Skocz do zawartości

Przeprowadzka z zestawem stereo/kino


Ewelina1988

Recommended Posts

Cześć,

Jakiś czas temu pytałam o sprzęt stereo do pokoju 15m2. Kupiłam Magnat 3A. Służą dobrze przy TV. Przy muzyce sprawdzają się wspaniale przy filmie wiadomo - mogłoby być lepiej ale to chyba kwestia względnie dużego pokoju. 

 

Zmieniam dom i TV będzie teraz w 10 m2 pokoju. Obok salon z kuchnią - 30m2 gdzie chciałabym "proste" nagłośnienie. 

Wariant A: Magnaty jako kino domowe przy TV, dokupienie głośnika multiroom (Denon 350) do słuchania w kuchniosalonie.

Wariant B: Zakup HW-Q990C lub HW-Q930C lub jeszcze innego polecanego przez was soundbara jako kino domowe do pokoju 10m2, przeniesienie Magnatów do kuchniosalonu do muzyki.

 

30 metrowego pomieszczenia nie mam jak nagłośnić w sposób wybitny - godzę się tutaj na kompromisy. Chciałabym jak najwięcej zyskać jak chodzi o dzwiek TV

 

5 minut temu, Ewelina1988 napisał:

 

 

 

kuchnia.jpg

Edytowano przez Ewelina1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zasadniczo obie opcje mogą być dobre, ale jeśli w salonie będzie słuchane tylko w tle, to rozważyłbym faktycznie głośniki multiroom, poza Denonem warto spojrzeć na np. Sonos Era 300, taniej Sonos Roam SL:) 

Soundbary przy filmach mogą dać fajny efekt, ale trochę bym się ich obawiał w 10m2, może poza też Sonos Beam + Sub Mini, które można nieco skalibrować jeśli ma się iPhone'a :) Jest to jednak droższa opcja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dzięki za radę. Jeśli zostawię magnaty jako kino domowe, a zdecyduję się do salonu na multiroom to myślisz, że lepiej np. jeden duży pokroju Home 350 czy próbować to łączyć w jakieś stereo itp? 

Soundbar może być za duży do 10m2? 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim-nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ewelina1988 napisał:

Soundbar może być za duży do 10m2? 

Subwoofery w nich czasami chcą pokazać aż za dużo ;) Przynajmniej z mojego doświadczenia. 

20 minut temu, Ewelina1988 napisał:

Dzięki za radę. Jeśli zostawię magnaty jako kino domowe, a zdecyduję się do salonu na multiroom to myślisz, że lepiej np. jeden duży pokroju Home 350 czy próbować to łączyć w jakieś stereo itp? 

Jeśli będzie słuchane przy kręceniu się po pomieszczeniu, to pozostałbym przy jednym :) Jeśli nie i miejsce odsłuchowe jest w miarę stałe, to można próbować robić na nich stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Q21 napisał:

Subwoofery w nich czasami chcą pokazać aż za dużo ;) Przynajmniej z mojego doświadczenia. 

Jeśli będzie słuchane przy kręceniu się po pomieszczeniu, to pozostałbym przy jednym :) Jeśli nie i miejsce odsłuchowe jest w miarę stałe, to można próbować robić na nich stereo. 

Dzięki za pomoc. Trochę się tego obawiałam jak chodzi o subwoofer.

Wychodzi na to, że najbardziej optymalne będzie zostawienie głośników i dorzucenie multirooma. Mam jeszcze jedno pytanie - czy multirooma można w razie czego sparować z TV? (65PUS6703)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...