Skocz do zawartości

Beyerdynamic czy Audio Technica?


Recommended Posts

Cześć! 
Wraz z kumplem szukamy słuchawek, czas przesiąść się na coś lepszego. Do odsłuchu w domu jako zwykły użytkownik. Zastanawiamy się nad Beyerdynamic DT770 PRO (32 ohm bądź 80 ohm) albo Audio-Technica ATH-M40X (35 ohm) . Znamy ceny, znamy parametry i skłaniamy się ku Beyerdynamic. I tu pojawiają się pytania: 

1. Którą wersję wybrać? 32 czy 80? Obecnie oba warianty są w tej samej cenie 599zł. 

2. Do wersji 32 nie potrzeba żadnego DACa itd ale do 80tki podejrzewam że już warto coś mieć, idąc dalej mam wzmacniacz Technicsa SU-610, ogarnia mi dwie stare kolumny. Ma wyjście na słuchawki i myślę ze ogarnie te 80 Ohm. Pytanie czy ten wzmacniacz nie jest za stary? 

3. Jeśli trzeba szukać DACa to jaki wybrać? Grzebałem trochę w necie, rzucił mi się w oczy FIIO K3S który jest w stanie dekodować PCM do 384kHz/32bit oraz natywny DSD256. Super ale czy jest może coś w mniejszych pieniądzach czy trzeba liczyć jednak na takie sumy przy wyborze DACa. 

Chętnie też poczytam Waszych opinii na tematy tych słuchawek. Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, DiBatonio napisał:

Musicie z kolegą posłuchać obu słuchawek,  impedancja to nie wszystko, co przenosi się na jakość brzmienia.

Wybrać się do salonu i posłuchać tam na jakimś wzmacniaczu słuchawkowym, czy DAC/amp.

 

 

Właśnie kolega szuka ich w Wawie, jak znajdzie mamy zamiar zobaczyć na własnej skórze co i jak 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 29.12.2023 o 19:37, Reizes napisał:

Cześć! 
Wraz z kumplem szukamy słuchawek, czas przesiąść się na coś lepszego. Do odsłuchu w domu jako zwykły użytkownik. Zastanawiamy się nad Beyerdynamic DT770 PRO (32 ohm bądź 80 ohm) albo Audio-Technica ATH-M40X (35 ohm) . (...)

Od siebie dodam, że DT 770 PRO mają zauważalnie dużo góry w porównaniu do Audio-Technica. Nie są to słuchawki neutralne.

Nie nadają się również do finalnych mixów. Dużym plusem wygoda podczas długich sesji.

Zalecam odsłuchać Audio-Technica ATH-M50x lub wersję ATH-M50xBT2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...