Skocz do zawartości

Wybór między Denon AVR-X2800H czy Yamaha MusicCast RX-V6A


pawelcb

Recommended Posts

@pawelcb kupiłeś niezły amplituner. Ponegocjuj trochę że sklepami nt. modeli które Ci wymieniłem albo poszukaj używek. Do 2k PLN kupisz coś fajnego. Centralny, subwoofer i surround plus atmos kupisz z czasem. Twoja przygoda z kinem dopiero sie rozpoczęła. ;)

 

Możesz też pójść w zestaw podobny do tego który chyba jeszcze sprzedaje kolega na forum. 

 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odsłuchać samemu, każdy ma inną wrażliwość i preferencje. Dla mnie była różnica w stereo niewielka, miałem wrażenie bardziej klarownego dźwięku ale w kinie już mniej. Nie na tyle aby sprzedać z dużą stratą kilkuletnie R na rzecz nowych RP.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Yacko napisał:

Najlepiej odsłuchać samemu, każdy ma inną wrażliwość i preferencje.

Zgadzam się. Dla mnie Reference były zbyt męczące wysokimi tonami, ale każdy ma własne oczekiwanie wobec audio. Nie będę hipokrytą, kiedyś przy każdym nowym sprzęcie normą było dla mnie że Bass i Treble się podkręcało, wciskało Loudness i oddawało się muzyce. A im mocniej dudniło tym lepiej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę się przyznać do czegoś gorszego.... Za gówniarza do każdego kaseciaka kupowałem głowice stożkowe aby lepiej "cykało" a Altusy 140 potem 300 to było Must HAVE. U kogo więcej mebli drżało w domu i grało "czyściej" ten miał większy szacunek na dzielni :)

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pawelcb napisał:

A co powiecie o takim zestawie fronty Klipsch R-51M centralny Klipsch R-52C ?

nie, zdecydowanie nie. To jednak bez sensu było brac x3800 dla takich kolumn.

No powiem tak. Czy to nie spowodowało że teraz bedziesz mega ograniczony z wyboru?

Centraly to kluczowa kolumna, no nie możesz tu oszczedzać a ten Klipsch gra źle. Po prsotu.

To może używane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 w kinie domowym nie jest bardzo wazne  jak gra a jakie sciezki dekoduje :)

z czasem  typ sobie kupi lepsze naglosnienie na promce w listopadzie

nawet zestaw yamaha 5.1 z demobilu outlet gra przywoicie z takim amplitunerem wiec nie robcie juz sobie jaj z typa

 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bora902 napisał:

w kinie domowym nie jest bardzo wazne  jak gra a jakie sciezki dekoduje

Każdy nowy ampli zdekoduje każdą ścieżkę, wyjątek to dinozaury 5.1 które Atmosa nie ruszą.

 

16 minut temu, bora902 napisał:

z czasem  typ sobie kupi lepsze naglosnienie na promce w listopadzie

nawet zestaw yamaha 5.1 z demobilu outlet gra przywoicie z takim amplitunerem wiec nie robcie juz sobie jaj z typa

Ok, ale nie ten Klipsch. W tej cenie są lepsze głośniki, nikt sobie jaj nie robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o tych klipsach i najczęściej ludzie się skarżą na ostre granie, czyli co seria r i rp tak gra ?

One są aż tak przereklamowane?

 Przekonaliście mnie i zobaczę coś lepszego, na q21 mają w outlecie dali oberon 3. Mam dali zensory 7 do stereo i jestem zadowolony ale takie maleństwa dobrze zagrają ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pawelcb napisał:

Tak czytam o tych klipsach i najczęściej ludzie się skarżą na ostre granie, czyli co seria r i rp tak gra ?

Zdecydowanie R tak gra. RP też ma charakter tzw. "V", ale te są o wiele bardziej kulturalne w graniu.

Szerokie kanały centralne serii RP są jednymi z lepszych konstrukcji w swojej kategorii cenowej.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Butler napisał:

Każdy nowy ampli zdekoduje każdą ścieżkę, wyjątek to dinozaury 5.1 które Atmosa nie ruszą.

 

Ok, ale nie ten Klipsch. W tej cenie są lepsze głośniki, nikt sobie jaj nie robi.

 

tak ?

a ktory nowy w klasie  "budzetowej" dekoduje IMAX enhanced i auro 3D ?

akurat ten jest najtanszy ktory ma taka mozliwosc (z tych co znam)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMAX? A po co Ci to? To tylko system presetów dostosowanych do odtwarzania danej ścieżki filmowej. To nie ma nic do kodeków.

