Skocz do zawartości

Wzmacniacz z HT Bypass do Yamaha V6A i Focal Aria 926


TZ12345

Recommended Posts

Ok dziękuję Panowie za porady bo coś mi się rozjaśnia przy czym chyba wszedłem w inny problem tym razem 😅 Zamówiłem Musical Fidelity m3si używkę i tam nie ma optyka. Z cyfrowych tylko USB i teraz takie pytanko:

Czy przy podłączeniu Wiim pro plus przez RCA będzie jakaś różnica w dźwięku czy to pójdzie przez DAC m3si czy DAC Wiim pro plus? Mam na myśli taki normalny odsłuch a nie siedzenie w idealnej odległości i szukanie szczegółów. 

Czy tutaj trzeba jakieś inne urządzenie z wbudowanym lepszym DAC np Yamaha WXC-50 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Tak :)

Zapraszam do naszego porównania, omawiamy tam różnice pomiędzy WiiMami - https://www.q21.pl/blog/wiim-mini-pro-czy-plus-poradnik

Widziałem, że polecasz gdzieś indziej rozwiązanie 

https://www.q21.pl/taga-harmony-da-400.html + https://www.q21.pl/wiim-mini.html

Brzmi to lepiej niż wiim pro plus?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TZ12345 napisał:

Oki a teraz taki pomysł. Jeśli ja to mam podłączone do V6A po preout. To jeśli włączę spotify na amplitunerze i ustawię 2.1 to amplituner Yamahy powinien mi robić za DAC i streamer. Dobrze myślę czy to tak nie działa? :)

Tak, ale też jako pre. Może to zabrzmieć gorzej niz podłączenie przez zewnętrzne elementy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.01.2024 o 16:53, Q21 napisał:

Tak, ale też jako pre. Może to zabrzmieć gorzej niz podłączenie przez zewnętrzne elementy. 

Ok, wysłałem wiadomość w sprawie wyceny dac i kabli bo sporo się tego nazbiera. 
 

Chyba ostatnie pytanie, subwoofer do wzmacniacza czy amplitunera? Sensowniej chyba do wzmacniacza i używać go w stereo ale czy amplituner będzie poprawnie przekazywał sygnał przy używaniu 5.1? Z drugiej strony te kolumny mają sporo basu i same też sobie nieźle radzą 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości. Maja mase roboty.

6 godzin temu, TZ12345 napisał:

Chyba ostatnie pytanie, subwoofer do wzmacniacza czy amplitunera? Sensowniej chyba do wzmacniacza i używać go w stereo ale czy amplituner będzie poprawnie przekazywał sygnał przy używaniu 5.1? Z drugiej strony te kolumny mają sporo basu i same też sobie nieźle radzą 

A oba będą grac cały czas?

Czy do stereo będzie osobne źrodło?

Bo wygląda ze osobno.

Inne pytanie czy chcesz mieć suba w stereo?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bardzo dziękuję za wszystkie porady :) Zakończyło się na Musical Fidelity M3si i po tygodniu mogę śmiało stwierdzić, że jakością muzyki to przepaść w stosunku do słuchania z V6A. 

Wiim mini + Taga DAC 400 również zdaje test. Wszystko z telefonu bezobsługowe. Jedynie wzmacniacz mógłby się sam włączyć tak jak Yamaha robiła ale to już może za dużo :DOgólnie jestem bardzo zadowolony z tego rozłożenia na 2 urządzenia. W przyszłości ewentualnie podmienię DAC a wiim mini robi robotę. Włączony M3si bez obciążenia bierze 20W więc też bez tragedii. Wzmacniacz ma osobny przycisk na każde źródło i zauważyłem, że to jest ten czynnik który powoduje, że komuś innemu poza mną chce się go obsługiwać :) W yamaha jeżdżenie po tym inputach jest średnie a tutaj klikamy konkretny przycisk i działa. 

Subwoofer jednak musi być pod amplituner w celu kalibracji a jak chce pod stereo to przepinam kabel w subwooferze

Aaa no i oczywiście z nową mocą w głośnikach pojawiły się pogłosy bo kolumna w rogu pokoju więc teraz będę się bawił albo w meblowanie albo w poprawę akustyki. Widać tutaj zabawa się nie kończy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

MF M3si był fajny ale znalazłem okazyjnie Atoll in200. Żal było nie spróbować :) 

Co mnie zdziwiło to Atoll in200 ma o wiele lepszy bas, wokal podkreślony ale więcej szczegółów ma MF. Tak samo stereofonia, lokalizowanie instrumentów lepsze na MF. 

Myślę, że chodzi po prostu o to, że MF jest bardziej suchy, ma bardziej podkreśloną górę i siłą rzeczy łatwiej w nim znaleźć te szczegóły. Atoll gra tak, że jest wokal i za nim inne instrumenty. W MF wszystko jest w jednej linii. Tak więc tutaj ten styl Atolla może się podobać bo jednak bardziej skupiamy się na wokalu aniżeli perkusji. 

Zastanawiam się, czy ten Atoll nie gubi tej szczegółów przez akustykę a dokładniej przez ten dołek od 1k do 4k. Jednak troszkę brakuje tego detalu. A może ten wzmacniacz tak ma i muszę szukać wzmacniacza bardziej detalicznego? 

 

Zrzut ekranu 2024-05-19 162002.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ok cały weekend słuchałem na zmianę MF 3si i Atoll in200se i generalnie boli mnie ten Atoll. Po przejściu z Musical Fidelity strasznie brakuje sceny szczególnie słuchając utworów w wersji unplugged. Jednocześnie M3si ma kiepski bass porównując go do Atolla. 

Tak więc chyba sprzedam oba i będę sobie dalej szukał tylko co można wziąć do porównania? 

Swoją drogą słuchałem tej nowej Unitry w salonie i też wydawała się ok ale odsłuch za krótki żeby przesłuchać swoje piosenki. Przy czym ona budowała scenę (przynajmniej w salce odsłuchowej na nowych Ariach EVO). Tylko cena wykręcona więc nawet nie rozmyślam zakupu. 

Myślałem o Naim XS3, Arcam SA30 (ze względu na wbudowany Dirac), może jakaś Yamaha? Musical Fidelity M5 lub M6 będzie miał lepszy bass? Na pewno wiem, że wzmacniacze jak Atoll i cieplejsze odpadają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...