Piotr Sonido napisał:

To jest także nadal jasna góra i tez klująca ale w nieco inny sposób. :)

Natomiast względem dołu pasma Aria jest cieplejsza.

O ile Klipsche z Magnatem grają o tyle z Focalem już nie. Tam impedancja schdozi nisko o to prądożerne kolumny.

Nie wymieniał bym. Jak już coś to na coś innego. Rozumiem że chdozi o cenę promocyjną?

Słabo, zagrają słabo.

A może wymiana na 500tki.

 

Hej, po moim ostatnim poście zapadła cisza, a życie toczyło się dalej. Kupiłem więc te Focale Aria 936 (tak, promocja), podłączyłem pod Magnata. Na początku- baaardzo slabo. Pudelkowy bas, słaba średnica. Ale po wygrzaniu - dla mnie petarda!

W porównaniu A/B wygrały z Klipschami bez dyskusji - przedewszystkim środek zaczął grać. Ponadto bardziej miękki bas, detaliczna góra, scena, głębia. Wszystko na plus. 

Nie mówię że rp6000f to źle kolumny. Powiedziałbym ze w zastosowaniu kinowym biją Focela, brzmią bardziej monimentalnie. Ale do wszystkich pozostałych gatunków i zastosowań - zdecydowanie Aria.

 

Dlatego zaciekawiło mnie to co napisałeś @Piotr Sonido ze nie beda dobrze brzmiec z Magnatem.

jak dla mnie jest naprawde dobrze, ale moze po prostu nie wiem jak one moga brzmiec. Zatem pytanie - z nakim wzmacniaczem te kolumny sie zgrywają najlepiej? Powiedzmy użykwa, budżet do 4k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2024 o 14:11, zelekzelek napisał:

Hej, po moim ostatnim poście zapadła cisza, a życie toczyło się dalej. Kupiłem więc te Focale Aria 936 (tak, promocja), podłączyłem pod Magnata. Na początku- baaardzo slabo. Pudelkowy bas, słaba średnica. Ale po wygrzaniu - dla mnie petarda!

W porównaniu A/B wygrały z Klipschami bez dyskusji - przedewszystkim środek zaczął grać. Ponadto bardziej miękki bas, detaliczna góra, scena, głębia. Wszystko na plus. 

Nie mówię że rp6000f to źle kolumny. Powiedziałbym ze w zastosowaniu kinowym biją Focela, brzmią bardziej monimentalnie. Ale do wszystkich pozostałych gatunków i zastosowań - zdecydowanie Aria.

 

Dlatego zaciekawiło mnie to co napisałeś @Piotr Sonido ze nie beda dobrze brzmiec z Magnatem.

jak dla mnie jest naprawde dobrze, ale moze po prostu nie wiem jak one moga brzmiec. Zatem pytanie - z nakim wzmacniaczem te kolumny sie zgrywają najlepiej? Powiedzmy użykwa, budżet do 4k.

No to jak byś teraz sprawdził bardziej wydajny wzmacniacz to byś zobaczył. albo posłuchał głośniej.

No Focal ma nieco lepszy środek i miekszy bas o tym pisałem. No zobaczysz jak bedzie z czasem. Kupiłeś je w Francuskiej promocji jak rozumiem? To nie ma strachu bo sprzedaż w PL drożej w razie czego :P

Z ciekawości jak długo je wygrzewałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No to jak byś teraz sprawdził bardziej wydajny wzmacniacz to byś zobaczył. albo posłuchał głośniej.

No Focal ma nieco lepszy środek i miekszy bas o tym pisałem. No zobaczysz jak bedzie z czasem. Kupiłeś je w Francuskiej promocji jak rozumiem? To nie ma strachu bo sprzedaż w PL drożej w razie czego :P

Z ciekawości jak długo je wygrzewałeś?

Tak, francuska promocja ;) póki co jestem zadowolony, nie myślę o sprzedaży;)

Wygrzewania było z 20 godzin, i już to zaczęło grać. Później zwykly odsłuch, pewnie zrobił swoje, ale już mniej zauważalnie niż pierwsze 20 godzin.

Co tu się może dobrze zgrać? Gdzieś czytalem, że Atoll In200, gdzieś indziej że NAD 388/389. Pytanie co z Magnatem Ma900?

Z góry dzięki za każdą sugestie ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zelekzelek napisał:

Tak, francuska promocja ;) póki co jestem zadowolony, nie myślę o sprzedaży;)

Wygrzewania było z 20 godzin, i już to zaczęło grać. Później zwykly odsłuch, pewnie zrobił swoje, ale już mniej zauważalnie niż pierwsze 20 godzin.

Co tu się może dobrze zgrać? Gdzieś czytalem, że Atoll In200, gdzieś indziej że NAD 388/389. Pytanie co z Magnatem Ma900?

