Skocz do zawartości

Nowy amplituner do filmów i muzyki


Cytryn.pl

Recommended Posts

Witam,

Posiadam zestaw kina domowego 5.1. Głośniki to Taga Harmony seria Coral: przód 2 x F-120, centralny C-40, surround 2 x S-40, do tego subwoofer Taga Platinum SW-10 v.3. Wszystko to podpięte obecnie do leciwego amplitunera Yamaha HTR-N5060. Chciałbym wymienić amplituner na jakiś nowy, który nadawałby się zarówno do filmów jak i do słuchania muzyki w stereo. Stosunek procentowy filmy/muzyka powiedzmy, że 50/50. Muzyka to najczęściej elektronika (house, trance, ambient, itp), chociaż zdarza się czasami również i muzyka filmowa, klasyczna, synth pop i rock, więc przydałoby się coś w miarę uniwersalnego (zdaję sobie sprawę, że jeśli chodzi o muzykę lepiej brzmią wzmacniacze stereo). Obecny zestaw 5.1 do ewentualnej rozbudowy w przyszłości. Zestaw rozlokowany w pokoju 20 m2. Górna granica wydatku na nowy sprzęt to 10500 zł.
Prośba o propozycje amplitunerów.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zostawiasz kolumny?

Chyba nie kojarze tej Tagi ale myslisz że to odpowiedni kompan do takiego amplitunera?

Arcam AVR 5 albo 11 jeśli stargujesz dobrą cenę. Tu masz świetne połączenie stereo i kino.

Denon X 6700

Yamaha A6A

Pioneer LX 805

Albo coś niższego rzędu X3800/4800 / RZ50 a zewentrzna końcówka / integra pod stereo. Moze to być lepsza opcja

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moim zdaniem też będzie warto przemyśleć kombinacje z kolumnami w przyszłości :) Nawet przemyślałbym nieco tańszy amplituner na teraz, a potem lepsze kolumny, może to dać lepszy efekt dźwiękowy ostatecznie :) Daj znać, czy taka wersja by Cię interesowała i w jakim czasie rozważasz ewentualny upgrade kolumn. 

Jeśli chciałbyś jednak wykorzystać obecny budżet w pełni, to na pewno warto spojrzeć na takie modele jak Yamaha RX-A6A, Integra DRX5.4, Denon AVC-X6700H, czy Marantz Cinema 40. W tym budżecie jest niestety lekka dziura w ofercie Anthema oraz Arcama, ale AVR5 + licencja Dirac wchodzi dość dobrze w budżet. W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2024 o 13:31, Q21 napisał:

Cześć, moim zdaniem też będzie warto przemyśleć kombinacje z kolumnami w przyszłości :) Nawet przemyślałbym nieco tańszy amplituner na teraz, a potem lepsze kolumny, może to dać lepszy efekt dźwiękowy ostatecznie :) Daj znać, czy taka wersja by Cię interesowała i w jakim czasie rozważasz ewentualny upgrade kolumn. 

Jeśli chciałbyś jednak wykorzystać obecny budżet w pełni, to na pewno warto spojrzeć na takie modele jak Yamaha RX-A6A, Integra DRX5.4, Denon AVC-X6700H, czy Marantz Cinema 40. W tym budżecie jest niestety lekka dziura w ofercie Anthema oraz Arcama, ale AVR5 + licencja Dirac wchodzi dość dobrze w budżet. W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy :) 

Kolumny zostają na ten moment. Kiedyś zapewne dokonam wymiany ale raczej nie w najbliższej przyszłości. Jeśli chodzi o budżet na nowy sprzęt to nie musi być wykorzystana jego górna granica, po prostu tyle mogę maksymalnie przeznaczyć. Jeśli trafiłoby się coś tańszego a godnego uwagi to jestem otwarty na taką opcję, tak samo jak na coś tańszego + końcówka/wzmacniacz pod stereo. Z wymienionych przez Ciebie propozycji miałem już od jakiegoś czasu na oku te modele Yamahy oraz Denona (ponoć Denon ogólnie spokojniejszy pod kątem brzmienia). Ciekaw też jestem jak brzmi ten Marantz, ale to raczej propozycja powyżej mojej ustalonej puli (chyba, że mówimy o jakiejś specjalnej wycenie☺️).

