Skocz do zawartości

Yamaha R-N800A vs Cambridge CXA81 pomoc w zakupie.


Aneta Sikorska

Recommended Posts

Dzień dobry. Stoję przed wyborem sprzętu do mojego salonu. Waham się między Yamaha R-N800A a Cambridge CXA81. Słuchałam Yamahy i dźwięk jest całkiem przyjemny, dość jasna góra, przyjemny środek i bas lekko jakby wycofany, delikatny. Jak do tego się odnosi  Cambridge CXA81? Nie lubię ciepłych kluch, tylko jasny szczegółowy dźwięk. Czy ktoś z forumowiczów miał okazję porównać (posłuchać) i coś napisać ? Oba klocki mogę mieć w tej samej cenie. Oczywiście CXA81 wyjdzie drożej ponieważ będę musiała dokupić strimer, tutaj pytanie jaki ? Wiim pro plus ?  

 

Edytowano przez Aneta Sikorska
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Aneta Sikorska napisał:

Dzień dobry. Stoję przed wyborem sprzętu do mojego salonu. Waham się między Yamaha R-N800A a Cambridge CXA81. Słuchałam Yamahy i dźwięk jest całkiem przyjemny, dość jasna góra, przyjemny środek i bas lekko jakby wycofany, delikatny. Jak do tego się odnosi  Cambridge CXA81? Nie lubię ciepłych kluch, tylko jasny szczegółowy dźwięk. Czy ktoś z forumowiczów miał okazję porównać (posłuchać) i coś napisać ? Oba klocki mogę mieć w tej samej cenie. Oczywiście CXA81 wyjdzie drożej ponieważ będę musiała dokupić strimer, tutaj pytanie jaki ? Wiim pro plus ?  

 

CXA 81 raczej cieplymi kluchami bym nie nazwal. Moim zdaniem prezentuje to co lubisz.

Niestety jest jedno ale. Nawet jesli ktos porownywal oba, to i tak bedziesz musial sam posluchac. Choc to zawsze jakis start. Kazdy z nas inaczej slyszy i cos co dla ciebie bedzie cieple kluchy dla niego moze tym nie byc. Np mam sluchawki Denon - dla mnie sa dosc otwarte, zywe. A niedawno slyszlem ze ktos inny ocenil je jako ciemne. 

Streamer musi miec ekran? Jesli nie, to jest ich troche na rynku chyba nawet nie tak drogich. Bedzie z czego wybierac. Poczekaj na kolegow, odkryja twoj watek to ci doradza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kam2 napisał:

Zanim zacznie się tu wojna o CXA81, napisz z jakimi kolumami to ma grać. 

W zasadzie mam przed sobą identyczny wybór + jeszcze Marantz P7000 w podobnej cenie do w/w.


Pozdrawiam :D

Wojna zaczyna się w momęcie gdy mądrale zaczynają się przemądrzać a nigdy nie mieli do czynienia z takowym sprzętem. Ktoś kto miał/słuchał może napisać coś konstruktywnego. 

 

 

Ja pytam jaka jest różnica dźwięku między jednym a drugim. Czy warto wziąć już leciwego cxa81 + strimer czy nową yamahe. Ja nie widzę nic bardziej sensownego w tym przedziale cenowym z nowych sprzętów. Marantz odrzucam nie lubię dźwięku ich przetworników, audiolab nie przekonuje mnie totalnie a słuchałam. 

 

8 minut temu, Artur Brol napisał:

CXA 81 raczej cieplymi kluchami bym nie nazwal. Moim zdaniem prezentuje to co lubisz.

Niestety jest jedno ale. Nawet jesli ktos porownywal oba, to i tak bedziesz musial sam posluchac. Choc to zawsze jakis start. Kazdy z nas inaczej slyszy i cos co dla ciebie bedzie cieple kluchy dla niego moze tym nie byc. Np mam sluchawki Denon - dla mnie sa dosc otwarte, zywe. A niedawno slyszlem ze ktos inny ocenil je jako ciemne. 