Z góry dzięki za każdą sugestie ;)

 

Przed chwilą, Andrew72 napisał:
1 godzinę temu, zelekzelek napisał:

Tak, francuska promocja ;) póki co jestem zadowolony, nie myślę o sprzedaży;)

Wygrzewania było z 20 godzin, i już to zaczęło grać. Później zwykly odsłuch, pewnie zrobił swoje, ale już mniej zauważalnie niż pierwsze 20 godzin.

Co tu się może dobrze zgrać? Gdzieś czytalem, że Atoll In200, gdzieś indziej że NAD 388/389. Pytanie co z Magnatem Ma900?

Z góry dzięki za każdą sugestie ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zelekzelek napisał:

Co tu się może dobrze zgrać? Gdzieś czytalem, że Atoll In200, gdzieś indziej że NAD 388/389. Pytanie co z Magnatem Ma900?

Z góry dzięki za każdą sugestie ;)

Po co ci to, jeśli ci się podoba? Atoll wywala bepieczniki (tu cytat z innego forum: ,,No proszę temat korków przypadłość francuza wraca jak bumerang. Ja mam to samo ze swoim in 200. To zaiste ciekawe. Oprócz buczenia, jak to był uprzejmy kolega wskazać. Temat poruszany onegdaj, o ile pamiętam. Niemniej niektórzy to potrafią finezyjnie usprawiedliwić. Śmiem twierdzić, że jest wiele takich przypadków, sam znam kilka.''), a NAD-y zepsute już są w fabryce.

Edytowano przez Misio38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zelekzelek napisał:

Tak, francuska promocja ;) póki co jestem zadowolony, nie myślę o sprzedaży;)

Wygrzewania było z 20 godzin, i już to zaczęło grać. Później zwykly odsłuch, pewnie zrobił swoje, ale już mniej zauważalnie niż pierwsze 20 godzin.

Co tu się może dobrze zgrać? Gdzieś czytalem, że Atoll In200, gdzieś indziej że NAD 388/389. Pytanie co z Magnatem Ma900?

Z góry dzięki za każdą sugestie ;)

 

Moim zdaniem NAD nie. Jest za liniowy do nich. Co potęguje górę. Atoll tak, bardzo dobrze zgrywa się z Focalem. Magnat MA 900 tak chodź to po prostu lepszy model od MR780. Czy dużo to inna sprawa.

Fajnie tez sobie radza z Vincentem na przykład.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Misio38 napisał:

Po co ci to, jeśli ci się podoba? Atoll wywala bepieczniki (tu cytat z innego forum: ,,No proszę temat korków przypadłość francuza wraca jak bumerang. Ja mam to samo ze swoim in 200. To zaiste ciekawe. Oprócz buczenia, jak to był uprzejmy kolega wskazać. Temat poruszany onegdaj, o ile pamiętam. Niemniej niektórzy to potrafią finezyjnie usprawiedliwić. Śmiem twierdzić, że jest wiele takich przypadków, sam znam kilka.''), a NAD-y zepsute już są w fabryce.

Dzięki wielkie za info. Nie wiedziałem o ich problemach. Co na to producent?

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Moim zdaniem NAD nie. Jest za liniowy do nich. Co potęguje górę. Atoll tak, bardzo dobrze zgrywa się z Focalem. Magnat MA 900 tak chodź to po prostu lepszy model od MR780. Czy dużo to inna sprawa.

Fajnie tez sobie radza z Vincentem na przykład.

 

Dzięki, pomyślę, zastanowię się, może coś wypożyczę na testy. Generalnie - jak to w tym hobby - ciągle szukasz tego świętego grala...;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zelekzelek napisał:

Dzięki wielkie za info. Nie wiedziałem o ich problemach. Co na to producent?

Moja końcówka (AM100 Signature) raz wywaliła korki a podpięta jest do amplitunera trigger in. Włączana i wyłączana kilka razy dziennie. Nie demonizowałbym. Fakt, że lokal nowy i instalacja raczej zgodnie ze sztuką zrobiona (nie jestem elektrykiem, bazuję na opinii innych i tym co zrozumiałem ze schematu). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zelekzelek napisał:

Dzięki wielkie za info. Nie wiedziałem o ich problemach. Co na to producent?

W Nadzie zmienili sposób zasilania. Poszli w klase D.

W Atollu? No tak to działa. Mozna zmienić bezpiecznik.

To jest zwiazane z soft startem. Ma spore zasilacze. Wywala ale znaczy że ma potezny zasilacz. Brzmi dobrze.

16 godzin temu, zelekzelek napisał:

Dzięki, pomyślę, zastanowię się, może coś wypożyczę na testy. Generalnie - jak to w tym hobby - ciągle szukasz tego świętego grala...;)

Rozumiem :)

W takim razie na spokojnie. :)

Testuj co się da.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...