Skocz do zawartości

Słuchawki podobne do Audiotechnica ath m40x


Recommended Posts

Jak dotąd miałem słuchawki audiotechnica ath m40x, podobają mii się jak one grają ale jakość wykonania to niestety porażka. Połamały mi się miesiąc po zakończeniu okresu gwarancyjnego, jakoś je skleiłem i teraz po 3 latach ponownie się połamały tak że naprawa nie ma większego sensu. Wcześniej miałem ath m30x i one działały prawie 5 lat bez usterki.

Jak wspomniałem podobają mi się jak grają ath m40x więc szukam czegoś podobnego w podobnym przedziale cenowym, około 500 zł ale (jeżeli jest taka możliwość) to bardziej wytrzymałe. Słuchawki przewodowe, zamknięte, wokółuszne, wymienny przewód to zawsze fajny plus, lubię jak słuchawki dobrze tłumią otoczenie. Od czasu do czasu wykorzystuje je do pracy hobbysticznej.

Szukałem podobnych tematów w internecie i znalazłem takie modele w podobnych cenach:

Sennheiser HD569

ATH-A550Z

AKG K271 MKII

Co sądzicie o takich modelach? Są może jakieś modele, które pominąłem?

Z góry piszę że nie mam możliwości fizycznego przetestowania i odsłuchania czegokolwiek bo mieszkam na odludziu. Także muszę się opierać na opinii ludzi w internecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2024 o 22:06, Pszczelarz41 napisał:

Jak dotąd miałem słuchawki audiotechnica ath m40x, podobają mii się jak one grają ale jakość wykonania to niestety porażka. Połamały mi się miesiąc po zakończeniu okresu gwarancyjnego, jakoś je skleiłem i teraz po 3 latach ponownie się połamały tak że naprawa nie ma większego sensu. Wcześniej miałem ath m30x i one działały prawie 5 lat bez usterki.

Jak wspomniałem podobają mi się jak grają ath m40x więc szukam czegoś podobnego w podobnym przedziale cenowym, około 500 zł ale (jeżeli jest taka możliwość) to bardziej wytrzymałe. Słuchawki przewodowe, zamknięte, wokółuszne, wymienny przewód to zawsze fajny plus, lubię jak słuchawki dobrze tłumią otoczenie. Od czasu do czasu wykorzystuje je do pracy hobbysticznej.

Szukałem podobnych tematów w internecie i znalazłem takie modele w podobnych cenach:

Sennheiser HD569

ATH-A550Z

AKG K271 MKII

Co sądzicie o takich modelach? Są może jakieś modele, które pominąłem?

Z góry piszę że nie mam możliwości fizycznego przetestowania i odsłuchania czegokolwiek bo mieszkam na odludziu. Także muszę się opierać na opinii ludzi w internecie.

Witaj,

Może warto dołożyć niecałe 300 zł i mieć model A-T M50XBt2 który w zauważalny sposób zagrają lepiej :)?

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-bezprzewodowe/sluchawki-audio-technica-ath-m50xbt2.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2024 o 19:16, Pszczelarz41 napisał:

Jakbym miał pieniądze dopłacić to pewnie do dt 770 pro, znajomy ma wersje 250ohm od kilku lat i podobały mi się jak grają podczas odsłuchu, ale to już 600 zł plus musiałbym kupić jakiś porządny dac

A obecnie co miało by napędzać słuchawki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

W tej sytuacji nie byłbyś zainteresowany Audio Technics AD700X?

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audio-technica-ath-ad700x.html

Za 539 zł otrzymujesz dużą, wygodną słuchawkę z przedziału 1000 zł :)

Akurat potrzebuje słuchawek zamkniętych bo żyje w bloku i często słyszę sąsiadów oraz hałas za oknem bez słuchawek

 

Ogółem to już kupiłem ATH-A550Z w waszym sklepie (nie ukrywam że dlatego bo cena była najniższa). Słuchawki w mojej opinii grają gorzej niż ath m40x, przynajmniej prosto z pudełka. Zakładam, że większość minusów występuje dlatego, bo to bębny 53mm, ogółem to każdy zakres ma więcej detali, słuchawki lepiej tłumią niż m40x, Tylko po prostu bass i perkusja zagłusza wokal i wysokie tony. Szczególnie boli wokal który często brzmi jak z puszki i jest po prostu słabo słyszalny. Po zbalansowaniu EQ słuchawek grają dużo lepiej więc pewnie przy nich zostane.

 

Jeżeli chodzi o daca to pewnie będę szukał w przyszłości jakiegoś nowego, zakładam że te słuchawki też wytrzymają jakieś 2-3 lata i potem pójdą do kosza więc zacznę zbierać coś pod dt 770 pro.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na przyszłość z niedrogich wzmacniaczy z dobrym DACiem po USB jest FiiO K5, które spokojnie obsłuży też Beredynamici 250 Ohm i inne cięższe do napędzenia słuchawki. Dodatkowo masz regulacje siły wzmocnienia, co pozwala dostosować moc do słuchawek. FiiO gra z wysoką rozdzielczością i lekko podkreśloną górą pasma. Ewentualnie jak wolisz cieplejsze granie to można złożyć zestaw Zen Air DAC + Zen Air Can. Z neutralnie grających polecę Topping DX3 Pro+. Przy zastosowaniu zewnętrznego wzmacniacza w stosunku do wbudowanych w płytę główną, jest zazwyczaj poprawa przestrzenności i lokalizacji dźwięków w niej, czystość grania i kontrola niskich tonów.

