Skocz do zawartości

Wybór kina domowego o różnym budżecie


Lukasz78

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Dwa miesiące temu został zakupiony w raz z TV zestaw firmy PHILIPS soundbar z subwooferem i po tym czasie przestał grać. Został oddany do serwisu, gdzie odpowiedź po tygodniu że będzie zwrot pieniędzy bo nie opłacalna naprawa. Po przykrym doświadczeniu z tego typu sprzętem padła decyzja o zakupie kina domowego. Budżet na początku jaki sobie założyłem był bardzo niski i wynosił max 3500zł Po czasie okazało się że jest praktycznie niemożliwe znalezienie czegoś sensownego w takiej kwocie, nie pozostało nic innego jak dołożyć coś i podnieść tą kwotę do 4500zł. Po kilku wizytach w sklepach i odsłuchaniu różnych opcji sprzętowych okazało się że to lepsze, to lepiej gra, tu lepszy bas, tu trzeba dołożyć 500 tu 200 tam 1000 bo jest lepsze i można tak w nieskończoność podnosić tą kwotę i końca  nie widzieć. Ostatecznie dostałem kilka opcji w dość dużym przedziale cenowym. Tutaj moje pytanie czy w takich widełkach cenowych jak poniżej są podane różne opcje sprzętowe będzie znacząca różnica w dźwięku. Przeznaczenie w większości kino, brak możliwości postawienia kolumn podłogowych, przednie głośniki będą stały na meblach, tylne montowane na ścianie do której jest dosunięty wypoczynek w kształcie U. Pomieszczenie ok 25m. Proszę o poradę który zestaw sprawdzi się najlepiej, może jakieś zmiany, coś zamienić, inna firma itp.  Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. 

1. Opcja

 Zestaw Kina Domowego All In One Yamaha 5.2 YTH4960    - to była pierwsza opcja z tym najniższym budżetem. 

2. Opcja

- klipsch reference theater pack 5.0

- yamaha rx-v4a

- jamo sub 210

3. Opcja

- Amplituner kina domowego 7.2 Onkyo TX-SR494DAB

- Kolumny podstawkowe Polk Audio Signature ES20 czarne

- Kolumna centralna Polk Audio Signature Elite ES35 

- Kolumny podstawkowe Polk Audio Signature ES10 czarne   lub    Kolumny podstawkowe Avance V5 Sat satelity czarne 

- jakiś sub ?

4. Opcja

- yamaha rx-v6a

- klipsch R-50M

- klipsch R-40M

- klipsch R-50C lub R30C

- polk audio - HTS SUB 10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wszystko zależy od Twoich oczekiwań. Każdy z przedstawionych zestawów zagra, ale który przypadnie Ci najbardziej do gustu to inna sprawa i raczej trudno jednoznacznie wskazać ten właściwy. Opcje 3 i 4 wyglądają dobrze, chociaż w 3 amplituner nie jest najwyższych lotów, a na pewno powiedzmy "słabszy" od RX-V6A. Klipsch serii R jest trochę krzykliwy i może Cię nie przekonać. Zestaw 1 i 2 mają te same amplitunery - chociaż pod inną nazwą handlową (modelową).

Moja rada - umów się z zaplanowanym budżetem w salonie audio (nie w markecie) na odsłuch, tam z pewnością też coś doradzą, ale przede wszystkim posłuchasz sobie różnych konfiguracji amplitunerów i głośników. Może porada wiele nie mówiąca, ale naprawdę trudno wskazać jednoznacznie co będzie dobre, lepsze itd., każdy ma inny gust i wymagania. Jedyne co mogę doradzić to w zestawie musi być subwoofer - kino bez niego nie istnieje, jaki to też kwestia gustu i oczekiwań, nie musi być z tej samej stajni co głośniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
6 godzin temu, tomek72 napisał:

Po pierwsze wszystko zależy od Twoich oczekiwań. Każdy z przedstawionych zestawów zagra, ale który przypadnie Ci najbardziej do gustu to inna sprawa i raczej trudno jednoznacznie wskazać ten właściwy. Opcje 3 i 4 wyglądają dobrze, chociaż w 3 amplituner nie jest najwyższych lotów, a na pewno powiedzmy "słabszy" od RX-V6A. Klipsch serii R jest trochę krzykliwy i może Cię nie przekonać. Zestaw 1 i 2 mają te same amplitunery - chociaż pod inną nazwą handlową (modelową).

