Skocz do zawartości

Denon 1600 vs Denon 2xxx ?


S!N!

Recommended Posts

Witam posiadam kolumny Pylon Jasper 25 MK II w pomieszczeniu ok. 35m2 i obecnie pracują one z denonem 800ne, który jest dla nich jakby nie patrzeć za słaby, chciałbym przeskoczyć na jakiegoś większego potwora, który doda gazu czterem revelatorom. W porównaniu do teraźniejszej prezencji dźwięku złagodziłbym wysokie tony, aby budowały przestrzeń gdzieś w tle, były tylko dodatkiem bez żadnego podkoloryzowania, nie przepadam za jasnym dźwiękiem, wokale są ok, ocieplone, nie wychodzą przed szereg co lubię, szybują jakby w górę, odpowiada mi to, że nie wybijają się przed dolne pasma no i bas, kocham jak wiedzie prym, czuć jego obecność, i impakt, zmiękczyłbym go i w sumie dodał, nie toleruje, kiedy gdzieś się chowa i tylko plumka lub jak jest utwardzany... I tutaj pytanko do posiadaczy modeli z dwójką na przodzie  w którą używkę najlepiej celować? Słyszałem z opinii, iż 2500 jest dość twardym wzmakiem, a 2000 takim ostrzejszym? Może 2020. bądź 2010,a może po prostu wystarczy 1600 z powyższego opisu? Jeśli ktoś posiada lub posiadał któregoś z wyżej wymienionych prosiłbym o opinie, pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , szkoda, że nie czytacie dokładnie postów, podkreśliłem, iż nie chce brzmienia rozjaśnionego, a 1700 nie dość, że jest jaśniejsza od swojego brata to do tego została odchudzona z tego na czym mi najbardziej zależy i co chciałem podbić czyli na basie czyż nie tak @Q21?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od maja mam PMA 2500. Przed zakupem porównywałem z PMA1700. PMA 2500 jak dla mnie jest bardziej wyrównany.  Bardziej wyrafinowany jeśli można użyć takiego określenia. Przede wszystkim w graniu PMA 2500 czuć wyższą moc i chęć grania. W połączeniu z ProAc Responce D2R nie mam żadnych zastrzeżeń do prezentacji dźwięku. Wszystkie pasma grają równo bez faworyzowania któregoś z nich. Mimo że jestem przeczulny na punkcie sybilantów nigdy nic mnie nie drażni. Średnica mogła by być odrobinę ocieplona , ale mam nadzieję skorygować to kablami. Bas nie zamula jest go tyle ile trzeba w wtedy kiedy trzeba. Moim zdaniem warto rozważyć PMA 2500. 2020 nie miałem okazji słyszeć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slawko69 Dziękuje za opinie, a to ciekawe, że wspominasz o sybilantach bo ja też jestem na nie uczulony, ale najbardziej na wysokie tony, jak się gdzieś przebijają przez bas to mnie dosłownie trafia, wolę przytłumione brzmieniem, nie wiem jak to nazwać fachowo - wzór takiego zadymionego klubu. Czyli z opisów wynika, że modele z dwójką na przodzie to takie bardzie równe granie, chociaż znalazłem recenzję modelu 2500 i recenzent podkreślił, iż ten model gra dość twardo https://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacz-cd-wzmacniacz/2708-denon-dcd-2500ne-pma-2500ne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21Może inaczej to ujmę, zamiast rozjaśnionej 1700 i zawyżonej jej ceny można mieć potwora z serii 2xxxx, więc zaproponujcie konkretny model jak użytkownicy wyżej, który według was był najbardziej zbliżony do opisanej charakterystyki w pierwszym poście, jesteście salonem to mieliście wszystkie.

@Slawko69Hmm udało mi się odszukać jeden egzemplarz, lecz dość daleko, na pewno będę polował. W okolicach( może nie jakoś blisko, ale zjadliwie) pojawił się pma 2000AE m miał Pan okazję słyszeć?

 

W ogóle warto się pchać w pma 2000AE czy dać sobie spokój na poczet takiego 2020 lub 2500? Ktokolwiek używał. bądź używa do dziś 2000?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
Dnia 3.01.2024 o 20:00, Slawko69 napisał:

Dziś na olx są 3 ogłoszenia sprzedaży Pma 2020

Wpisuje po tagach, nazwach i nie widzę tych ogłoszeń no niemożliwe, żeby to poszło w minutę chyba, że pomyliłeś z 2500.

 

@Piotr Sonido No dobrze, a która seria / wersja według Ciebie jest najciemniejsza/ złagodzona na gorze  oraz najbardziej podbita w basowych rejestrach bo jak widzę słuchałeś wszystkich.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2024 o 06:15, S!N! napisał:

Wpisuje po tagach, nazwach i nie widzę tych ogłoszeń no niemożliwe, żeby to poszło w minutę chyba, że pomyliłeś z 2500.

 

@Piotr Sonido No dobrze, a która seria / wersja według Ciebie jest najciemniejsza/ złagodzona na gorze  oraz najbardziej podbita w basowych rejestrach bo jak widzę słuchałeś wszystkich.

NAD 375 :)

A z Denona to chyba PMA 2010

Dnia 5.01.2024 o 16:40, Slawko69 napisał:

Czyli 2000 a nie 2020 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...