Skocz do zawartości

Kolumny z mocnym basem


Recommended Posts

18 minut temu, AudioTube napisał:

Porównanie do aut😉 

 

 

Lub porównanie do potraw.Ktos kiedys mi napisał ze dobre brzmienie jest jak kawior albo jakies tam drogie wino trzeba sie nauczyc je doceniac ale kurw...ja nie znosze kawioru nie obchodzi mnie ile kosztuje to jego cena jest wyznacznikiem jak smakuje ?

Albo wino za milion wole te za 50zl jest pyszne slodkie lepsze w smaku od tego za milion. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcinmarcin napisał:

Ale też nie jesteś jakimś specjalnie wybrednym i wymagającym użytkownikiem. Odpowiada Ci twoja akustyka, nie przeszkadzają różnice we wzmacniaczach, nie słyszysz transportów i kabli...

I tu sie mylisz, jestem wybredny, az i to czasem bokami mi wychodzi.

Akustyka mi odpowiada bo innej nie bede narazie mial, bede to mieszkanie opuszczal wiec nawet nie mysle o jakichkolwiek adaptacjach. Nie wszystko jest jednak rozowe - przy niektorych plytach czy utworach slychac jakby buczenie, na szczescie nie przekracza to pewnej lini, wiec moze byc.

Nie przeszkadzaja mi roznice we wzmacniaczach? No jesli jest jakas roznica ktora mi nie odpowiada, wzmacniacza nie kupuje. Proste.

Chyba ze miales na mysli ze nie slysze roznic. To tutaj tez sie mylisz bo juz chyba pisalem ze slysze, w jednych wyrazne choc nie wielkie, w innych znow nawet nasluchujac i szukajac tych roznic nie slychac, choc w kazdym z tych, przy ktorych nie moglem niczego uslyszec wydawalo mi sie jednka tam cos jest, ale nie moglem powiedziec co.

Transporty, bo nie ma co slyszec, mam CXC v2, pomyslalem ze nie bede sie bawil w tanie i sprowadzilem do domu Primare CD35 i Gato DD1. Nie bede sie rozdrabnial, pomyslalem. No i nie bylo czego sluchac, czy jako transporty czy odtwarzacze cd vs transport CXC . Zadnych roznic. Nawet wlasciciel Primare nie odezwal sie slowem. Nie podchodzilem do zadnego z tych testow z mysla, a pewnie nic nie bedzie. Podchodzilem z mysla, teraz uslysze cos czego jeszcze nie slyszalem, poslucham i zamowie. 

Kable, bardzo drazliwy temat. Tutaj tez, nie chcialem sie rozdrabniac, wiec zalatwilem sobie Chord Clearway i Albedo Flat One vs pogardzane przez niektorych Melodiki Purple Rain. Nabiegalem sie, pewnie podrapalem tyl Gato i odeslalem wszystko w diably.

Jesli ktos uwaza ze kable graja, transporty albo nawet odtwarzacze wyraznie rozny dzwiek maja to przeciez jego prawo. 

Ja tak nie uwazam. Mam na mysli wyrazne roznice - to tez moze byc dla kazdego cos innego - a nie takie ktore gdzies tam podobno sa ale trzeba ich z pol roku szukac.

Prad nie posiada jakosci , w naszym rozumieniu tego slowa, wiec nie nie mozna tego czego on nie posiada zmienic kabelkami np  

Prad ma gdzies, czy leci sobie przez miedz czy srebro. Srebro tylko przewodzi ten prad 5 procent lepiej niz miedz. To wszystko.

Jak czytam ze kabel z miedzi od Chord lub innego renomowaego producenta jest lepszy od Melodki to mi sie smiac chce. 

Tak jakby ta miedz byla inna. Wiem ze sa jakies tam rodzaje miedzi lub srebra ale to nie ma znaczenia. Czysta energia. 

Kurcze sie rozpisalem znowu.😁

29 minut temu, AudioTube napisał:

Porównanie do aut😉 i nie chodzi o max szybkość. Nie używam aut, więc nie ciągnę tego porównania.

Artur, dobrze jest odsłuchać tak że 20 różnych kolumn. Na tym samym utworze. Myślę, że różnice w ich brzmieniu rzuciłyby więcej „światła” w obszarze szybki bas.

Na moje ucho to, gdy szybko się kończy, prowadzi się równo, ale i zawiera objętość i swoje waży. 

Nie był bym sobą, gdy nie zawezwał konstruktora kolumn. Z doświadczeniem, umiejętnościami i szczyptą geniuszu. „Oni” umieją czytać info na driverach, mierzą je, projektują/obliczają zwrotnice i na życzenie dostaniesz/dostałem szybki bas. Przydaje mi się np gdy słucham double bass, kotłów, gitarki, elektroniki, naszej ukochanej stopy. 
Czy jedzie z nami jakiś kumaty konstruktor?