Integra DRX5.4 to przypadkiem nie odpowiednik Onkyo TX-RZ50 tylko droższy??

A jak w ogóle ma się do tych modeli Pioneer VSX-LX505?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Denon gra spokojniej. Chodź wyższym modelom dynamiki i rozdzielczości nie brakuje.

Yamaha gra potężniej.

10 godzin temu, Cytryn.pl napisał:

Integra DRX5.4 to przypadkiem nie odpowiednik Onkyo TX-RZ50 tylko droższy??

Dokładnie tak.

Więc tu Integra nie powalczy.

10 godzin temu, Cytryn.pl napisał:

A jak w ogóle ma się do tych modeli Pioneer VSX-LX505?

To też Onkyo z innym setupem crossovera.

Tylko że znowu tu są dziwne informację ostatnio o dawkowaniu mocy przez Pioneera.

Jak mowilem AVR 5 jeśli jedno urządzenie

6700  / A6A jeśli jedno bardziej kinowe

Rz50 / X3800 / 4800 jesli z końcowką.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

 

Tylko że znowu tu są dziwne informację ostatnio o dawkowaniu mocy przez Pioneera.

Jak mowilem AVR 5 jeśli jedno urządzenie

No właśnie coś gdzieś słyszałem/czytałem o tym dawkowaniu mocy Pioneera...

Jeśli chodzi o Arcam AVR 5 to często obok tego modelu pojawia się w propozycjach Anthem MRX 540. Często o obu tych sprzętach można znaleźć głosy nt. głośnej pracy wentylatorów czy też kapryśnego oprogramowania. Ciekaw jestem jak to się ma do rzeczywistości...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawdę mówiąc dowiedziałem sięo tym w tym tygodniu. Mega mnie to dziwi bo z tego co opisywał kolega to produkt jest do kosza. Az mi sięnie chce wierzyć. Postaram się go sprawdzić w niedługim czasie.

Głosne oprogramowanie? Nie bardzo rozumiem co to? Pykanie przy zamienie dekoderów? W Onkyo jest inne w Yamaha inne w Arcam inne. Ale to wiesz że to jest to.

Nie ma innego głosnego oprogramowania.

Jeśli chodzi o wentylator to w modelach Arcama tych nowych zostało to poprawione. wymienili chyba na inny model wentylatorka.

Nie jest to idealna cisza, ale nie słychać go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Piotr Sonido napisał:

 

Głosne oprogramowanie? Nie bardzo rozumiem co to? Pykanie przy zamienie dekoderów? W Onkyo jest inne w Yamaha inne w Arcam inne. Ale to wiesz że to jest to.

Nie ma innego głosnego oprogramowania.

Jeśli chodzi o wentylator to w modelach Arcama tych nowych zostało to poprawione. wymienili chyba na inny model wentylatorka.

Nie jest to idealna cisza, ale nie słychać go.

Pisałem o kapryśnym oprogramowaniu, nie głośnym☺️, w sensie nie wolnym od wad, jakieś zacinanie się sprzętu i temu podobne historie, natknąłem się też na takie opinie...

A jak ma się sprawa z Anthem MRX 540? Miałeś styczność?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Cytryn.pl napisał:

Pisałem o kapryśnym oprogramowaniu, nie głośnym☺️, w sensie nie wolnym od wad, jakieś zacinanie się sprzętu i temu podobne historie, natknąłem się też na takie opinie...

A jak ma się sprawa z Anthem MRX 540? Miałeś styczność?

Mniejsza ale tez. To amplituner tez grający znacznie ciekawiej od Japończykow.

Nieco inaczej od Arcama. nie gorzej, inaczej

Jest obecnie  nieco mniej popularny gdyż jedynie 5 kanałowy. Z tym że tu w komplecie jest kalibracja. Nie jest to Dirac ale jest spoko.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Mniejsza ale tez. To amplituner tez grający znacznie ciekawiej od Japończykow.

Nieco inaczej od Arcama. nie gorzej, inaczej

Jest obecnie  nieco mniej popularny gdyż jedynie 5 kanałowy. Z tym że tu w komplecie jest kalibracja. Nie jest to Dirac ale jest spoko.

 

Ok, dzięki za odpowiedzi. Teraz pozostają odsłuchy... 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...