Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Kef q950 ?


Pepelek

Recommended Posts

Dzień  dobry.                                                Posiadam kolumny jak  w temacie i poszukuje do  niego dobrego wzmacniacza.                                             Moje typy to Yamaha r-n803 d , chodź  na  forach piszą że  A s701 jest lepsza   i  Magnat mr 780 i  Ma 900 

Proszę o podpowiedź który bardziej podejdzie do  kolumn   

Pozdrawiam. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Wszystko zalezy od tego, jakiego grania oczekujesz. Jak napisał Piotr, Q950 to granie ciepłe z łagodną, aczkolwiek naturalną górą. Warto sprawdzić wspomnianą Yamahę A-S701, Cambridge Audio CXA61 szukając ożywienia KEFów. Naturalnie brzmiącą opcją jest Quad Vena II, lekko ocieplony Audiolab 6000A. Fajną opcją może być też nowy Arcam Radia A5 :) 

Zachęcam do wizyty w naszym salonie celem odsłuchu ;) Sprawdzisz na własne uszy, która opcja najbardziej Ci odpowiada. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2024 o 11:24, Q21 napisał:

Cześć :) Wszystko zalezy od tego, jakiego grania oczekujesz. Jak napisał Piotr, Q950 to granie ciepłe z łagodną, aczkolwiek naturalną górą. Warto sprawdzić wspomnianą Yamahę A-S701, Cambridge Audio CXA61 szukając ożywienia KEFów. Naturalnie brzmiącą opcją jest Quad Vena II, lekko ocieplony Audiolab 6000A. Fajną opcją może być też nowy Arcam Radia A5 :) 

Zachęcam do wizyty w naszym salonie celem odsłuchu ;) Sprawdzisz na własne uszy, która opcja najbardziej Ci odpowiada. 

 

 

Dziękuję za  odpowiedź.                            A co  powiesz o Yamaha nr 800 A?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Z niewielką przewagą na korzyść modelu AS701. Uważam, że w samym wzmacniaczu dostaniesz lepszą precyzję i otwartość przekazu. Generalnie in plus na wzmacniacz.

Dziękuję. 

I chyba na  tym wzmacniaczu zakończę poszukiwania, mam nadzieję że  do  kef 950 podejdzie. Dokupię Google chromecast i powinno być  dobrze. Aaa czy  Yamaha WXAD-10 wart jest swojej ceny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pepelek napisał:

Dziękuję. 

I chyba na  tym wzmacniaczu zakończę poszukiwania, mam nadzieję że  do  kef 950 podejdzie. Dokupię Google chromecast i powinno być  dobrze. Aaa czy  Yamaha WXAD-10 wart jest swojej ceny?

Z pewnością uzyskasz nie zły wynik :)

WXAD10 jest już produktem nie oferowanym, na to miejsce polecamy w bardzo atrakcyjnej cenie AUDIO PRO LINK2 

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/audio-pro-link2.html

Nie tylko funkcje sieciowe ale też i gniazdo optyczne, USB i wyjście/wejście czincz jest na pokładzie ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pepelek napisał:

Dziękuję. 

I chyba na  tym wzmacniaczu zakończę poszukiwania, mam nadzieję że  do  kef 950 podejdzie. Dokupię Google chromecast i powinno być  dobrze. Aaa czy  Yamaha WXAD-10 wart jest swojej ceny?

Nie google chromecast. Bo nowych już nie ma a za uzywane czesto refurbished zucza sobie chore ceny.

Lepiej kupić Wiim mini

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Nie google chromecast. Bo nowych już nie ma a za uzywane czesto refurbished zucza sobie chore ceny.

Lepiej kupić Wiim mini

 

Na  olx znalazłem za  200 zł  , warto czy lepiej dołożyć do  Mini?

1 minutę temu, Pepelek napisał:

 

 

Edytowano przez Pepelek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, podobno Kef  q950 ma 8 ohm , chodź gdzieś na  forum czytałem że  nie ma, Yamaha As 701 na  z  tyłu panelu przełącznik Low 4 ohm i High 6 ohm. Na  która pozycję przełączyć, żeby było bezpiecznie dla sprzętu, dodam że  czasem lubię głośno posłuchać. 

Dziękuję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pepelek napisał:

Mam jeszcze pytanie, podobno Kef  q950 ma 8 ohm , chodź gdzieś na  forum czytałem że  nie ma, Yamaha As 701 na  z  tyłu panelu przełącznik Low 4 ohm i High 6 ohm. Na  która pozycję przełączyć, żeby było bezpiecznie dla sprzętu, dodam że  czasem lubię głośno posłuchać. 

Dziękuję. 

Zdecydowanie na 4 Ohm. Wzmacniacz odda ponad 150 Wat. Gratulujemy wyboru, wygrzewaj! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2024 o 18:18, Pepelek napisał:

Na  olx znalazłem za  200 zł  , warto czy lepiej dołożyć do  Mini?

Lepiej dołozyc do Wiim. Nowy kosztował pare lat temu 120 zł. Mówie o chromecast audio

Dnia 26.01.2024 o 19:32, Pepelek napisał:

Odnośnie do  kolumn Kef q 950 , może mi ktoś powiedzieć jaką  mają moc, wszędzie jest napisana tylko zalecana moc wzmacniacza. 

No to normalne.

Dnia 27.01.2024 o 17:41, Pepelek napisał:

Mam jeszcze pytanie, podobno Kef  q950 ma 8 ohm , chodź gdzieś na  forum czytałem że  nie ma, Yamaha As 701 na  z  tyłu panelu przełącznik Low 4 ohm i High 6 ohm. Na  która pozycję przełączyć, żeby było bezpiecznie dla sprzętu, dodam że  czasem lubię głośno posłuchać. 

Dziękuję. 

Zawsze bezpieczniej jest na 4. Ale zostaw na 8 i zobacz czy się grzeje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...