4 minuty temu, Pszczelarz41 napisał:

Ogółem to już kupiłem ATH-A550Z w waszym sklepie (nie ukrywam że dlatego bo cena była najniższa). Słuchawki w mojej opinii grają gorzej niż ath m40x, przynajmniej prosto z pudełka.

Każde słuchawki potrzebują "wygrzania" w przypadku słuchawek dynamicznych dałbym im pograć z 50 godzin, aby ocenić jakość dźwięku.

9 minut temu, Pszczelarz41 napisał:

Zakładam, że większość minusów występuje dlatego, bo to bębny 53mm, ogółem to każdy zakres ma więcej detali, słuchawki lepiej tłumią niż m40x, Tylko po prostu bass i perkusja zagłusza wokal i wysokie tony. Szczególnie boli wokal który często brzmi jak z puszki i jest po prostu słabo słyszalny. Po zbalansowaniu EQ słuchawek grają dużo lepiej więc pewnie przy nich zostane.

Nie słuchałem tego modelu, ale jest też możliwe takie ich strojenie z mocniej podbitym basem. Na pewno  warto dać im pograć jak są nowe, tak jak wcześniej pisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pszczelarz41 napisał:

Akurat potrzebuje słuchawek zamkniętych bo żyje w bloku i często słyszę sąsiadów oraz hałas za oknem bez słuchawek

 

Ogółem to już kupiłem ATH-A550Z w waszym sklepie (nie ukrywam że dlatego bo cena była najniższa). Słuchawki w mojej opinii grają gorzej niż ath m40x, przynajmniej prosto z pudełka. Zakładam, że większość minusów występuje dlatego, bo to bębny 53mm, ogółem to każdy zakres ma więcej detali, słuchawki lepiej tłumią niż m40x, Tylko po prostu bass i perkusja zagłusza wokal i wysokie tony. Szczególnie boli wokal który często brzmi jak z puszki i jest po prostu słabo słyszalny. Po zbalansowaniu EQ słuchawek grają dużo lepiej więc pewnie przy nich zostane.

 

Jeżeli chodzi o daca to pewnie będę szukał w przyszłości jakiegoś nowego, zakładam że te słuchawki też wytrzymają jakieś 2-3 lata i potem pójdą do kosza więc zacznę zbierać coś pod dt 770 pro.

 

 

Zapewne dostałeś nowe słuchawki, ich dźwięk zmieni się w zauważalny sposób za 30-50 godzin. Napisz proszę później w porównaniu do początku. 

Moim zdaniem zapanuje większy porządek i bilans między góra a środkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2024 o 21:45, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zapewne dostałeś nowe słuchawki, ich dźwięk zmieni się w zauważalny sposób za 30-50 godzin. Napisz proszę później w porównaniu do początku. 

Zdaje sobie sprawe, że słuchawki się wygrzewają przez pierwsze ~50 godzin chociaż według mnie nigdy to nie wpływało znacząco na jakość dźwięku. Większe wpływ ma przyzwyczajenie.

Tutaj jest podobnie. Słuchawki grają troche lepiej, wokal jest bardziej wyraźny, chociaż wciąż musze używać EQ żeby to przyzwoicie brzmiało. To wciąż nie jest poziom ath m40x, wokal często brzmi jak z puszki. Ogółem to się do tego przyzwyczajam, więc słuchawek nie planuje zwrócić. Produkt mi się podoba, chociaż wyraźnie jest stworzony do słuchania muzyki popowej i planuje jedynie dokupić daca w dalszej przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pszczelarz41 napisał:

Zdaje sobie sprawe, że słuchawki się wygrzewają przez pierwsze ~50 godzin chociaż według mnie nigdy to nie wpływało znacząco na jakość dźwięku. Większe wpływ ma przyzwyczajenie.

Tutaj jest podobnie. Słuchawki grają troche lepiej, wokal jest bardziej wyraźny, chociaż wciąż musze używać EQ żeby to przyzwoicie brzmiało. To wciąż nie jest poziom ath m40x, wokal często brzmi jak z puszki. Ogółem to się do tego przyzwyczajam, więc słuchawek nie planuje zwrócić. Produkt mi się podoba, chociaż wyraźnie jest stworzony do słuchania muzyki popowej i planuje jedynie dokupić daca w dalszej przyszłości.

Pamiętaj,  że M40X to jednak rynek studyjny :) a tutaj to jednak "dom" ale mimo wszystko są cechy które je łączą, na przykład wygląd :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...