Skocz do zawartości

Wzmacniacz słuchawkowy dobrej jakości ? Nasze doświadczenia.


Marek333

Recommended Posts

Macie może jakieś sugestie z w temacie zakupu dobrego wzmacniacza słuchawkowego  w rozsądnym budżecie ok 1000-2000 zł , gdyż za często  używać zapewne nie będę ale czasem w nocy potrzeba.
Posiadam słuchawki które bardzo lubię i grają w moim stylu + nigdzie nie uciskają , są bardzo wygodne / Audiotechnica  ATH AD900
Może i stare ale grają tak jak lubię! Megadynamicznie i rozdzielczo, z basem
Wyjście będzie po analogu (2 chinche)  z dobrego wzmacniacza z DAC-iem . Tak że nie chcę żadnego DAC-a  w tym szukanym wzmacniaczu  słuchawkowym ani też łączenia WI-FI, BT

Ma być po kablu. :)  

Z góry dziękuję.
 

Obecnie rozważany
1. iFi Audio ZEN CAN Signature 

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Faktycznie fajnie wygląda a SINAD ma topowy ok 121 db

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/singxer-sa-1-review-balanced-headphone-amp.23365/

Patrzę jeszcze na Topping A50S ma nawet lepsze paramatry niżej na wykresie szumu i kosztuje 40% ceny Singxera
Zresztą podejrzewam że Chińczycy podobne daję podzespoły do tych sprzętów , nawet podobnie przełączniki w wielu wyglądają i  obudowy :) 

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Singxer nie jest przypadkiem mocniejszy? Jeśli to jest istotne.

Ja na wykresy nie patrze nigdy. Ładnie wyglada , można w domu sprawdzić, podoba mi się dźwięk to kupuje i już 🙂

Topping i reszta , pewnie wcale gorsza nie będzie, dźwiękowo. Może z delikatnymi różnicami.

Testowałem Hifiman Serenade vs Singxer sda2 , który używam. Bardzo ładnie grało, ale jedyna różnica było to, że grała jakby hm delikatnie bardziej otwartym dźwiękiem,  czy może tylko troche glosniej - może przet to, że to Class A był wzmacniacz.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Zdecydowałem się na  ten  wzmacniacz o którym rozmawiamy (Zen CAN Signature)  od Was, podoba mi się ...
Przy okazji zamawiając rozważam jeszcze zakup przedłużającego przewodu  - jak mocno obniży się jakość dźwięku używając dodatkowej przedłużki 3m ?  Myślę o tym żeby od Was przy okazji zakupić - https://www.q21.pl/qed-performance-6-35-mm-headphone-extension-qe7306-3m.html

 

I pytanie w kwestii możliwie najlepszego podłączenia. Wyjście sygnału na wzmacniacz będzie z HEGLA H390 po analogu fixed. Tam są 2 chinche. Czy oprymalnie połączyć dwoma kablami RCA-RCA do tego wzmacniacza czy lepiej wejść innym wejściem do wzmaczniacza przez przejściówkę odpowiednią oczywiście ?
Pozdrawiam.

PS. Na marginesie jak ktoś chce całkowicie nowy MF M6Si na 2 letniej gwarancji zakupiony w polskim salonie (innym)  z którym na zwrot nie udało mi się domówić... to jest na OLX, na pewno łatwo poznacie moją ofertę. Dla kogoś możez to być okazja jak chce nowy kupić taniej o 1000 zł ., Po prostu rozpakowałem  porównałem do Hegla , kupiłem H390 a ten  MF jest do odstąpienia :)  Nówka po jednym podłączeniu. 

PS2. Miło mnie obsłużyliście na AudioShow 2023 więc niech te drobne zakupy będą moim  drobnym podziękowaniem :) Chociaż przyznam że więcej ludzi przydałoby się Wam do obsługi telefonicznej bo dobić się do Was bywa  ciężko , hi hi :)  Powodzenia!

Edytowano przez Marek333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marek333 napisał:

Zdecydowałem się na  ten  wzmacniacz o którym rozmawiamy (Zen CAN Signature)  od Was, podoba mi się ...
Przy okazji zamawiając rozważam jeszcze zakup przedłużającego przewodu  - jak mocno obniży się jakość dźwięku używając dodatkowej przedłużki 3m ?  Myślę o tym żeby od Was przy okazji zakupić - https://www.q21.pl/qed-performance-6-35-mm-headphone-extension-qe7306-3m.html

Ciężko powiedzieć, bo wiele zależy od kabla samych słuchawek tutaj. Nie stosowałem nigdy aż tak długich przedłużek. 

12 godzin temu, Marek333 napisał:

I pytanie w kwestii możliwie najlepszego podłączenia. Wyjście sygnału na wzmacniacz będzie z HEGLA H390 po analogu fixed. Tam są 2 chinche. Czy oprymalnie połączyć dwoma kablami RCA-RCA do tego wzmacniacza czy lepiej wejść innym wejściem do wzmaczniacza przez przejściówkę odpowiednią oczywiście ?
Pozdrawiam.

RCA-RCA jest odpowiednią opcją, nie ma z niego wyjścia zbalansowanego, więc wejście 4.4mm zostawiłbym nieużywane :)

12 godzin temu, Marek333 napisał:

PS2. Miło mnie obsłużyliście na AudioShow 2023 więc niech te drobne zakupy będą moim  drobnym podziękowaniem :) Chociaż przyznam że więcej ludzi przydałoby się Wam do obsługi telefonicznej bo dobić się do Was bywa  ciężko , hi hi :)  Powodzenia!

Bardzo dziękujemy :) Początek roku bardzo nas zaskoczył pod względem ilości klientów, a jak pisaliśmy na FB i blogu - jesteśmy w trakcie poszukiwania nowego doradcy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...