Skocz do zawartości

Kino domowe do 7-8k


Recommended Posts

Witam forumowiczów :)

Jestem świeży w temacie audio i potrzebuje pomocy przy doborze zestawu do mojego pomieszczenia.

Rysunek salonu poniżej. Wymiary są podane w centymetrach. Z tyłu kanapy w miejscu oznaczonym literą G wyprowadzone mam przewody głośnikowe. Wiem, że rozplanowanie nie jest idealne, ale dom jest już wykończony, a wcześniej o tym nie pomyślałem.

Budżet to około 7-8k. Myślałem o amplitunerze, dwóch kolumnach, dwóch głośnikach ściennych, głośniku centralnym i ewentualnie subwoofer jeśli zmieści się w tej cenie. Ważne, żeby wszystkie głośniki były w kolorze brązowym (wymóg od żony).

Z góry dzięki i pozdrawiam

 kinodomowe.jpg.c8f74f525e1af955319f20af08a7bebc.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ukasz666 napisał:

Witam forumowiczów :)

Jestem świeży w temacie audio i potrzebuje pomocy przy doborze zestawu do mojego pomieszczenia.

Rysunek salonu poniżej. Wymiary są podane w centymetrach. Z tyłu kanapy w miejscu oznaczonym literą G wyprowadzone mam przewody głośnikowe. Wiem, że rozplanowanie nie jest idealne, ale dom jest już wykończony, a wcześniej o tym nie pomyślałem.

Budżet to około 7-8k. Myślałem o amplitunerze, dwóch kolumnach, dwóch głośnikach ściennych, głośniku centralnym i ewentualnie subwoofer jeśli zmieści się w tej cenie. Ważne, żeby wszystkie głośniki były w kolorze brązowym (wymóg od żony).

Z góry dzięki i pozdrawiam

 kinodomowe.jpg.c8f74f525e1af955319f20af08a7bebc.jpg

Cześć

Jak rozumiem, mieszkacie już a nie robicie tam remont :)?

Czy mógłbyś jeszcze wrzucić jakieś ze dwa zdjęcia, żeby zobaczyć jak wygląda tam akustyka? To też ułatwi dobór zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Warto byłoby przemyśleć przesunięcie lewego surroundu bardziej w lewo. Może uda poprowadzić się przewód np. listwą przypodłogową ;) 

W kwestii elektroniki sprawdziłbym Pioneera VSX-935, Onkyo TX-NR5100, Yamaha RX-V6A ;) 

Z kolumn na pewno sprawdziłbym System Audio Saxo 40 na front, Saxo 10 na centralny, a jako surround niewielkie Cambridge Audio Minx 12 :) Zachęcam też do przejrzenia gotowych zestawów na naszej stronie :) Są one od razu też preferencyjnie wycenione. https://www.q21.pl/category/zestawy-kina-domowego/1/description/price/asc/0

W razie czego zapraszamy do kontaktu i na odsłuchy ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sąłbo stoi narożnik względem TV

Tu nie będzie kina. Gdyż obie kolumny, wróć 3 przednie bedziesz mial z lewej strony.

Sofa musi być przesunieta.

Wtedy

Onkyo 6100/ Denon X 2800 / Yamaha 6A - poluj tu na ceny w okolicach 2000-2300 zł

Elac F5.2 + on wall + center

Monitor Audio Silver 200 + FX

Acoustic Energy AE 120

Magnat Signature 505

do tego Sub REL HT1003/1205/SVSSB2000

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...