Skocz do zawartości

Szukam zestawu do salonu 30 m2


jamlasica

Recommended Posts

Jako nowy użytkownik witam wszystkich na forum.

Mam aktualnie kino domowe (zestaw z marketu 5.1 kupiony parę ładnych lat temu ) amplituner denon, głośniki eltax. Kiedyś się z tego człowiek cieszył, lecz apetyt rośnie w miarę jedzenia, a że uszkodziły się końcówki mocy od głośników z tyłu i amplituner się przegrzewa robiąc sobie pauzę na wystudzenie stwierdziłem, że jest okazja zmienić sprzęt na inny, lepszy, głośniejszy i z nowszą łącznością ( np bluetooth, jakiś miracast, chomecast )

Szukam jakiegoś zestawu tylko tym razem stereo, gdyż mało co oglądam filmy z formatem obsługującym 5.1 czy 7.1 - najczęściej słucham poprostu muzyki. Może być amplituner nie stereo lecz na razie tylko 2 głośniki. Muzyka różna, lubię basowe brzmienie. Myślałem o Altusach 380s i napędzić to jakaś Yamahą ale nie mam w ogóle pojęcia co gdzie i jak dlatego pytam na forum. Może są lepsze głośniki w tej cenie ? Jak możecie coś polecić to z góry dziękuję. Myślałem wydać coś koło 10-12 tys 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jeśli chodzi o słuchanie muzyki zdecydowanie lepszym wyborem dla ciebie będzie wzmacniacz stereo, ewentualnie żeby miał dodatkowe wyjście na subwoofer(może się przydać do oglądania filmów). 

Interesuje cię sprzęt nowy, czy może być coś z używek? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też zdecydowanie sugerowałbym stereo. Jak duże masz pomieszczenie? Od tego będzie mocno zależny dobór kolumn, ale ogółem znajdzie się sporo ciekawych zestawów w Twoim budżecie :) Wstępnie zasugeruję kilka wzmacniaczy, ale w Twoim budżecie i z preferencją na bas zacząłbym poszukiwania we wzmacniaczach bez usług sieciowych, ale z dodatkowym streamerem. Np. Musical Fidelity M3si, który jest cieplej grającym wzmacniaczem, ma przyzwoitego DACa, pre gramofonowe, jest też pre-out do subwoofera. Dobrą opcją może też być Fezz Torus 5040, również ciemniejsze granie, niestety bez DACa, ale możesz wykorzystać tu WiiM Pro Plus, który poradzi sobie bardzo dobrze w takiej sytuacji moim zdaniem. Do M3si starczy zwykły WiiM Pro. Jedynym pełnym all-in-one, który tu zasugeruję jest NuPrime Omnia A200, naturalnie grający sprzęt, w klasie D, z dobrymi usługami sieciowymi :) 

 

Z kolumn na pewno zwróciłbym uwagę na Monitor Audio Bronze 500, Pylon Audio Diamond 25, może Fyne Audio F502 (w białym obecnie są tańsze ;)), Q Acoustics 5050. To wszystko opcje z fajnym basem, ale dość różną jego prezentacją. 

Oczywiście, powyższe opcje to jedne z wielu, które możesz u nas sprawdzić :) Zapraszamy do umówienia się na odsłuchy i kontaktu, a także do obejrzenia filmu z zestawami stereo:

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Sprzętu w tej cenie jest sporo.

Zacznij od kolumn. Poszukaj które Ci leżą brzmienie,.

Czy bliżej Ci do KEF Q 750 czy Monitor Audio Silver 300?

Czy monitory z subem?

Mam wiele propozycji ale co tu wymieniać?

Zrobić swoją 5tke?

Patrząc na pasmo bliżej mi do tych Monitor Audio 300 ( nie ukrywam, że wygląd i moc też jest atutem). Tak jak pisałem nie znam się na sprzęcie Audio, a że gdzieś tam w głowie utknęły mi tonsile to przeglądając ofertę natrafiłem na altusy 380s i mi się spodobały ( wygląd, marka i spora moc ) ale widzę że nikt nawet nie wspomina o tym sprzęcie co daje do zrozumienia ,,odpuść je sobie ,, 

Dlatego pytam Was, bo przynajmniej wiem w jakich markach sprzętu czegoś szukać. Obstawiałem kolumny z jakimś zapasem mocy ( zdarzają się jakieś imprezy gdzie sprzęt jest rozkręcony dość mocno ) 

Chyba będę musiał wybrać się do jakiegoś sklepu z audio na odsłuch ( choć nie jestem jakimś znawcą i nie mam wybitnego słuchu aby dostrzegać jakiś dużych różnic) bo lubię dynamiczne brzmienie a i nie mam ukierunkowanego typu muzyki, który słucham ( od rocka przez muzykę klubową a i nawet przy imprezie jakiś zenek się przykula )

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jamlasica Nie słuchałem altus 380s, ale w latach 90 miałem coś podobnego spod szyldu unitry i do dziś pamiętam, iż było to brzmienie, które bardzo mi się podobało, więc jak masz okazję to obowiązkowo przesłuchaj , nawet jak Ci ktoś odradza bo to co się nie podoba innym może podobać się Tobie co do wyglądu altusów to też uważam, że prezentują się o wiele lepiej,niż większość kolumn. Jeśli lubisz mocny basior tak jak ja to od razu Ci napisze, że obecne kolumny to trochę imo pierdziawki i ja zawsze czułem niedosyt, obecnie zatrzymałem się na dość drogich pakach plus sub rel i dalej chciałbym mocniejsze uderzenie (trochę samochodowe) ale połączone z jakością, a tutaj psikus bo im wyżej to brzmienie trochę bardziej analityczne, nie mniej jednak odsłuch to obowiązek na pewno poproś o podłączenie polk, dali, pylon, heco, elac, melodika, jbl czy dynaudio postaraj się przesłuchać jak najwięcej marek, mnie osobiście monitor audio zawsze męczyły w górnych partiach tak samo jak klipsch, nie kupuj w ciemno.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, S!N! napisał:

@jamlasica Nie słuchałem altus 380s, ale w latach 90 miałem coś podobnego spod szyldu unitry i do dziś pamiętam, iż było to brzmienie, które bardzo mi się podobało, więc jak masz okazję to obowiązkowo przesłuchaj , nawet jak Ci ktoś odradza bo to co się nie podoba innym może podobać się Tobie co do wyglądu altusów to też uważam, że prezentują się o wiele lepiej,niż większość kolumn. Jeśli lubisz mocny basior tak jak ja to od razu Ci napisze, że obecne kolumny to trochę imo pierdziawki i ja zawsze czułem niedosyt, obecnie zatrzymałem się na dość drogich pakach plus sub rel i dalej chciałbym mocniejsze uderzenie (trochę samochodowe) ale połączone z jakością, a tutaj psikus bo im wyżej to brzmienie trochę bardziej analityczne, nie mniej jednak odsłuch to obowiązek na pewno poproś o podłączenie polk, dali, pylon, heco, elac, melodika, jbl czy dynaudio postaraj się przesłuchać jak najwięcej marek, mnie osobiście monitor audio zawsze męczyły w górnych partiach tak samo jak klipsch, nie kupuj w ciemno.

Napewno podskoczę gdzieś na odsłuch. Też mam zamiar dołożyć suba do zestawu. Muszę znaleźć w Trójmieście jakiś sklep z markami, które Podałeś i posłuchać. Ja też lubię dużo basu i te altusy jakoś mi się najbardziej podobają ale wygląd odstawiam na 2 pozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jamlasicaNajpierw odsłuch, odnajdziesz mniej więcej swoje brzmienie, a później najwyżej wypożyczenie na chatę bo jednak akustyka pokojowa to największa zmora i czasami co się nie wsadzi to i tak nie gra. Co do suba to ze swojego doświadczenia wiem, iż trzeba trochę na niego wydać $ , żeby on dobrze zgrał się z kolumnami i żeby nie było buły, oczywiście nie jestem żadnym wyznacznikiem i też jakimś specem, ale najpierw proponowałbym jakiś zestaw stereo,  który będzie Ci się podobał brzmieniowo, a później sobie na spokojnie zbierać na suba, nawet na używkę bo może być tak, że nie poczujesz takiej potrzeby. Jeszcze wracając do basu to też zależne jakich słuchasz muzycznych odmian np. cały wachlarz klubowy i jego pochodne wraz z rapem, który obecnie ma w sobie każdy gatunek i według mnie jest bardzo wymagający dla kolumn potrzebuje porządnego pierdyknięcia, mięcha tak samo jak rock soczystej stopy. Odwiedź sobie kilka salonów jak masz na miejscu i kto wie, może się okazać , że nawet nie przekroczysz połowy założonego budżetu bo Ci się spodoba granie z taniej półki, a jak Ci podejdzie coś powyżej to zawsze możesz szukać używanych paczek, dużo ludzi dba o drogie kolumienki, sam wielokrotnie sprzedawałem sprzęt, który był jak nowy, daj znaka po odsłuchach jakie zaobserwowałeś wnioski.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2024 o 20:07, jamlasica napisał:

Patrząc na pasmo bliżej mi do tych Monitor Audio 300 ( nie ukrywam, że wygląd i moc też jest atutem

Na to akurat nie patrz. Z broszurek nic się nie dowiesz.

Dnia 13.01.2024 o 21:02, ROBIXXX napisał:

Jak lubisz imprezy i dużo basu to monitor bronze 500 głośniki 2x po 20cm fizyka też robi swoje zamiast 300 Silver 

Tak, z mocy to Bronze 500

Altusami sobie nie trap głowy. To było coś 35 lat temu.

Idziesz na jakiś odsłuch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Na to akurat nie patrz. Z broszurek nic się nie dowiesz.

Tak, z mocy to Bronze 500

Altusami sobie nie trap głowy. To było coś 35 lat temu.

Idziesz na jakiś odsłuch?

Chcę się wybrać, ale nie mogę znaleźć sklepu w pobliżu ze sprzętem który mi podali forumowicze. Szukam 

Jak nie znajdę to toś zamówię ( zdam się na Was ) mało czasu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jamlasica napisał:

Chcę się wybrać, ale nie mogę znaleźć sklepu w pobliżu ze sprzętem który mi podali forumowicze. Szukam 

Jak nie znajdę to toś zamówię ( zdam się na Was ) mało czasu 

W Sopocie i w Gdańsku w garnizonie masz Top Hi Fi. W Rotmance pod Pruszczem masz Audio Neo. W Gdańsku i w Gdyni masz Albatros, na Wrzeszczu jeszcze Cinematech.

Dużo tego jest w Trójmieście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jamlasica napisał:

Chcę się wybrać, ale nie mogę znaleźć sklepu w pobliżu ze sprzętem który mi podali forumowicze. Szukam 

Jak nie znajdę to toś zamówię ( zdam się na Was ) mało czasu 

A skąd jesteś?

Ewentualnie wypozyczenie do domu i sprawdzenie w domowych warunkach.

A Trójmiasto? No to faktycznie jest tam trochę sprzetu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...