AURO3D? Podasz jednym tchem kilka tytułów dostępnych w Polsce w tym kodowaniu. W Niemczech coś próbują wydawać, ale to totalna nisza. W ręku miałem tylko kilka wydań muzycznych i musiałem się mocno postarać by je dostać.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok całkowicie odpuszczam klipsche, co powiecie o takich Monitor audio blonze 50 lub 100 nowe lub dali oberon 3 outlet.

Tak naprawdę jako że mam teraz soundbara to to co podłącze to będzie lepiej a nie do końca lubię bawić się w odsyłanie to które lepiej na początek brać ?

Bo pewnie te które wezmę to zostaną :)

Jeszcze pytanie czy przykładowo kupując Dali jako fronty mogę jako centralny kupić Monitor audio czyli czy można mieszać czy raczej trzymać się danej firmy/serii ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Butler napisał:

IMAX? A po co Ci to? To tylko system presetów dostosowanych do odtwarzania danej ścieżki filmowej. To nie ma nic do kodeków.

AURO3D? Podasz jednym tchem kilka tytułów dostępnych w Polsce w tym kodowaniu. W Niemczech coś próbują wydawać, ale to totalna nisza. W ręku miałem tylko kilka wydań muzycznych i musiałem się mocno postarać by je dostać.

 

https://naekranie.pl/aktualnosci/disney-doda-dzwiek-jakosci-imax-do-wybranych-filmow-marvela-1672958029

oraz auro 3D

 

https://www.auro-3d.com/content/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam źródło IMAX na Sony bo trochę filmów jest sygnowane na Bravia Stream od jakiegoś czasu i szczerze nie rozumiem tej "zajawki". Jakość jest najlepsza ze wszystkich VOD, ale to dzięki najwyższej dostępnej w polsce prędkości ponad 80Mbps co stawia jakość praktycznie na równi z BluRay. Co do info o Disney+, już dyskusja była o tym na forum. Zerknij kiedy był przywołany przez Ciebie artykuł napisany i jakie były w nim wnioski. Jakoś w 2023 nie udało się tego IMAX im uruchomić. IMAX narzuca trochę inne proporcje obrazu, a dźwięk oparty jest na DTS, tyle wiadomo. Wątpie by to było lossless DTS-HD bo szkoda im kbps na audio.

Kontent AURO3D mniej więcej znam. Zauważ że na cały świat jest 480 pozycji, a duża ich część jest zdublowana. I mówimy zarówno o fimach jak i muzyce. Przecież to kropla w morzu kinematografii. Spróbuj odsiać filmy na polską dystrybucję, bardzo marnie to wygląda, jak mówię - jednym tchem wymienisz. Jak jesteś multilanguage to oglądasz w tych zachodnich wydaniach w oryginale, albo masz sprzęt który jest w stanie dopasować napisy online. Przez realny zasieg AURO3D w moim mniemaniu w ogóle nie ma racji bytu u nas, w ogóle się to nie rozwija i nie zdobywa rynku. Szczerze... Ściągasz z całego świata te płyty specjalnie by je odtworzyć w tym formacie? Kilka mi się przewinęło z ciekawości i dalej poszły w świat. Posiadam ampli AURO3D z kompatybilnym układem głośników, ale w ogóle bym nie płakał jak by tego kodeka nie było na pokładzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pawelcb napisał:

Ok całkowicie odpuszczam klipsche.

Odsłuchaj, wybitne nie są, ale ja z całą świadomością ich wad lubię ten dźwięk przy niektórych gatunkach muzyki i w kinie mi się podoba. Może Ci przypasują, a używki kupisz w dobrej cenie, łatwo je napędzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bora902 napisał:

w kinie domowym nie jest bardzo wazne  jak gra a jakie sciezki dekoduje :)

no nie.

Teraz ściezki dekoduje najniższy model amplitunera. Wiec nie tedy droga.

22 godziny temu, bora902 napisał:

nawet zestaw yamaha 5.1 z demobilu outlet gra przywoicie z takim amplitunerem wiec nie robcie juz sobie jaj z typa

Nie robie sobie jaj i kolega nie jest dla mnie "typem"

Uświadamiam że jesli wybrał wyższy model amplitunera kosztem bardzo słabych kolumn to nie tedy droga.

18 godzin temu, pawelcb napisał:

Tak czytam o tych klipsach i najczęściej ludzie się skarżą na ostre granie, czyli co seria r i rp tak gra ?

One są aż tak przereklamowane?

Tak są.

