Skocz do zawartości

Jaki amplituner do kina na bazie klipsch RP?


Pabl0

Recommended Posts

Czesc wszystkim! Droga kupna nabylem kino domowe klipsch skladajace sie z kolumn RP260F, centralnego RP404C i surroundow RP240S. Mam stary ampli pioneer vsx431 i chce zmienic zeby wykorzystac potencjał glośników. Pomieszczenie 22m2 (6,5x3,5). Zestaw bedzie sluzyl glownie do ogladania filmow 70/30. Jelsi chodzi o muzyke to glownie rock, alternatywna, trance, troche popu i powaznej. Nie potrafie powiedziec jakie tony do konca mnie interesuja ze wzgledu na szeroki repertuar. W przyszlosci chcialbym dokupic glosniki atmos i subwoofer (spl120 lub svs1000) jesli bedzie brakowalo basu. Budżet jaki chce przeznaczyć to max 3tys. Biore pod uwage YAMAHA V6A i DENON X2800. Najchetniej kupilbym nowy ale wchodzi w gre tez uzywka. Myslalem nad Marantz 7005 ale tam nie ma atmos. Druga sprawa to kable…obecnie mam cca 2x2,5mm. Czy wystarczy wymienic nq ofc tylko do przednich kolumn i czy w ogole zobacze roznice w dzwieku? Do kolumn znalazlem cos takiego: https://m.olx.pl/d/oferta/kable-glosnikowe-qed-CID99-IDYte9P.html Warto za ta cene czy lepsze beda inne? Czekam na porady 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co do amplitunera to poszedłbym we wspomnianego wyżej Denona AVR-X2800H, dobrze zgrywa się z Klipschami. Subwoofer też na pewno nie zaszkodzi, SB-1000 zapewni szybki i kontrolowany bas, idealny pod stereo, a SPL-120 dzięki większej objętości dołu i mocniejszemu uderzeniu bardzo fajnie sprawdzi się w kinie :) W razie czego zapraszamy do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Ten denon po prostu lepiej sie zgrywa z tymi glosnikami czy lepiej gra? A moze pioneer vsx 935 bo jak czytalem to kopia onkyo nr6100. Czy moze to bylby lepszy wybor? Tez sie zastanawiam czy nie zwiekszyc budzetu i nie kupic marantza cinema 60. Najechtniej posluchalbym jak graja na zywo, tak samo subwoofery. I jakie kable dokupic do tego? Te z linku pod kolumny beda dobre? Czy za te pieniądze mozna kupic lepsze?

Edytowano przez Pabl0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pabl0 napisał:

I jakie kable dokupic do tego? Te z linku pod kolumny beda dobre? Czy za te pieniądze mozna kupic lepsze?

Na tym etapie kup po prostu kabel głośnikowy OFC np. Oehlbach i tyle. X2800h i SVS to na tyle popularne produkty, że pewnie nie będziesz miał problemu z wypożyczeniem i odsłuchem w domu. Marantz Cinema 60 to odpowiednik X2800 z wyjściami preout. Jakbym miał wydać ~5k na amplituner to w zasięgu pojawia się X3800 albo Pioneer z Diraciem. I tak można w kółko dokładając za każdym razem te 2k. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pabl0 napisał:

Ten denon po prostu lepiej sie zgrywa z tymi glosnikami czy lepiej gra?

Lepiej się zgrywa

21 godzin temu, Pabl0 napisał:

A moze pioneer vsx 935 bo jak czytalem to kopia onkyo nr6100

Tak i one graja jasniej. Przez co dzwiek z Klipschem jest ostrzejszy, jasniejszy, bardziej kinowy

20 godzin temu, Pabl0 napisał:

 

Nie wszyscy wypozyczają i nie wszyscy robią to za darmo. Niektórzy pobierają opłate jesli nie kupisz u nich sprzetu. Takich sklepy unikaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2024 o 17:41, Q21 napisał:

Dla jednego lepszym, dla drugiego gorszym :) Nie ma złotej zasady. 

 

jesli nie ma zlotej zasady to bierzemy pod uwage utrate wartosci  i mozliwosc dalszej odsprzedazy po 2-3 latach

w takim wypadku DENON jest lepsza opcja !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2024 o 11:30, Q21 napisał:

Subwoofer też na pewno nie zaszkodzi, SB-1000 zapewni szybki i kontrolowany bas, idealny pod stereo, a SPL-120 dzięki większej objętości dołu i mocniejszemu uderzeniu bardzo fajnie sprawdzi się w kinie :) W razie czego zapraszamy do kontaktu. 

Teraz pod uwage biore polk hts12 i svs sb1000. Ktory bedzie lepszy do kina i do muzyki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2024 o 13:34, Pabl0 napisał:

A kinowy dzwiek nie jest bardziej ciemny? Nie wiem jak bardzo jest ostry… chyba jednak musze uslyszec oba 😊

Chyba dawno nie byłeś w kinie. Albo ja nie byłem w takim gdzie dzwike jest ciemny. Jest ciemno :P Ale nie w dzwieku.

Zdecydowanie posłuchaj.

Dnia 2.02.2024 o 18:29, Pabl0 napisał:

Teraz pod uwage biore polk hts12 i svs sb1000. Ktory bedzie lepszy do kina i do muzyki?

To SVS. W kinie Polk.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2024 o 08:23, Piotr Sonido napisał:

 

To SVS. W kinie Polk.

 

Miales racje! Zamowilem w ciemno polka i w kinie rewelacja! Ale w muzyce srednio mi sie widzi… niestety ale musze zwrocic i teraz wybieram miedzy svs sb 1000pro i rel ht1205 mk2. Warto doplacac 1000 do rela? Nie moge znalezc nigdzie testow tych glosnikow. Mialem 2tys na subwoofer przenaczyc ehhh… 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pabl0 napisał:

Miales racje! Zamowilem w ciemno polka i w kinie rewelacja! Ale w muzyce srednio mi sie widzi… niestety ale musze zwrocic i teraz wybieram miedzy svs sb 1000pro i rel ht1205 mk2. Warto doplacac 1000 do rela? Nie moge znalezc nigdzie testow tych glosnikow. Mialem 2tys na subwoofer przenaczyc ehhh… 😂

Warto. REL to konkurent modelu SB2000 i nawet wersja PRO tu nie zmieni tego. REL jest lepszym modelem. Ciekawiej grającym.

To jest stosunkowo nowy model ale w US już przetestowany. O wersji 1 znajdziesz mase opinii. Zmieniony jest nieco zasilacz i membrana.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Warto. REL to konkurent modelu SB2000 i nawet wersja PRO tu nie zmieni tego. REL jest lepszym modelem. Ciekawiej grającym.

 

Czyli REL 1003 jest konkurentem svs sb1000pro i będzie również od niego lepszy? I chyba juz ostatnie pytanie: czy warto doplacac do wrrsji mk2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2024 o 23:12, Pabl0 napisał:

Czyli REL 1003 jest konkurentem svs sb1000pro i będzie również od niego lepszy? I chyba juz ostatnie pytanie: czy warto doplacac do wrrsji mk2?

Warto dopłacać. Zmienili wzmacniacz i membranę. Biorąc pod uwagę początkową cenę i różnice to jest ona adekwatna. Chyba że 1003 masz w jakiejś ekstra cenie.

Tak 1003 to tak mniej wiecej właśnie poziom SB1000. JA wole akurat brzmienie RELa, sam mialem tą serie HT. Świetnie zróżnicowany bas. Piękna barwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...