Skocz do zawartości

kolumny podstawkowe z wzmacniaczem stereo-jakie wybrać ?


DrLmUn

Recommended Posts

Cześć! 

Szukam jakiegoś ciekawego sprzętu do słuchania muzyki z gramofonu, laptopa, od zawsze mam kolumny podłogowe ale w pokoju, w którym chciałbym słuchać muzyki nie mam na nie miejsca i poszukuje jakiś fajnych kolumn podstawkowych, chwilowo jestem w posiadaniu kolumn klipsch r620f, wzmaczniacza Pioneer SA-508 oraz gramofonu pioneer dj plx-500, jestem zadowolony z tego sprzętu ale chciałbym spróbować czegoś nowego i nie mogę go również ruszyć z salonu bo nie wiem czy moja wybranka by mi to wybaczyła..., precyzując-szukam fajnych kolumn podstawkowych i dobrego wzmacniacza, w cenie ok 3000-4000zł, preferuje sprzęt używany i nawet może leciwy jeśli chodzi o wzmacniacz... nie mam jakoś zaufania do nowych sprzętów tego typu, co do kolumn mogą być nowe ale nie muszą, zakładam, że używki w cenie nowych będą lepsze. Pokój ma ok. 30m2 co do gatunku muzycznego jakiego słucham to ciężko mi się określić... w tej chwili słucham techno a za chwilę pewnie włączę coś doom metalowego. 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli styl grania Klipscha, z podbitymi skrajami pasma Tobie pasuje, to tutaj warto wziąć pod uwagę kolumny podstawkowe z pierwszej serii RP-600M. Dobrze aby miały trochę miejsca z tyłu, aby ściana nadmiernie nie podbijała basu, którego te kolumny dostarczają sporo jak na podstawki. Bardzo dobrze zgrywają się wzmacniaczem Musical Fidelity M3i ,które gra łagodniej, ale zapewni odpowiednie wysterowanie tych kolumn i nie wprowadzi w wysokich tonach nadmiernej ostrości. Natomiast jak lubisz bardzie zwarty bas i dynamiczne granie to można spróbować połączenia z Exposure 2010S/2010S2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...