Obie są ostre. Ale R kłuje. A RP umiejetnie dawkuje Ci energie i jaśność przekazu. To inne, zdecydowanie lepsze granie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.whathifi.com/advice/sony-ta-an1000-vs-denon-avr-x2800h-buy-the-denon-now-or-wait-for-the-sony

Sony z Denonem X2800H wygrał, do tego stopnia że potem go aż z ciekawości do 3800 porównali:

https://www.whathifi.com/advice/sony-ta-an1000-vs-denon-avc-x3800h-which-av-amplifier-should-you-get - oczywiście wtedy Denon dał bęcki bo wyższa półka. W każdym razie fajny amp na poziomie RX-V6A/2800H

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2024 o 18:53, Butler napisał:

Mam źródło IMAX na Sony bo trochę filmów jest sygnowane na Bravia Stream od jakiegoś czasu i szczerze nie rozumiem tej "zajawki". Jakość jest najlepsza ze wszystkich VOD, ale to dzięki najwyższej dostępnej w polsce prędkości ponad 80Mbps co stawia jakość praktycznie na równi z BluRay. Co do info o Disney+, już dyskusja była o tym na forum. Zerknij kiedy był przywołany przez Ciebie artykuł napisany i jakie były w nim wnioski. Jakoś w 2023 nie udało się tego IMAX im uruchomić. IMAX narzuca trochę inne proporcje obrazu, a dźwięk oparty jest na DTS, tyle wiadomo. Wątpie by to było lossless DTS-HD bo szkoda im kbps na audio.

Kontent AURO3D mniej więcej znam. Zauważ że na cały świat jest 480 pozycji, a duża ich część jest zdublowana. I mówimy zarówno o fimach jak i muzyce. Przecież to kropla w morzu kinematografii. Spróbuj odsiać filmy na polską dystrybucję, bardzo marnie to wygląda, jak mówię - jednym tchem wymienisz. Jak jesteś multilanguage to oglądasz w tych zachodnich wydaniach w oryginale, albo masz sprzęt który jest w stanie dopasować napisy online. Przez realny zasieg AURO3D w moim mniemaniu w ogóle nie ma racji bytu u nas, w ogóle się to nie rozwija i nie zdobywa rynku. Szczerze... Ściągasz z całego świata te płyty specjalnie by je odtworzyć w tym formacie? Kilka mi się przewinęło z ciekawości i dalej poszły w świat. Posiadam ampli AURO3D z kompatybilnym układem głośników, ale w ogóle bym nie płakał jak by tego kodeka nie było na pokładzie.

 

o czym ty piszesz?!  imax enhanced hula na disney plus 

szukaj filmow w rubryce imax enhanced

tak sciagam plyty z berlina i londynu by je obejrzec na bluray

gdy brak mi czasu korzystam z ruskiego serwisu streamingowego jak teraz przy filmie "das boot sezon 4 "

 

Dnia 23.01.2024 o 07:42, Piotr Sonido napisał:

no nie.

Teraz ściezki dekoduje najniższy model amplitunera. Wiec nie tedy droga.

Nie robie sobie jaj i kolega nie jest dla mnie "typem"

Uświadamiam że jesli wybrał wyższy model amplitunera kosztem bardzo słabych kolumn to nie tedy droga.

 

 

 

nie jest to prawda bo najnizszy dostepny amplituner nie dekoduje tych sciezek 

jesli wybral wyzszy model amplitunera to nie musi od razu wybierac najlepszego zestawu kolumn a moze kupic zestaw startowy z outlet 

po jakims czasie podejmie wlasciwa decyzje co do ksztaltu kina domowego i zakupi wlasciwe naglosnienie

co w tym dziwnego?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, bora902 napisał:

o czym ty piszesz?!  imax enhanced hula na disney plus 

szukaj filmow w rubryce imax enhanced

A zerknę, jakoś w grudniu sprawdzałem i nic nie było. A nawet gdyby, bez nadmiernego entuzjazmu przyjmuje to do wiadomości. Ile Mbps daje Disney+ żeby się ekscytować "magią" IMAX? Zaimplementowali obiektowy jak Dolby w EAC3? Bo nie wierzę że tam leci losses HD Master Audio z DTS-X. A bez górnej warstwy... to tak sobie.

55 minut temu, bora902 napisał:

tak sciagam plyty z berlina i londynu by je obejrzec na bluray

Wielu takich jak Ty nie ma. No widzisz, w PL praktycznie dostępność nie istnieje. Nie zaprzeczam, AURO3D to ciekawy kodek, ale raczej dla wybitnych entuzjastów. Szczerze, ja go traktuje bardziej jako ciekawostkę a nie alternatywę dla Dolby czy DTS.

Ciekawe czy Samsung z Google doprowadzą projekt IAMF do realizacji. Znowu trzeba będzie kupić nowy ampli :)

 

Edit.

Subskrybenci Disney+ mogą jako pierwsi we własnym domu oglądać wybrane filmy w rozszerzonych proporcjach obrazu IMAX — dostępnych na wszystkich urządzeniach obsługujących Disney+. Inne funkcje IMAX Enhanced nie są obecnie dostępne w Disney+

acha, hahaha

https://help.disneyplus.com/pl/article/disneyplus-imax-enhanced

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...