Skocz do zawartości

Topping DX9 czy EverSolo DAC-Z8?


Martin Gora

Recommended Posts

Aktualnie mam i używam Topping DX9 jako DAC do słuchawek.

Jestem niesamowicie zadowolony z tego urządzenia, jest piękne i gra przepięknie.

Natomiast zamierzam kupić jeszcze jeden DAC do używania z komputerem (gry, trochę muzyki pewnie też przy pracy), i miałem zamiar kupić jeszcze jeden Topping DX9.

Niedawno na tym forum polecono mi urządzenie firmy EverSolo (DMP-A6), z którego jestem zadowolony i przypadkiem zobaczyłem w sieci EverSolo DAC-Z8.

Kosztuje połowę tego co Topping DX9. Wygląda nieźle, chociaż Topping moim zdaniem lepiej. Pytanie jak gra, i czy warto dopłacić do Toppinga czy oczędzić trochę funduszy kupując EverSolo? Oszczędności nie są u mnie priorytetem, będę bardziej niezadowolony jak kupię coś tańszego z czego będę niezadowolony niż jeżeli przepłacę 😉

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożycz go sobie na testy,bedziesz miał porównanie. 

Osobiście wybrałbym inny dac niż topping (nie koniecznie eversolo) żeby mieć różnorodność  dźwięku 😉

 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję przetestować.

Faktycznie DAC-Z8 gra ciszej na tych samych słuchawkach niż DX9, na na Toppingu mam głośność -45dB a na Z8 muszę podkręcać na -30 żeby mieć ten sam efekt.

Testowane na Focal Celestee i Sony MDR-7506.

Chyba to jednak nie jest "deal breaker" bo i tak duży zapas mocy wydaje się zostawać.

Poza tym gra całkiem przyjemnie.

Jak dla mnie jedyny minus to brak zbalansowanego wyjścia na słuchawki, chociaż nie wiem na ile to ma znaczenie, bo nie słyszę różnicy na obecnym sprzęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj Hifi man Serenade - to jest przetwornik R2R i wzmacniacz w jednym , bardzo dobrze wykonany, ladny czarny kolor, zbalansowane wyjscia i, co bardzo wazne, bardzo przyjemne brzmienie. W porownaniu z moim Singxer sda 2, bylo jakby zywsze. Gdyby nie to ze ma wbudowany sieciowy odtwarzacz, ale bez wifi, to bym go kupil. Wbudowany dac tez jest bardzo dobry.

Maja 2 takie wzmacniacze, jeden ten co wyzej wspomnialem i drugi, stojacy, ktory moze obic za stojak do sluchawek.

 

 

 

_-1600_1600-1.jpg

ef600-1600_1600-5_1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2024 o 15:12, Q21 napisał:

Cześć, wszystko zależy od tego, jakie słuchawki ostatecznie wybierzesz :) DAC-Z8 ma znacznie mniej mocy niż Topping DX9, gra też łagodniej od większości Toppingów, lekko cieplej. 

DAC-Z8 na ES9038Pro gra cieplej niż znane DX9 na znanych raczej z cieplejszego grania AKM? 
Jak to możliwe? przecież ESS są raczej chłodne, analityczne :) 
PS jestem początkującym audiożercą 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2024 o 23:32, Łukasik napisał:

DAC-Z8 na ES9038Pro gra cieplej niż znane DX9 na znanych raczej z cieplejszego grania AKM? 
Jak to możliwe? przecież ESS są raczej chłodne, analityczne :) 
PS jestem początkującym audiożercą 

Przetwornik to jedno, jego implementacja i cała reszta urządzenia, wzmacniacz, to kolejne elementy wpływające na dźwięk :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...