Skocz do zawartości

Czy pomieszczenie nadaje się pod Atmos 5.1.2/4?


Recommended Posts

Mam jeszcze pytanie co do układu. Gdyby usunąć część tego mebla, to zaznaczone na czerwono. A sub przenieść pod ścianę po prawej, tam gdzie pokazuje zielona strzałka. Czy wtedy kolumna będzie miała wokół wystarczająco dużo miejsca, żeby dźwięk nie był zniekształcony? Ile trzeba zostawić wolnego miejsca wokół takiej kolumny?

ABLVV840vuzrsMi1vhtc_mVcd-aklhMlp-cClvSu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Butler, Piotr! Myślę, że mógłbym przeznaczyć teraz do 2 tys. na te sufitowe.  Ogranicza mnie ten sufit podwieszany, 10 cm. Patrzyłem na wyrywki na głośniki i zwykle wymagają więcej miejsca. Czy lepiej będzie jeśli głośnik będzie pod kątem? To nie zaburzy sugerowanych pozycji dla 5.1.2? 

Zakładam, że zbierając zestaw lepiej jest trzymać się jednaj marki, żeby brzmiało i wyglądało spójnie. Może poza sufitowymi? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Butler napisał:

No tak, głośnik pod kątem jak w Klipsch. Fajna sprawa. W Taga kopułka wysotonowa jest regulowana. Zobacz po ile ten Klipsch, a po ile Taga ;)

A ok jak sięrusza to ok. Bo na zdjęciu jest na wprost.

nie miałem z nimi do czynienia. wolałem z tych tańszych wybrac jednak Magnaty

 

15 godzin temu, maciek72 napisał:

Centralny z tej samej serii , co fronty.

Może być z innej jak najbardziej. Wiele razy tak miałem.

15 godzin temu, CluelessMind napisał:

Dzięki Butler, Piotr! Myślę, że mógłbym przeznaczyć teraz do 2 tys. na te sufitowe.  Ogranicza mnie ten sufit podwieszany, 10 cm

Monitor Audio ma linie takich FLAT, one Ci wtedy wejdą. Ale na wszelki wypadek sprawdź.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, CluelessMind napisał:

Czy lepiej będzie jeśli głośnik będzie pod kątem? To nie zaburzy sugerowanych pozycji dla 5.1.2? 

Głosnik, a szczególnie wysokotonowy ma być skierowany w miejsce odsłuchu. Prawidłowe ukierunkowanie da Ci bardziej krystaliczny dźwięk. 

Spora część instalacyjnych atmosow ma regulowany kosz, ponadto kopułka wysokotonowa często da się dodatkowo wychylić. Dla ciekawostki pokazałem Ci uchylny konstrukcyjnie. Przy mierzeniu kątów montażu weź wszystko pod uwagę.

17 godzin temu, CluelessMind napisał:

Patrzyłem na wyrywki na głośniki i zwykle wymagają więcej miejsca

Nie szukaj na siłę dużych głębokich przetworników, bo zaraz się okaże że jak weźmiesz 8" to tylko sub będzie wiekszy. ;) Sam mam właśnie 8" Klipsch i jak je rozpakowałem to trochę zdębiałem.

6,5" moim zdaniem wystarczy, raczej w 10cm głebokości się zmieścisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli ktoś planuje salon z głową i audio jest sprawą na którą od samego początku człowiek się pochyli to takie ukryte głośniki są świetną opcją. Można stworzyć pełnoprawne kino domowe które na pierwszy i drugi rzut oka w ogóle nie będzie sprawiało wrażenia, do momentu uruchomienia. To jak sleepery na ulicy ;) Często przewijają się osoby które szukają audio, ale nie akceptują widocznych kolumn by nie zaburzały ergonomii i wizji dekoratora wnętrz. To właśnie opcja dla nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowany)

Czy MONITOR AUDIO CS160 na sufit będą ok? Czy coś taniej lub drożej? (Chodzi o 5.1.2)

https://www.uniwexaudio.pl/pro,2577.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=9546f42a-75e4-4621-6f21-e281aadb50b1

Wciąż się zastanawiam czy pozmieniać te meble, żeby zrobić przestrzeń dla kolumn czy zmienić kolumny na on-wall. Jeśli pójdę w on-wall + sub to audio będzie ok czy gorsze niż przy kolumnach podłogowych? Sub i tak będzie, nawet przy kolumnach.

Centralny też robić wtedy on-wall czy tradycyjny leżący na szafce pod TV?

Edytowano przez CluelessMind
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, CluelessMind napisał:

Czy MONITOR AUDIO CS160 na sufit będą ok? Czy coś taniej lub drożej? (Chodzi o 5.1.2)

https://www.uniwexaudio.pl/pro,2577.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=9546f42a-75e4-4621-6f21-e281aadb50b1

Wciąż się zastanawiam czy pozmieniać te meble, żeby zrobić przestrzeń dla kolumn czy zmienić kolumny na on-wall. Jeśli pójdę w on-wall + sub to audio będzie ok czy gorsze niż przy kolumnach podłogowych? Sub i tak będzie, nawet przy kolumnach.

Centralny też robić wtedy on-wall czy tradycyjny leżący na szafce pod TV?

To Atmosa jak najbardziej.

On walle mają z reguły nieco gorsze budowanie sceny.

Chodź to tez nie zawsze. Na on wallach słabo zmuzyką raczej. Podłogowe w kinie tez nie są konieczne wystarsza monitory.

Centralny robił bym klasyczny jesli tylko masz miejsce. Ale wiem że to kwestia tez wyglądu. W to nie wchodze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2024 o 08:03, Piotr Sonido napisał:

To Atmosa jak najbardziej.

On walle mają z reguły nieco gorsze budowanie sceny.

Chodź to tez nie zawsze. Na on wallach słabo zmuzyką raczej. Podłogowe w kinie tez nie są konieczne wystarsza monitory.

Centralny robił bym klasyczny jesli tylko masz miejsce. Ale wiem że to kwestia tez wyglądu. W to nie wchodze.

Znalazłem jeszcze Monitor Audio C165 T2 "wyposażony został w podwójne, niezależne od siebie ruchome przetworniki wysokotonowe C-CAM oraz 6,5-calowy przetwornik basowy z podwójną cewką, pozwalające uzyskać wysokiej jakości dźwięk stereo z jednego głośnika." Czy to wpłynie pozytywnie na jakość? I czy ma znaczenie przy przeznaczeniu sufitowym? Bo cena niewiele wyższa. 

Co do on-wall vs. kolumny to chciałbym, żeby muzyka brzmiała fajnie. Tylko czy zauważę, ze on-wall coś brakuje jeśli nie jestem audiofilem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, CluelessMind napisał:

Znalazłem jeszcze Monitor Audio C165 T2 "wyposażony został w podwójne, niezależne od siebie ruchome przetworniki wysokotonowe C-CAM oraz 6,5-calowy przetwornik basowy z podwójną cewką, pozwalające uzyskać wysokiej jakości dźwięk stereo z jednego głośnika." Czy to wpłynie pozytywnie na jakość? I czy ma znaczenie przy przeznaczeniu sufitowym? Bo cena niewiele wyższa.

CS to seria 'slim', natomiast ten C165 ma już normalną głębokość.

Obejrzyj sobie poniższy materiał na YT. Tu są bardzo fajnie zaprezentowane wszystkie głośniki produkcji Monitor Audio do montażu na suficie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...