Streamer musi miec ekran? Jesli nie, to jest ich troche na rynku chyba nawet nie tak drogich. Bedzie z czego wybierac. Poczekaj na kolegow, odkryja twoj watek to ci doradza.

 

Nie nie musi mieć ekranu. Pisałam o wiim pro plus. Tylko czy potrzebny jest pro plus jak cxa81 ma wbudowanego daca ? Tak jak pisałam wyżej. Ja rozumie, że każdy słyszy inaczej. Natomiast ja pytam jakie różnice są w kwestii dźwięku między jednym a drugim wzmacniaczem. I pytanie czy iść w leciwego cxa81 czy raczej w nową yamahe. Kwestie kolumn na razie nie poruszam, pytam strikte o wzmacniacz, który będzie bardziej przyszłościowy i jaka jest różnica w dźwięku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aneta Sikorska Moim zdaniem dac w CXA 81 jest dobrym przetwornikiem.

Dlaczego leciwy, wciaz w produkcji. Przyszlosciowy? No jesli ci sie spodoba i nie bedziesz miala potrzeby go zmienic, to jak najbardziej bedzie przyszlosciowy.

Yamaha to jedna z lepszych firm, ten wzmacniacz ktory wymienilas, wyglada calkiem dobrze i chyba ma duzo nowszy przetwornik, niz CXA81. Co moze, nie musi, oznaczac ze jego brzmienie bedzie lepsze albo inne. To od ciebie bedzie zalezalo ktore ci do gustu przypadnie. 

Nie slyszalem Yamahy nigdy. Takze tutaj ci nie doradze. Jak mowilem. Poczekaj troche. Ktos sie odezwie.👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur Brol napisał:

@Aneta Sikorska Moim zdaniem dac w CXA 81 jest dobrym przetwornikiem.

Dlaczego leciwy, wciaz w produkcji. Przyszlosciowy? No jesli ci sie spodoba i nie bedziesz miala potrzeby go zmienic, to jak najbardziej bedzie przyszlosciowy.

Yamaha to jedna z lepszych firm, ten wzmacniacz ktory wymienilas, wyglada calkiem dobrze i chyba ma duzo nowszy przetwornik, niz CXA81. Co moze, nie musi, oznaczac ze jego brzmienie bedzie lepsze albo inne. To od ciebie bedzie zalezalo ktore ci do gustu przypadnie. 

Nie slyszalem Yamahy nigdy. Takze tutaj ci nie doradze. Jak mowilem. Poczekaj troche. Ktos sie odezwie.👍

Jak najbardziej poczekam. Czytając inne posty to najbardziej czekam na bełkot sklepów. Oni bardzo lubią polecać w każdym poście jedno i to samo..... A jak się do nich podjedzie i zobaczą kobietę to już widza potencjalnego klienta, któremu mogą wcisnąć wszystko :) i tutaj się niektórzy zdziwili. No ale poczekam spokojnie. Jak pisałam yamahy słuchałam bardzo przyjemny dźwięk za te pieniądze natomiast czytając na rożnych zagranicznych forach to PONOĆ cxa81 deklasuje pod każdym względem 800setkę. I coś może w tym być, bo tak na logikę tutaj płacimy za czysty wzmacniacz a w 800set raczej 50% ceny strimer 50% wzmacniacz. 

Co do strimera to czy poczebny jest takowy jak wiim pro plus czy bluos ? Gdzie np dobry dac jest w cxa81 ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mowie ze specjalista od stremerow nie jestem. Nigdy nie mialem.

Te ktore wymienilas to nie jedyne na rynku. Tego jest wiecej. Choc moze sie okazac ze nie wypadna wcale zle jesli chodzi o cene.

