Skocz do zawartości

Kolumny Bowers&Wilkins 700 s3 z Yamahą R-N803D


Rafał Myszka

Recommended Posts

Moim zdaniem, przy takich preferencjach - wysokie i basy na max. zainteresuj się Klipsch RF-7 III.

Fajny odsłuch tych kolumn na

3 minuty temu, Pawel Kloch napisał:

Moim zdaniem, przy takich preferencjach - wysokie i basy na max. zainteresuj się Klipsch RF-7 III.

Fajny odsłuch tych kolumn na

Dopiero teraz sprawdziłem cenę - niestety ponad 20 tys. Może niższy model?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2024 o 11:06, Rafał Myszka napisał:

Jutro mam umówione posłuchanie

Byłeś w Sopot? Premium Sound.

Życzliwi, nienachalni. Proszę wykręć numer, umów się i niech już tam staną na głowie, by podali na tacy czym chata bogata. A może się spodoba? 

PS. Ty to wiesz, ja zachęcam. Na pierwszy ogień kolumny, kolumny, kolumny. Bardzo często to koniec gonitwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Kurde już sam nie wiem. Nigdy nie spotkałem się z kimś kto kręci basem i sopranem na maxa w jakimkolwiek secie 🫤 Chyba koledze trzeba zaproponować jakiegoś Klipscha lub mocno efekciarskie kolumny.

Ja pierniczę, ale ze mnie wał i laik wyszedł!! Przepraszam za off topic z tym kręceniem. Już wyjaśniam...

Przez ostatnie trzy dni nie było mnie w domu, więc nie mogłem sprawdzić swoich ustawień na treblach i basie. Nie zmieniam ich, a raczej ustawiam na odpowiadające i zostawiam. Teraz po powrocie sprawdziłem i mam treble na środku a bass trochę zwiększony - tak na godz. 1 (12 to środkowa pozycja). Te mocne przekręcenia miałem na poprzednim amplitunerze (R-N602) i monitorach Tannoya. Pamiętam, że jakoś tam nie mogłem dojść do ładu i takie ekstrema mi podpasowały. Przepraszam za g****burzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wrażenia z dzisiejszego słuchania. Wiadomo studio, więc poprawka na mieszkanie będzie musiała być...

Jako, że powoli oswajam się z R-N2000A to tylko jego używałem jako elektroniki. Posłuchaliśmy razem z żoną tego sprzętu w zestawieniu z B&W704 i Elacami Vela FS407.2.

- B&W - jak dla nas dźwięk bardzo jasny, "prosektoryjny" trochę :). Generalnie wrażenie dokładności i precyzyjności, ale chyba w nadmiarze. Mieliśmy odczucia, że gdybyśmy mieli tego słuchać dłużej - gdzieś w tle przez pół dnia, to zmęczylibyśmy się szybko.  Tak trochę "technicznie" było i w realiach lekkiego pogłosu w mieszkaniu pewnie byłoby jeszcze gorzej. Wrażenia na tyle silne, że w ogóle nie porównując z Elacami na pewno byśmy się na B&W nie zdecydowali.

- Elac - to była ulga dla uszu. Na pierwszy rzut ucha gdybyśmy mieli określić to jednym słowem - było melodyjnie. Może w porównaniu do B&W basy były trochę schowane, ale górne pasma także co sprawiło, że przyjemność czerpana z muzyki była większa. Wydawało się nam, że tam nic nie wychodziło przed szereg, że gdy treść utworu wymagała przytupu to był, ale gdzie nie miał być akcentowany to nie dudniło bez sensu. Podobnie z tonami wysokimi - w takim Time Pink Floydów dzwoniło wysoko, ale z umiarem, a np. w Dire Straits było zaznaczone konkretnie, ale nieprzeważająco.

Co do szerokości i głębokości sceny jakichś wielkich różnic między głośnikami nie zauważyliśmy, przy czym łagodniejsze w przekazie Elaci bardziej pozwalały się cieszyć i tą sferą.

Reasumując - jak dla nas Elaci zdecydowanymi zwycięzcami. Teraz już wiemy, że kupowanie tych B&W w ciemno do naszego R-N803 byłoby porażką na całej linii :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2024 o 11:34, Artur Charicki napisał:

Kurde już sam nie wiem. Nigdy nie spotkałem się z kimś kto kręci basem i sopranem na maxa w jakimkolwiek secie 🫤 Chyba koledze trzeba zaproponować jakiegoś Klipscha lub mocno efekciarskie kolumny.

Ja się spotkałem.

I faktycznie takie sprzety jak Klipsch oakzały się byc na to lekiem :/

 

Dnia 17.02.2024 o 12:00, Pawel Kloch napisał:

Fajny odsłuch tych kolumn na

Swoją droga się przebija ten Youtubowicz lepiej niż nasza branża z forum.

Dnia 17.02.2024 o 12:00, Pawel Kloch napisał:

Dopiero teraz sprawdziłem cenę - niestety ponad 20 tys. Może niższy model?

Niższy to model RP280 / 8000 to nie jest to samo.

RF7 sa wykoanne w USA

Mozna polować na uzywane. Ale trzeba uważac widzialem wiele uszkodzonych.

Dnia 17.02.2024 o 22:10, Rafał Myszka napisał:

Ja pierniczę, ale ze mnie wał i laik wyszedł!! Przepraszam za off topic z tym kręceniem. Już wyjaśniam...

Przez ostatnie trzy dni nie było mnie w domu, więc nie mogłem sprawdzić swoich ustawień na treblach i basie. Nie zmieniam ich, a raczej ustawiam na odpowiadające i zostawiam. Teraz po powrocie sprawdziłem i mam treble na środku a bass trochę zwiększony - tak na godz. 1 (12 to środkowa pozycja). Te mocne przekręcenia miałem na poprzednim amplitunerze (R-N602) i monitorach Tannoya. Pamiętam, że jakoś tam nie mogłem dojść do ładu i takie ekstrema mi podpasowały. Przepraszam za g****burzę.

Jestes autorem to nie jest burza.

Dnia 17.02.2024 o 22:32, Rafał Myszka napisał:

B&W - jak dla nas dźwięk bardzo jasny, "prosektoryjny" trochę :). Generalnie wrażenie dokładności i precyzyjności, ale chyba w nadmiarze.

A z czasem bedzie jeszcze gorzej. Mowiłem. Pomysl ze byles na odsluchu godzine a sluchasz tego potem 8

Dnia 17.02.2024 o 22:32, Rafał Myszka napisał:

Reasumując - jak dla nas Elaci zdecydowanymi zwycięzcami. Teraz już wiemy, że kupowanie tych B&W w ciemno do naszego R-N803 byłoby porażką na całej linii :)

Mówiłem. I wyjdź poza top z Odsłuchem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...