Skocz do zawartości

Kompaktowy odtwarzacz blu-ray


Talon275

Recommended Posts

Witam wszystkich, to mój pierwszy post, dręczy mnie jedna kwestia. Posiadam zestaw 5.1.2 i Smart TV, z którego używam wszelkiej maści netflixów, hbo, amazonów itp, jednak w głowie pojawił mi się pomysł posiadania odtwarzacza Blu-ray aby w pełni wykorzystać potencjał sprzętu i zobaczyć różnicę w jakości obrazu i dźwięku. Czy istnieje jakiś niewielki odtwarzacz który wspiera 4k oraz dolby atmos? Nie mam miejsca na duży sprzęt, miejsce w szafce RTV zajmuje amplituner więc naprawdę im mniejsze tym lepsze, jestem ciekawe czy są jakieś rozwiązania na rynku które pomogłyby mi rozwiązać mój problem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Talon275 napisał:

ednak w głowie pojawił mi się pomysł posiadania odtwarzacza Blu-ray aby w pełni wykorzystać potencjał sprzętu i zobaczyć różnicę w jakości obrazu i dźwięku.

Zanim wydasz pieniądze spróbuj poszukać sobie w sieci dem Dolby Atmos lub fragmentów filmów i podłącz sobie laptopa/Raspberry Pi/cokolwiek z zaisntalowanym VLC, Kodi albo podobnym programem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem dema Atmos z demolandii, fajna zabawa z tym, demo Shattered zrobiło dobre wrażenie (to z tłuczoną szybą), największy opad szczęki wywołało demo DTS:X gdzie piłka krąży wokół głośników (nie pamiętam tytułu). Puszczałem je z pendrive, tv dekodował i rozpoznawał sygnał, szło bezstratnie na Ampli. Nie bawiłem się nigdy z odtwarzaczami typu VLC czy Kodi i nie wiem skąd np wziąć jakiś film żeby nawet za ich pomocą puścić przez komputer po HDMI do TV. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Talon275 napisał:

Nie bawiłem się nigdy z odtwarzaczami typu VLC czy Kodi i nie wiem skąd np wziąć jakiś film żeby nawet za ich pomocą puścić przez komputer po HDMI do TV. 

Odtwarzasz te same pliki co odtworzyłbyś z pendrive. Więc jeżeli potrafisz możesz po prostu robić sobie lokalne kopie BD i w ten sposób zaoszczedzić miejsca przy TV. Wtedy możesz teoretycznie kupić dowolny odtwarzacz BD i podłączyć godo komputera. Ale lepiej niech bardziej obeznane osoby się wypowiedzą, płyt BD mam raptem kilka sztuk i odtwarzam je z PS4 (starsze produkcje, bez Atmos). 

I pamiętaj, że to są specjalne dema przygotowane po to, żeby pokazać możliwości technologiczne. Z filmami już tak dobrze nie jest. Jest sporo ze słabo zrealizowanym dźwiękiem, co z tego, że TrueHD. 

Edytowano przez PanKlor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanich odtwarzaczy  najlepsze sa te od panasonic i nalezy wybierac z tych ktore wspieraja 4K UHD  czyli seria UB ,wiekszosc z nich obsluguje dolby atmos jednak nie  kazdy z nich posiada wsparcie dla dolby vision

Przykladowe ceny to 700zl z dolby atmos ub150 ,1020zl z atmos/vision ub450

Druga propozycja budzetowa jest sprzet od firmy SONY  z serii UBP  ktore sa dosc smukle jednak najlepszy z nich jest dosc duzy i ciezki...

Male i sprytne odtwarzacze nie gwarantuja super jakosci obrazu i dzwieku oraz dlugiej bezawaryjnosci co trzeba wiedziec zanim sie kupi taki odtwarzacz

Zazwyczaj to oferuja wielkie gabarytowo  modele.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bora902 napisał:

ogolnie zasada przy sprzecie  jest taka ze kabel ma byc jak najkrotszy 

Nie ma problemu kupić w pełni dzialajacy przewód optyczny HDMI 2.1 o długości 20m.

1 godzinę temu, ProjectPi napisał:

Bo? Na czym ma polegac przewaga?

Konsole nie radzą sobie z DV oraz HDR10+. Komputer za to dodatkowo jest trudny w konfiguracji audio, wiele osób ma problem z uzyskaniem TrueHD z Atmos.

No i zużycie prądu jest nieproporcjonalnie  wysokie względem dedykowanych napędów.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Butler napisał:

Konsole nie radzą sobie z DV oraz HDR10+. Komputer za to dodatkowo jest trudny w konfiguracji audio, wiele osób ma problem z uzyskaniem TrueHD z Atmos.

No i zużycie prądu jest nieproporcjonalnie  wysokie względem dedykowanych napędów.

Pelna zgoda odnosnie konsol i wyzszych wariantow HDR, ale ze na PC nie ma zadnego software zdolnego do dekodowania DV na przyklad, to jestem zaskoczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bora902 napisał:

Oczywiscie ze mozna kupic wlasciwy kabel ale nie 20m :)

Ty masz z tym problem, ja nie. Zgodzę się że im krótszy tym lepiej... tzn. taniej. Ale certyfikowany optyk HDMI nie ma problemu z takimi odległościami.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Ty masz z tym problem, ja nie. Zgodzę się że im krótszy tym lepiej... tzn. taniej. Ale certyfikowany optyk HDMI nie ma problemu z takimi odległościami.

 

basnie i legendy o kablu optycznym hdmi zostaw dla polaczen w salach konferencyjnych  :)

tu nikt takiego kabla nie bedzie stosowal 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bora902 napisał:

basnie i legendy o kablu optycznym hdmi zostaw dla polaczen w salach konferencyjnych  :)

tu nikt takiego kabla nie bedzie stosowal

O co Ci chodzi? Mam dwa optyczne kable HDMI 2.1 i działają wg. specyfikacji standardu.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pisz głupot w stylu baśni i legend bo wprowadzasz w błąd. Mało mnie w tej chwili obchodzi ile procent ludzi potrzebuje dłuższy przewód HDMI bo to nie jest przedmiotem dyskusji. Bez problemu się da kupić działające 20m choć trzeba uwazac na szajs na rynku. Są tacy jak ja którzy potrzebują tych rozwiązań, nie mam ołtarzyka ze sprzętem pod TV tylko z drugiej strony pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...