Dla przykladu

https://ifi-audio.com/products/zen-stream/

https://www.cambridgeaudio.com/usa/en/products/hi-fi/cx-series-2/cxn ten jesli gdzies w obnizonej cenie, choc podobno jest wart swojej ceny

https://www.cambridgeaudio.com/usa/en/products/hi-fi/mx/mxn10

https://www.audiolabstore.nl/collections/streamers/products/6000n-play?variant=31135714213966

Tyle co mi doglowwy teraz przychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając jakość wbudowanego DACa w CXA81, warto sprawdzić ten wzmacniacz, porównać do rzeczonej Yamahy R N800.

Ciekawostką jest moduł BT, do codziennego plumkania to może być fajna opcja.

Na łamach Audio com CXA81 był testowany, można poczytać.

Później pożyczyć i posłuchać u siebie, myślę, że warty rozważenia jak napisał Artur.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac w cxa81 jest moim zdaniem już archaiczny i nie szczyci się zbyt dobra jakością dźwięku,  w yamaha jest najnowszy a czy lepszy?  Nie wiem. Wiem jedno że cxa81 to taki apple. Dużo hałasu, akcesoria drogie a czy gra wybitnie ? No nie... porównując go do Yamahy 800 to taki krok w bok a nie do przodu. Troszkę inaczej gra a czy lepiej no NIE. Inaczej i tyle.  Ja zostałem przy yamaha, musiccast bardzo fajnie działa i co najważniejsze szybko i się nie wiesza, dźwięk jest energiczny, szeroki, szczegółowy z fajnym precyzyjnym basem. 

 

Dodatkowo wydaje mi się, że wszystkie sklepy bardziej go polecają że względu na to iż na nim idzie wyciągnąć więcej kasy a Yamahy jeszcze nie słuchali bo to dość świeży sprzęt. Chodź nie ukrywam że mogłem go kupić za 4tys w obu kolorach. Biorąc pod uwagę jeszcze strimer + cd za 2800zl + 1000zl strimer (wiim) robi się z tego średni biznes. 

A czy na co dzień siedzimy sami na kanapie i słuchamy każdego dźwięku, detalu i rozwodzimy się nad nim ? Raczej nie bo normalni ludzie nie mają na to czasu. Przychodzimy z pracy i mamy swoje domowe obowiązki a w tle gra muzyka i nie zastanawiamy się czy i jak coś gra. Takie jest niestety życie. Więc moim zdaniem lepiej zostać przy yamaha gdzie mamy dwa w jednym nie najgorsza jakość dźwięku, swierzy sprzęt, nie drogie CD jakby ktoś chciał aplikacje szybką, stabilna, możliwość korekcji na panelu frontowym.

Edytowano przez LICHU
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba te wzmacniacze grają po jaśniejszej stronie. Szybko dość rozdzielczo. Ale CXA81 to wzmacniacz grający znacznie lepiej. Dawkuje wysokie zdecydowanie bardziej zrównoważanie.

Gra do tego bardziej dociążonym dzwiekiem i ma lepsza głebie.

Więc jeśli myslałeś o tych dwóch to CXA81 + Wiim mini to lepszy zestaw.

9 godzin temu, Aneta Sikorska napisał:

Jak najbardziej poczekam. Czytając inne posty to najbardziej czekam na bełkot sklepów. Oni bardzo lubią polecać w każdym poście jedno i to samo..... A jak się do nich podjedzie i zobaczą kobietę to już widza potencjalnego klienta, któremu mogą wcisnąć wszystko

Mocne ale prawdziwe :(

9 godzin temu, Artur Brol napisał:

W dobie lepszych cen an MXN, Wiim, Bluos no to już nie :/

1 godzinę temu, LICHU napisał:

Dac w cxa81 jest moim zdaniem już archaiczny i nie szczyci się zbyt dobra jakością dźwięku, 

No nie bardzo. DAC w Arcam rDAC jest w takim razie dinozaurem a wciąż brzmi super.

