Skocz do zawartości

wzmacniacz stereo integra + Dali Spektor 1


RAM

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim. Poszukuję do otrzymanych głośników (jak w temacie) wzmacniacza, który wykrzesze z nich to co najlepsze (a nie jest tego tak dużo). Założenia: budżet bardzo rozsądny patrząc na wartość głośników, muzyka raczej towarzysząca bardzo różna, żeby to grało miło i schludnie, głośno i cicho, trochę temperowało wysokie tony głośnika - oczywiście nie wymagam cudów. Tak jak napisałem trzymając się rozsądnego budżetu aby grało milo, schludnie, przyjemnie. Źródło dźwięku Tidal i inne podobne. Przydałaby się możliwość podłączenia TV ewentualnie dekodera c+,, xbox lub zewnętrznego cd.  Proszę nie zżymać się jestem laik. Czytałem coś o Y-s501 ale tam ze streamingiem słabo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli chciałbyś mieć streaming, obsługę Spotify, Tidal, podłaczenie do telewizora i mieć na pokładzie dobry wzmacniacz (na platformie AS501)

To rekomendujemy Tobie https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n600a.html

Yamahę RN600. Połączysz wszystkie te kwestie, Twoje głośniki powinny rozwinąć skrzydła :)

Czy budżet około 3000 zł będzie dla Ciebie akceptowalny :) ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RAM napisał:

Dziękuję za szybką reakcję.  3300 to już zdecydowanie za dużo. 2500-2600 to maksymalna granica. A taki nad338? Lub amp1 

Nad C338 będzie po prostu uboższy o liczbę wejść i wyjść, aplikację i zaprezentuje inny charakter. Owszem można go przetestować, czemu nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystkim dziękuję za odpowiedzi. Głośniki słuchałem na mało poważnym sprzęcie jest dobrze. Po poczytaniu najbardziej podoba mi się audiolab. Może coś w promocji znajdę  czarnego. Sam Bluetooth może wystarczy do tidala . Widzę że w dobrym rozwiązaniem byłby w wersji Play ale to już inny budżet. 
A jak mogłoby być z wxa50 czy amp1? 
Dopytuję bo nie chcę kupować i odsyłać bo szkoda mi sprzedawców.
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RAM napisał:

Ok wszystkim dziękuję za odpowiedzi. Głośniki słuchałem na mało poważnym sprzęcie jest dobrze. Po poczytaniu najbardziej podoba mi się audiolab. Może coś w promocji znajdę  czarnego. Sam Bluetooth może wystarczy do tidala . Widzę że w dobrym rozwiązaniem byłby w wersji Play ale to już inny budżet. 
A jak mogłoby być z wxa50 czy amp1? 
Dopytuję bo nie chcę kupować i odsyłać bo szkoda mi sprzedawców.
 

 

WXA50 to tak naprawdę "zminimalizowanie" RN600. Będzie to nie co inna prezentacja, pomimo że wspólna rodzina produktów ale inna budowa.

WXA50 ma szeroką scenę i dość energetyczny bas. To się może spodobać :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2024 o 09:10, RAM napisał:

Widzę że w dobrym rozwiązaniem byłby w wersji Play ale to już inny budżet. 

Nie, to nie było by dobrym rozwiązaniem.

Dnia 17.01.2024 o 15:28, RAM napisał:

Q21 a jak mogłoby być z win amp?
 

 

Audiolaba łączysz z Wiim mini nie z modelem AMP.

Jesli jestes zainteresowany modelem MP to chwile poczekaj. Na razie w obiegu krązą wadliwe sztuki.

Dnia 17.01.2024 o 17:24, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

WXA50 to tak naprawdę "zminimalizowanie" RN600. Będzie to nie co inna prezentacja, pomimo że wspólna rodzina produktów ale inna budowa.

Czy WXA50 nie jest w klasie D?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2024 o 07:39, Piotr Sonido napisał:

Nie, to nie było by dobrym rozwiązaniem.

Audiolaba łączysz z Wiim mini nie z modelem AMP.

Jesli jestes zainteresowany modelem MP to chwile poczekaj. Na razie w obiegu krązą wadliwe sztuki.

Czy WXA50 nie jest w klasie D?

 

Jest w klasie D, tak. Pisząc o WXA50 miałem na myśli, że wiele cech z dźwięku modelu RN800 znajdziemy w małym WXA50

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2024 o 08:22, RAM napisał:

Dlaczego wykorzystanie 6000a Play byłoby złym rozwiązaniem?

Bo placisz za bardzo mierną sieć. To jest bardzo stary system. Nie specjalnie user firendly. W tej samej cenie do Modelu 6000A dokupujesz Wiim mini i jest znacznie lepiej.

Dnia 19.01.2024 o 08:22, RAM napisał:

Czy to, że WXA to klasa D to żle? Wiim AMP to inna klasa?

Nie. Wiim amp to też kalsa D

20 godzin temu, RAM napisał:

WXA-50 już gra. Jak na moje potrzeby jest OK. Ale przydałoby się więcej wejść. aby podpiąć XBOX, CD, TV,  No i cena. Poczekam na WIIM amp i porównam.

Niektórzy już mają. Ale kupuj z pewnego źrodła bo nie wiadomo czy mają jeszcze uszkodzone szuki czy już nie.

13 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jest w klasie D, tak. Pisząc o WXA50 miałem na myśli, że wiele cech z dźwięku modelu RN800 znajdziemy w małym WXA50

Ok

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak waszym zdaniem może być z tym wiim amp  w porównaniu z Wxa? Yamaha gra ok i muzyka z internetu i z CD z xboxa i zgrywa się też z TV . Czy jest sens czekac? Czy będzie jakaś różnica poza ceną?

Pytanie dot. obecnego podłączenia. Gdy oglądam film z np. HBO max przez xboxa, który jest podłączony optykiem z wxa i Tv jest podglośniony to słychać pogłos. Czy trzeba coś pozmieniać w Xbox czy to norma?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...