Skocz do zawartości

Wzmacniacz do kolumn Dali Oberon 3


Mieciuszek

Recommended Posts

Cześć, czytałem dużo wpisów lecz jednak nie znalazłem tego co chciałem. 

Mam teraz wzmacniacz yamaha ax-540 + yamaha wxad-10 z kolumnami Dali Oberon 3. Dźwiek mi się podoba lecz chciałbym czegoś więcej.

Zastanawiam się między:

Pioneer A40

onkyo TX-8220

marantz pm6007

yamaha as-701

Jak pisałem granie z yamaha ax540 mi się podoba lecz chciałbym jakiś skok wzwyż (czystszy, mocniejszy, pełniejszy dźwięk) + sterowanie z pilota i też móc podłączyć do TV po optyku jakbym czasem chciał film obejrzeć. Słucham dość różne utwory lecz najwięcej muzyki elektronicznej więc zależy mi na nie zamulonym basie ale też żeby miał dobre zejście (wiem że do tego to pewno subwoofer by musiał być lecz te kolumny dają radę), lubie też czysty szczegółowy dźwięk. Najbardziej myślałem o tej yamaszce 701, co sądzicie o tym połączeniu? myślę że ta yamaha by była dobra skoro dźwięk yamahy mi odpowiada. Sądzę, że w najbliższym czasie najlepiej jakbym na odsłuch się wybrał lecz chciałem też tutaj się coś dowiedzieć/przygotować :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych kolumn wystarczy Ci AS-501. 

Jeśli grasz na Oberonach 3, znaczy się powierzchnia do nagłośnienia nie jest największa, więc 501-ka w zupełności wystarczy.

Ale jeśli oczekujesz fajnych efektów basowych ,to bez suba się nie obędzie. Te monitory za dużo filmowego basu Ci nie dadzą. (wiem, bo sam skompletowałem synowi zestaw z Zensorami 3 + Yamaha yst-sw010 ).

Chyba że przesiadłbyś się na siódemki. Wtedy zdecydowanie polecam 701-kę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o subwoofer to trochę gorzej z miejscem - temu chciałem jak najwięcej wykrzesać z tych kolumn. Też myślałem nad yamaha as501 ale czytałem, że właśnie ma gorszy bas i ogólnie gra nazwijmy to "słabiej" niż 701 ale możliwe, że by mi to wystarczyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, gra słabiej, ale z Oberonów 3, czy to 501-ka czy 701-ka dużo więcej basowego grania nie wyciągnie...nie te kolumny..... a jaki masz metraż ?

Myślę, że głównym powodem Twojego niedostatecznego zadowolenia z odsłuchu są kolumny,  wzmak na pewno daje radę (no tylko ten brak pilota).

Także, albo sub (tańsze rozwiązanie), albo kolumny z mocniejszym basem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedyś mierzyłem to niecałe 17m2. Miałem wcześniej jakieś stare podłogowe 20 letnie tonsile od wuja i mimo 13cm basowego głośnika na kolumnę większy bas miały(ale czy lepszy jakościowo to raczej nie bo chyba za duże na mój pokój) ale jednak zawadzały mi i temu chciałem coś właśnie na półkę (bo tamte stały przed półką) i co lepiej grają od tamtych, też miałem Edifier r2850db i te to bass miały ale jak ostatnio je porównywałem z oberonami to jednak badziew i niewiem jak mogłem na tym słuchać :D

Miałem jeszcze chwilę na testach indiana line dj 308 ale dźwięk totalnie mi nie podszedł, wiadomo że jakby się coś wygrzały to lepiej ale ogólnie jakoś ciemno mi grały czy coś jakieś słabe wysokie tony, ja bardziej wolę jaśniejsze granie właśnie, Oberony jak usłyszałem to odrazu mi się spodobały te delikatne czyste soprany i przestrzeń  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomikin napisał:

Jeśli będziesz miał możliwość sprawdź sobie Dynaudio Emit 20, basu mają aż nadto jak na kolumny podstawkowe. Są droższe od Oberonów 3 ale używane trafiają się za około 2.5 tyś a nawet taniej. 

Jeśli faktycznie by miały więcej basu i też grają nazwijmy to "dobrze" to bym musiał spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...