Skocz do zawartości

Budżetowy amp do Focal Aria 948


Glapinski

Recommended Posts

Hej,

Udało mi się wyrwać Focale 948 w b dobrej cenie -> https://www.pepper.pl/promocje/focal-aria-948-para-kolumny-podlogowe-785912.

Obecnie mam tylko amplituner kupiony do kina domowego - ONKYO TX-SR494BDAB. Źródłem będzie streaming, ew apka tidala/spotify z TV. Dlatego chcę zakupić do nich jakiś wzmacniacz, budżet tak do 4-5tys max. Chciałbym, żeby była opcja streamingu i tutaj mam dwóch kandydatów:
1. Audiolab 6000A
2. Marantz stereo 70s.

Wyczytałem, że do tych kolumn potrzeba sporo mocy, żeby je napędzić + raczej dobrym wyborem będzie ocieplenie ich i w tą stronę bym chciał pójść.
Ew. jakiś inny setup i podpiąć któregoś wiim'a - jestem otwarty na propozycję. Jeszcze gdyby się tam znalazł amp do słuchawek to rewelacja, ale na to nie liczę :).

P.s. widziałem Marantzy cinema 70s z opcją obsłużenia wielu kanałów - rozumiem, że stereo tutaj będzie biedne obsłużone i nie ma sensu na to patrzeć ?  Pozostanie mi przełączanie kolumn jak będziemy chcieli coś obejrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie Wiim Pro Plus , akurat jest za 888 zł na promocji. Dzięki temu nie będziesz się ograniczał tylko do wzmacniaczy z dacem / streamingiem.

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/blu-ray-dvd-nagrywarki/odtwaarzacze-sieciowe/odtwarzacz-sieciowy-streamer-wiim-pro-plus

I potem można już przebierać w ofertach nowych i używanych. Ja z serią Aria zawsze lubiłem Atolla in100. To pancerna stara szkoła budowania wzmacniaczy i pewnie będzie działał z serwisem jakieś 50 lat, chociaż różne są opinie o jakości dźwięku. Najlepiej sprawdź samemu w domu. Tak z ciekawości, na jakiej powierzchni będą grały te Arie ?

https://www.olx.pl/d/oferta/atoll-in-100-signature-CID99-IDYkuCQ.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jeden ani drugi wzmacniacz nie nadaje sie do tych kolumn.

Audiolab 6000 ma fajna barwe do nich ale nie ma drivu, mocy dla tych kolumn.

Z kolei Marantz 70s bedzie grał źle. Krzykliwie, jasno i do tego pudełkowo.

Z tych dwóch Audiolab

Ale kupując takie kolumny nawet na bardzo dobrej promocji to chciej je wykorzystać.

Nie masz budżetu kup coś używanego a lepszego. Żeby to faktycznie grało.

Jako sieć jak wspomniał Tomek. Wiim

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie bardzo mam skąd wziąć te Atole do testów, bo też o nich czytałem w wątkach. Tak jak wspomniałeś - sporo osób jednak narzeka na mix  948 + IN100.
Na zagranicznym forum zadałem to pytanie i dosyć kontrowersyjnie polecono mi Yamaha rn803d. Pisali o tym, że zapasu mocy ma dużo, zbudowany jest ponoć na bazie Yamahą A-S701 i gra zaskakująco dobrze. Patrząc, że nówkę mógłbym dorwać za mniej niż 3300, to jest bardzo kusząca opcja.
Drugim dosyć egzotycznym produktem, który mi polecono jest:
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/apollon-ncx500st-stereo-amplifier-review.47701/

 same ochy i achy na tym forum nad nim. Co myślisz, warto tą yamahę sprawdzić, czy to nie ta półka? Jest w niej music cast, miałbym z głowy dokupienie Wiima. Ew. jakieś inne propozycje? Najlepiej coś co mógłbym wypożyczyć (Wrocław).

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ani jeden ani drugi wzmacniacz nie nadaje sie do tych kolumn.

Audiolab 6000 ma fajna barwe do nich ale nie ma drivu, mocy dla tych kolumn.

Z kolei Marantz 70s bedzie grał źle. Krzykliwie, jasno i do tego pudełkowo.

Z tych dwóch Audiolab

Ale kupując takie kolumny nawet na bardzo dobrej promocji to chciej je wykorzystać.

Nie masz budżetu kup coś używanego a lepszego. Żeby to faktycznie grało.

Jako sieć jak wspomniał Tomek. Wiim

 

Wczoraj sprawdziłem te marantzy, bo miałem okazję we Wro - racja, totalnie się nie nadają. A jakaś używka polecana do 948? Tylko będzie problem z testem tego. Myślę o zamówieniu 2-3 ampli w tym 1 z górnej półki, żeby zobaczyć różnicę i pozostałe odesłać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Arie potrzebują mocnego zasilania ;) Audiolab 6000A o ile barwą do nich pasuje, tak Arie wolą znacznie więcej mocy. Rozważyłbym Musical Fidelity M3Si, Audiolaba 7000A, ciekawie może też zgrać się Fezz Audio Torus 5040. Fezz stąd gra najgęściej, najcieplej, ale z fajnym detalem i sceną. Musical jest również ocieplony, ale lepiej kontroluje bas. Audiolab z kolei gra najbardziej otwartym dźwiękiem, jest najtańszy, ma HDMI ARC i ponownie odchudzi bas. Wszystkie mogą się zgrać, ale i tak sugerowałbym pójście wyżej przy Ariach ;) W razie czego zapraszamy do kontaktu i umówienia się na odsłuch/wypożyczenie wzmacniacza ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2024 o 10:42, Glapinski napisał:

poro osób jednak narzeka na mix  948 + IN100.

nie ma połączenia, i nie ma sprzętu w którym nie znajdziesz negatywnych opinii. Bo konkurencja też działa.

Dnia 26.01.2024 o 10:42, Glapinski napisał:

Na zagranicznym forum zadałem to pytanie i dosyć kontrowersyjnie polecono mi Yamaha rn803d. Pisali o tym, że zapasu mocy ma dużo, zbudowany jest ponoć na bazie Yamahą A-S701 i gra zaskakująco dobrze. Patrząc, że nówkę mógłbym dorwać za mniej niż 3300, to jest bardzo kusząca opcja.

No widzisz. Ja bym tego z Focalem nie łączył.

Podali powód?

Dnia 26.01.2024 o 10:42, Glapinski napisał:

Wczoraj sprawdziłem te marantzy, bo miałem okazję we Wro - racja, totalnie się nie nadają. A jakaś używka polecana do 948? Tylko będzie problem z testem tego. Myślę o zamówieniu 2-3 ampli w tym 1 z górnej półki, żeby zobaczyć różnicę i pozostałe odesłać.

No mówiłem.

Używane Harmany by świetnie pasowały.

HK690 starszy albo HK990 nowszy

Dnia 26.01.2024 o 11:54, McKarmi napisał:

Jak dasz radę, to dołóż do Arcama SA30 z Niemiec. Są teraz za ~6.5k. Jak nie, to jakieś używane Audio Analogue np, które ociepli te brzmienie.

Też tak uważam

Dnia 26.01.2024 o 13:45, Glapinski napisał:

Co raz bliżej mi do tego Arcama... Uważacie, że będzie pasował do 948? Recenzje ma super + streaming i bajery. Budżet przekroczony (jak zwykle), ale wygląda na b dobry wybór. Tylko właśnie pytanie czy się zgra z tymi kolumnami?

Tak. Dirac robi świetną robotę tu. I mocy też mu nie brakuje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...