Skocz do zawartości

Kable pod płytkami?


Gumowe Ucho

Recommended Posts

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PanKlor napisał:

Właśnie się zastanawiałem nad tą taśmą pod płytkami, kurczę ciężki temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, PanKlor napisał:

Nie rozumiem czemu miałby być ciężki? Nie jest to najtańsze rozwiązanie ale do surroundów będzie ok. Mam tak podpięte tylne Atmos. 

Ciężki jeśli chodzi o "zapłytkowanie" tego na amen, mam nadzieję, że bezpieczne. ;) ja mam 5.1.2 i Atmos właśnie po ścianie na sufit wykminiłem, wszystko działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gumowe Ucho napisał:

Ciężki jeśli chodzi o "zapłytkowanie" tego na amen, mam nadzieję, że bezpieczne

Myślę, że tak. Ten kabel składa się z kilku warstw: górnej, 2 ścieżek miedzianych, warstwy kleju i warstwy dolnej. Do położenia na ścianie zrywasz warstwę dolną i kleisz do ściany. W przypadku kładzenia pod płytkami położyłbym bez odrywania warstwy dolnej, żeby uniknąć zwarcia od wilgoci z podłogi, kleju itp. Trzeba też uważać na to, żeby go nie uszkodzić podczas np wybijania tych systemów poziomowania płytek. Można też napisać do producenta. Z tego co kojarzę są jeszcze podobne rozwiązania dostępne na Amazon/Aliexpress. Szukaj Flat wire, invisible speaker cable, super flat speaker cable i podobne. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2024 o 08:57, Piotr Sonido napisał:

Jest sporo kabli typu FLAT.

Ale nie wiem czy bym kładł taki bezpośrednio pod płytki. Czy chemia nie wejdzie w reakcje, nie uszodzi tej mikro izolacji?

Prosze się nie smiać :)

 

 

kabel pod plytkami jak najbardziej jednak musi to byc 2x4 oraz isc w kanale ktory wycina sie tarcza do betonu z diamentami,po wlozeniu kabla w kanal mozna go zabezpieczyc bialym cementem ktory po wyschnieciu malujemy PVA i na to mozna klasc klej do plytek

apdejt: ofkors kanal tez malujemy pva zanim wlozymy kabel do niego ,mozna tez uzyc sealanta do betonu by nie bylo tam wilgoci !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PanKlor napisał:

Tam jest ogrzewanie podłogowe. Pod kabel wystarczy pewnie z 2-3 mm. Pytanie czy tyle miejsca zostało... 

 

ogrzewanie podlogowe musi miec jakis plan lub zdjecie w pliku .jpg ?

jesli nie ma to w takim wypadku trzeba robic kanal po zewnetrznej krawedzi 15-20 cm od scian bo tam szpece nie klada instalacji  :)

sa tez rozne typy ogrzewania podlogowego i rozne metody ich montazu  dlatego najpierw nalezy ustalic co/kto/jak montowal bo sie moze okazac ze na podlodze jest plyta WBP a nie wylewka cementowa :)

zgadywac to sobie mozna ale ja wiem ze lubicie troche teorii  wiec wam ja zapewniam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bora902 napisał:

 

ogrzewanie podlogowe musi miec jakis plan lub zdjecie w pliku .jpg ?

jesli nie ma to w takim wypadku trzeba robic kanal po zewnetrznej krawedzi 15-20 cm od scian bo tam szpece nie klada instalacji  :)

sa tez rozne typy ogrzewania podlogowego i rozne metody ich montazu  dlatego najpierw nalezy ustalic co/kto/jak montowal bo sie moze okazac ze na podlodze jest plyta WBP a nie wylewka cementowa :)

zgadywac to sobie mozna ale ja wiem ze lubicie troche teorii  wiec wam ja zapewniam 

Owszem lubię teorię :D mama woli nic już nie kuć, boi się o instalację itp. Stąd jakieś rozwiązanie między posadzką a samymi płytkami. Pewnie z parkietem byłoby łatwiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2024 o 09:53, bora902 napisał:

 

kabel pod plytkami jak najbardziej jednak musi to byc 2x4 oraz isc w kanale ktory wycina sie tarcza do betonu z diamentami,po wlozeniu kabla w kanal mozna go zabezpieczyc bialym cementem ktory po wyschnieciu malujemy PVA i na to mozna klasc klej do plytek

apdejt: ofkors kanal tez malujemy pva zanim wlozymy kabel do niego ,mozna tez uzyc sealanta do betonu by nie bylo tam wilgoci !

nie wiem czy tam się to uda

Dnia 19.01.2024 o 10:03, PanKlor napisał:

Tam jest ogrzewanie podłogowe. Pod kabel wystarczy pewnie z 2-3 mm. Pytanie czy tyle miejsca zostało... 

właśnie

Dnia 20.01.2024 o 22:53, Repugnant napisał:

skoro beda plytki to domyslam sie ze po plytkach beda montowane jakies listwy przypodlogowe wiec moze za nimi schowac kable?

Albo tak.

JAk nie ma to bym je chyba dorobił żeby tylko nie kuć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2024 o 18:55, Repugnant napisał:

nie chce sie czepiac ale jak juz nawet natniesz bruzde tarcza to i tak musisz to co jest w srodku wykuc:) wiec jest tez element kucia panie budowlancu:)

po nacieciu tarcza wystarczy wlozyc przewod i nic nie trzeba kuc

jesli kabel antenowy lub hdmi to wycinasz dwa kanaly obok siebie i wkladajac dluto odskakuje swobodnie srodkowa gruba czesc  :)

Dnia 23.01.2024 o 20:18, Repugnant napisał:

hahahah:) troche pracowalem bruzdownicami wiec nie bede sie sprzeczal:) tak czy siak lepiej to schowac pod listwy niz ciac kuc lub robic inne niebezpieczne i kurzace rzeczy:)

 

pod listwy kable to chowaja amatorzy a nie profesjonalna ekipa :) po tym mozna poznac fachure co wczesniej robil ogrody jak ten dominik z TVN  co udaje budowlanca :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gienas napisał:

Ja jednak bałbym się ciąć/nacinać podłogę z ogrzewaniem podłogowym ;)  i poszedłbym w listwy.

Ja bym się też nie zdecydował nacinać posadzkę....osłabi to jej strukturę i może kiedyś w tym miejscu pękać.

Bezpieczniej jest dać po obrzeżu ściany.Przecież tam też powstanie luka Płytki nie kładzie się  do samej ściany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...