Skocz do zawartości

Błąd fazy - Denon x3800 i zestaw Klipsch


trx89

Recommended Posts

Hej, zaznaczę na wstępie, że to moje pierwsze kino domowe z prawdziwego zdarzenia i jestem raczej zielony w temacie. Czytałem na własną rękę ale nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi dlatego zakładam temat.

Podczas konfiguracji Denona w Audyssey wyskoczył mi błąd fazy na 4 głośnikach sufitowych. Głośniki grają ale rzeczywiście podczas testowania ich pojedynczo słychać jakby "pyknięcie" na start. Generalnie amplituner przy podpiętych tych głośnikach charakterystycznie pyka przy uruchamianiu. Oczywiście mogę je wyjąć i przełożyć przewody i zrobię to przy najbliższej okazji (bardzo możliwe, że przewody są podłączone odwrotnie, robiła to ekipa wykończeniowa) ale pytanie czy to w ogóle o to chodzi? Może to pykanie amplitunera to coś z czym już się spotkaliście i nie ma to związku z fazą? Nie zauważyłem aby głośniki grały źle ale nie mam porównania. Czy w ogóle ten błąd fazy w Audyssey to coś czym powinienem się przejmować?

Głośniki sufitowe to Klipsch CS-16C II.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, trx89 napisał:

Oczywiście mogę je wyjąć i przełożyć przewody i zrobię to przy najbliższej okazji

A nie prościej zamienić przewody w amplitunerze i zobaczyć czy problem nadal występuje ? Ja miałem zamienione kolory terminali jednej z kolumn frontowych , co skutkowało błędnym podłączeniem . Amp to wykrył przy kalibracji , co prawda nic nie pykało , ale wierzyłbym temu systemowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówisz o "pykaniu" 😀 przy kalibracji  , jeden pyk i słychać, że coś się przełącza w amplitunerze to tak już chyba ma. Mój x4800 też jakoś głośno pyka 😁 a faza jest ok wszędzie.  Wcześniej x4700 miałem i pykał ciszej 🙂

Śmiem twierdzić, że nowa seria "pyka" 😀 głośniej od poprzednich i ma paskudne świecącą diodę w porównaniu z poprzednią. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomek4446 napisał:

A nie prościej zamienić przewody w amplitunerze i zobaczyć czy problem nadal występuje ? Ja miałem zamienione kolory terminali jednej z kolumn frontowych , co skutkowało błędnym podłączeniem . Amp to wykrył przy kalibracji , co prawda nic nie pykało , ale wierzyłbym temu systemowi.

Tak zdecydowanie prościej :) poprzekładam i będętestował, dzięki

21 minut temu, 77Mariusz77 napisał:

Jeżeli mówisz o "pykaniu" 😀 przy kalibracji  , jeden pyk i słychać, że coś się przełącza w amplitunerze to tak już chyba ma. Mój x4800 też jakoś głośno pyka 😁 a faza jest ok wszędzie.  Wcześniej x4700 miałem i pykał ciszej 🙂

Śmiem twierdzić, że nowa seria "pyka" 😀 głośniej od poprzednich i ma paskudne świecącą diodę w porównaniu z poprzednią. 

Dokładnie, pyka przy przełączaniu przy kalibracji ale też czasami kiedy Denon się wyłącza (ale nie zawsze). Dziwne bo pykanie odnotowałem tylko przy głośnikach z błędem fazy, ale może to jakaś autosugestia bez związku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...