 

 

Kilka utworow, podanych przez czlonkow tego forum, jako przyklady, przesluchalem na moich Diamondach i na szczescie nie bylem rozczarowany. Jasne ze te kolumny sa ograniczone przez swoja konstrukcje ale nie mozna powiedziec ze sa do plumkania. To juz przegiecie. Maja przyjemny srodek, czysta i nie meczaca gore i fajny bas, pewnie ze by go sie wiecej przydalo ale to co sie w D25 dostaje za ich cene jest jak najbardziej ok.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, ufo27 napisał:

Wiesz to tylko filmik pogladowy o co mi biega.

W ciezkich brzmieniach gdzie masz caly natlok wszystkiego a nagrania tez bywaja roznie nagrane jest mocno inaczej.

Ja zlego nic o pylonach nie pisze bo ich nigdy nie slyszalem, wydam opinie jak ich poslucham.

 Fajnie gitare basowa slychac 

Wiem, wiem.

Tak, fajnie to brzmi, zgadza się.

 

2 minuty temu, S!N! napisał:

@Artur Brol Mam RCA od Melodiki Purple Rain (niedługo do wymiany) i akurat dzisiaj wpinałem jakieś gnioty z ciekawości od Thomsona bo akurat miałem w robocie i była bardzo duża różnica, największa na na basie przy tych drugich bardzo buczało, przecież to głuchy usłyszy.

Nie bede sie wypowiadal na temat interkonektow. Testowalem tylko glosnikowe.

42 minuty temu, ufo27 napisał:

Czuc w brzuchu jak wibruje 👍

Srał to wszystko pies ja bede szukał wymarzonych kolumn tak dlugo az znajde no chyba ze mi zycia braknie ale mam przynajmniej cel 😁😁😁

Wzmacniacza nie zmienie bo mi sie podoba i dobiore do niego cos co wycisnie z niego 100% Koniec kropka dziekuje.

I tak trzymaj, hobby to ma byc cos przyjemnego, sprawiajacego przyjemnosc a nie stresujacego. Szukaj az do otatniego tchu. Raz sie zzyje. Takie poszukiwania zreszta to jak przygoda, odkrywanie, coz wiecej chciec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ufo27 napisał:

 

Tez fajnie stope slychac i jak przyspiesza 

Tak od 1min sie zaczyna gosc lubi sie wydurniac.Czujecie bebny na ciele ?

Fajny basik

 

Tu jest mega jak wejdzie basik !!!!

Dobry jest ten perkusista.  Oglądałem już koncerty zespołów z orkiestra, ale żeby sam perkusista, jeszcze w klasycznym repertuarze 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Panowie podejdźmy inaczej do tematu, które kolumny mają najlepszy detaliczny bas, gdzie będzie słychać każdy jego niuans i góra nie będzie tego zagłuszać? Wiem, że dla was to może wydać się banalne, ale u mnie jest wieża sharp xl-dh10 i na żadnych kolumnach nie słyszałem tak fajnego basu, dzisiaj sobie na niej posłuchałem po długiej przerwie z rana i jestem w szoku jak to gówienko wybrzmiewa, fakt, że ok 10m2, ale te małe monitorki nie silą się z dolnym basem, który nie przykrywa reszty, słychać fakturę z niuansami, stopa jest mocna, nie gubi się, wydaje mi się, iż bolączka kolumn jest właśnie prężeniem się z tym dolnym buczącym dołem, a powinien bardziej wybrzmieć wyższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem , ciezko doradzic komukolwiek bedzie Ci ktore, czy nawet zaproponowac, kolumny taki bas maja , a to z prostego powodu, ze slyszyy to samo ale interpretujemy to inaczej. Dla mnie fajny bas maja moje Pylony, choc niestety troche by go moglo byc wiecej. Jestem jednak pewny ze Ty tego tak na pewno nie odbierzesz. Czarno to widze 😔

Syn ma tez cos takiego malego, tyle ze przenosnego, JBL glosnik. Matko, jak on to wlaczy to ho, ho ☺️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie na temat/znowu, ale 

2 godziny temu, S!N! napisał:

posłuchałem po długiej przerwie

U mnie termin - „długiej” , to minimum 72 godziny pomiędzy słuchaniem muzyki/brzmienia w domu. Ten termin to u mnie klucz. Do przestrzeni, gdzie wchodzę po tym czasie, odczuwam przyjemność. 
Między innymi z powodu tego „basu”, jak to opisałeś wyżej. 
Jestem wtedy nasycony, uniesiony, w pełni usatysfakcjonowany. 
Ta przerwa robi gigantyczną różnicę. Być może wydałem za dużo kasy na audio.

Bardzo lubię truskawki. Ale nie codziennie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

Dla mnie fajny bas maja moje Pylony, choc niestety troche by go moglo byc wiecej. Jestem jednak pewny ze Ty tego tak na pewno nie odbierzesz.

On nie wybrzmiewa tak jak powinien, czasami ma fakturę jak jakaś pusta, sucha deska zamiast kształtnego, detalicznego uderzenia to już w zwykłych słuchawkach od iphona jest lepiej imo zarysowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...