Skocz do zawartości

Sygnał SPDIF vs USB z PC do DAC, dobór DAC do PC


Recommended Posts

Witam,

Jestem na etapie składania nowego komputera i zastanawiam się nad tematem płyty głównej bo mam upatrzoną ASRockB650E PG Riptide WiFi ale ona nie posiada wyjścia SPDIF i pytanie czy warto szukać innej która będzie miała takie wyjście żeby to właśnie nim połączyć się z DAC? Czy jakoś dźwięku po SPDIF jest lepsza lub ma jakieś inne zalety?

Zaznaczę  że DAC również jeszcze nie mam i tutaj też pytanie czy róże DAC lepiej lub gorzej radzą sobie z sygnałem USB?

Jakby ktoś chciał polecić jakiś DAC powiedzmy do 800zł to się nie obrażę.
Obecnie myślę nad Creative G6

W obecnym komputerze posiadam:

  • Słuchawki: Sennheiser HD555
  • Karta dźwiękowa: Creative Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty Champion
  • Głośniki: Bose Companion 2 Series II

Z głośnikami i słuchawkami jak na razie nie planuje się rozstawać z karta dźwiękową niestety muszę ze względu na przedni panel którego nie zamontuję do nowej obudowy.

Z góry dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2024 o 13:17, Q21 napisał:

Cześć, USB jest dobrą opcją :) 

iFi Zen DAC V2 jest warty rozważenia, uniwersalne, lekko ocieplone granie. Bardziej neutralne granie zaoferują FiiO K5 Pro oraz Topping DX3 Pro :)  W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuch. 

Dzięki za sugestię. A czy Creative G6 jest dużo gorszy od wyżej wspomnianych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja kupiłem niedawno Toppinga DX3 Pro+ i na starych kolumnach Microlab Solo 7c różnica w stosunku do karty dzwiękowej SB Audigy Rx słyszalna ale w sumie nie aż taka duża, dlatego planuję przejść na monitory studyjne (bo najlepiej nadają się do bliskiego pola, posiadając 6.5 calowe lub 8 calowe woofery)dokupić Daca SMSL DL200 (na najnowszym chipsecie ESS Sabre) i mam nadzieję że progres wgniecie mnie w fotel :) Ten DAC to jedna z ciekawych o ile nie najciekawsza opcja w tej chwili w tej cenie, dostępny nie wiem czemu (tu pytanie może do kolegów ze sklepów audio) tylko na amazonie albo aliexpress . W tym pierwszym przypadku co prawda dostawa w kilka dni więc no problem.:)

Edytowano przez aG3nt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...