1 godzinę temu, LICHU napisał:

Dodatkowo wydaje mi się, że wszystkie sklepy bardziej go polecają że względu na to iż na nim idzie wyciągnąć więcej kasy a Yamahy jeszcze nie słuchali bo to dość świeży sprzęt.

No nie. nie jest tak.

RN są dostępne.

Sklepy je mają.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej chcą się pozbyć?? Kto z ponad 5500zl schodzi na około 4tys lub poniżej za nówkę?? 

Ja słuchałem obu i gigantycznej różnicy nie ma, raczej bym napisał subtelna w którą trzeba się wsłuchać. Nie ma takiego wow to gra znacznie lepiej i całkowicie inaczej. Nie oszukujmy się w kwocie do 5tys wszystko gra na podobnym poziomie lecz delikatnoe/subtelnie inaczej. Żeby przebić ten pułap to trzeba wydać 2 razy tyle, lub kupić coś używanego w kwocie 5tys i wtedy możemy mówić że ta różnica jest znaczna.

Edytowano przez LICHU
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😏 a pomiedzy ktorymi jest gigantyczna różnica?

Masz rację, te różnice w danym przedziale cenowym pewnie są nie wielkie.  Jednak nie tylko w danym, nawet pomiędzy tańszymi i sporo droższymi różnice są nie wielkie.

Choć to zależy od słuchającego, co dla mnie jest slyszalna dla ciebie może być, właśnie gigantyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Artur Brol napisał:

😏 a pomiedzy ktorymi jest gigantyczna różnica?

Masz rację, te różnice w danym przedziale cenowym pewnie są nie wielkie.  Jednak nie tylko w danym, nawet pomiędzy tańszymi i sporo droższymi różnice są nie wielkie.

Choć to zależy od słuchającego, co dla mnie jest slyszalna dla ciebie może być, właśnie gigantyczne.

Np s1200 tutaj już jest namacalną różnica w dźwięku w porównaniu do 800 a o cxa81 nawet nie wspomnę. Wiadomo do tego dochodzi kwestią okablowania i kolumn ale rozmawiamy o wzmacniaczach. 😀 

Także moim zdaniem nie ma co brzydko pisząc pajacować i rozwodzić się nad tym czy może coś mogło albo gra ale nie jestem pewien lepiej. Bo jak już pisałem nikt na codzień nie wsłuchuje się w każdy detal.

8 minut temu, Dedal napisał:

Odsłuch ,odsłuch żeby później na tych "mądrali" nie narzekać .🤦🏿‍♂️

A tematów podobnych w necie masa .

Pzdr

Oczywiście odsłuchy jak najbardziej. Ja takowe przeprowadziłem i nie czuje się mądralą, tylko wyrażam swoje zdanie. A jak było tyle tych tematów związanych z tymi dwoma wzmacniaczami to może wkleisz linki, zawsze to będzie łatwiej dla innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nazwałeś ?

Pajacowac -sam to robisz , nie dyskutuje z Tobą chłopaku. 

A kto cię mądralą nazwał ? 

Jakimi dwoma ? Yamahę autorka słuchała więc zostaje CA 

11 godzin temu, Aneta Sikorska napisał:

Wojna zaczyna się w momęcie gdy mądrale zaczynają się przemądrzać a nigdy nie mieli do czynienia z takowym sprzętem. Ktoś kto miał/słuchał może napisać coś konstruktywnego. 

 

 

 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dedal napisał:

Jak to nazwałeś ?

Pajacowac -sam to robisz , nie dyskutuje z Tobą chłopaku. 

A kto cię mądrala nazwał ?

 

Oj tam oj tam przeczytaj jeszcze raz o co mi chodziło.  Ogólnie to bardzo wrażliwy jesteś 😀 

 

Dobra koniec bo nie ma sensu. Wracamy do tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Artur Brol napisał:

Masz rację, te różnice w danym przedziale cenowym pewnie są nie wielkie.  Jednak nie tylko w danym, nawet pomiędzy tańszymi i sporo droższymi różnice są nie wielkie

Może tak, może nie ...

Wszystko zależy jak się wpasuje do danego setu w połączeniu ze źródłem i przede wszystkim kolumnami.

Bywa i tak, że w dany set lepiej wpasuje się ten tańszy, też tak miałem swojego czasu.

Wzmak za ponad 15tys nie zagrał tak dobrze jak taki za ledwo 7tys, a po rabacie byłby jeszcze tańszy.

Nie każdemu grają pieniądze, ani wygląd niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LICHU napisał:

Oj tam oj tam przeczytaj jeszcze raz o co mi chodziło.  Ogólnie to bardzo wrażliwy jesteś 😀 

 

Dobra koniec bo nie ma sensu. Wracamy do tematu.

To Ci pokazałem do czego się odnosilem, Ty już wybrałeś więc nie wiem po co się uruchamiasz .

Ważne z czym zagrać ma ten wzmacniacz i w jakim pomieszczeniu . 

Zdziwiłem się że ktoś rejestruje się na forum i po kilku godzinach rzuca takie teksty 🤨

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DiBatonio napisał:

Może tak, może nie ...

Wszystko zależy jak się wpasuje do danego setu w połączeniu ze źródłem i przede wszystkim kolumnami.

Bywa i tak, że w dany set lepiej wpasuje się ten tańszy, też tak miałem swojego czasu.

Wzmak za ponad 15tys nie zagrał tak dobrze jak taki za ledwo 7tys, a po rabacie byłby jeszcze tańszy.

Nie każdemu grają pieniądze, ani wygląd niestety.

I tu się zgodzę w 100%.

Przed chwilą, Dedal napisał:

To Ci pokazałem do czego się odnosilem, Ty już wybrałeś więc nie wiem po co się uruchamiasz .

Ważne z czym zagrać ma ten wzmacniacz i w jakim pomieszczeniu .

Nie uruchamiam absolutnie, tylko wyrażam swoją opinię. Że nie ma aż tak kolosalnej różnicy między tymi dwoma wzmacniaczami. Ja wybrałem ale nie mówię, że nie szukam dalej. Ciekawość i pasja do danego hobby jest silniejsza. 🫲 na zgodę? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Może tak, może nie ...

Wszystko zależy jak się wpasuje do danego setu w połączeniu ze źródłem i przede wszystkim kolumnami.

Bywa i tak, że w dany set lepiej wpasuje się ten tańszy, też tak miałem swojego czasu.

Wzmak za ponad 15tys nie zagrał tak dobrze jak taki za ledwo 7tys, a po rabacie byłby jeszcze tańszy.

Nie każdemu grają pieniądze, ani wygląd niestety.

Z pewnoscia. Ja raczej mówię o sytuacji, gdzie wszystko jest to samo, tylko wzmacniacz jest zmieniony.

Co do zagrania lepiej czegos drogiego  od tanszego. Tutaj moze byc różnie.

Już pominę moje odczucia, jeśli chodzi o to czego się spodziewalem, a co uslyszalem słuchając, Gryphon, NAD Masters czy Lyngdorf ten najwyzszy model.

Tutaj mam przykład. 

Na innym forum.

D'Agostino system za chyba jakieś 100 tys dolarów. Chyba preamp i dwa monobloki.

Kilka stron dalej.

D'Agostino zastąpione MSB, połowa ceny jeśli dobrze sprawdziłem.

Powód, właściciel nie potrafil usprawiedliwić zatrzymania D'Agostino po porównaniu jakości i ceny , w stosunku do MSB.

Dlaczego myślę że jeśli by trochę cenę zmniejszył, sytuacja mogła by się powtórzyć 🤔

Moje odczucia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...