Moja rada - umów się z zaplanowanym budżetem w salonie audio (nie w markecie) na odsłuch, tam z pewnością też coś doradzą, ale przede wszystkim posłuchasz sobie różnych konfiguracji amplitunerów i głośników. Może porada wiele nie mówiąca, ale naprawdę trudno wskazać jednoznacznie co będzie dobre, lepsze itd., każdy ma inny gust i wymagania. Jedyne co mogę doradzić to w zestawie musi być subwoofer - kino bez niego nie istnieje, jaki to też kwestia gustu i oczekiwań, nie musi być z tej samej stajni co głośniki.

Na odsłuchu byłem w dwóch miejscach, te same zestawy zagrały całkiem inaczej w każdym z tych miejsc, wygłuszenie wielkość pomieszczenia i pewnie wiele innych czynników na to wpłynęło. Jestem świadomy że w domu zagra to jeszcze całkiem inaczej. Tutaj najbardziej zależy mi na złożeniu zestawu który zagra najlepiej  jako kino. Nie jestem audiofilem i nie oczekuje także jakiś cudów w tych kwotach. Jeśli chodzi o sprzęt mogę to konfigurować jak chce, tylko nie bardzo się znam który model amplitunera jest dobry, i z którym zestawem kolumn zagra najlepiej. Np. do 2 opcji mogę kupić amplituner z 4 opcji tylko tutaj pytanie na ile to poprawi dźwięk. Jestem świadomy że każdemu będzie się podobać coś innego i ciężko tak jednoznacznie doradzić. Póki co bardzo dziękuję za pomoc i odpowiedź. 

Edytowano przez Lukasz78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie zauważyłeś - czego nie napisałem, że w każdym pomieszczeniu sprzęt zagra inaczej, finalnie w domu też będzie inaczej niż w salonie. Sam odsłuch i porównanie w tych samych warunkach pokaże Ci tylko różnice między modelami amplitunerów i głośników. 

11 godzin temu, Lukasz78 napisał:

Jeśli chodzi o sprzęt mogę to konfigurować jak chce, tylko nie bardzo się znam który model amplitunera jest dobry, i z którym zestawem kolumn zagra najlepiej.

z tego co wskazałeś najlepsza (przynajmniej technicznie) jest RX-V6A, z głośników na pewno w kinie Klipsch-e o ile Ci się podobają (jak już pisałem seria R względem RP jest "ostrzejsza"), ale na pewno warto by posłuchać Monitor Audio, Polk-ów czy nawet innych propozycji w budżecie. Co do amplitunerów sprawdziłbym jeszcze Denon-a serii 2xxx i wyższy model Onkyo np. 6100 - miałem (686) i w kinie względem obecnego Marantz-a był zdecydowanie lepszy (na mój gust, nawiasem mówiąc dni Marantz-a u mnie są policzone na korzyść najprawdopodobniej Onkyo RZ ewentualnie Arcam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek72 napisał:

Słusznie zauważyłeś - czego nie napisałem, że w każdym pomieszczeniu sprzęt zagra inaczej, finalnie w domu też będzie inaczej niż w salonie. Sam odsłuch i porównanie w tych samych warunkach pokaże Ci tylko różnice między modelami amplitunerów i głośników. 

z tego co wskazałeś najlepsza (przynajmniej technicznie) jest RX-V6A, z głośników na pewno w kinie Klipsch-e o ile Ci się podobają (jak już pisałem seria R względem RP jest "ostrzejsza"), ale na pewno warto by posłuchać Monitor Audio, Polk-ów czy nawet innych propozycji w budżecie. Co do amplitunerów sprawdziłbym jeszcze Denon-a serii 2xxx i wyższy model Onkyo np. 6100 - miałem (686) i w kinie względem obecnego Marantz-a był zdecydowanie lepszy (na mój gust, nawiasem mówiąc dni Marantz-a u mnie są policzone na korzyść najprawdopodobniej Onkyo RZ ewentualnie Arcam).

Wielkie dzięki za pomoc. Zaczynam zawężać poszukiwania i skłaniam się coraz bardziej do dwóch opcji. 4 opcja ale z Yamaha RX-V6A i sub Polk audio HTS sub 10 lub 3 opcja. Mam tylko jeden problem bo nigdzie nie mogę żadnego z powyższych zestawów podsłuchać bo nie ma opcji podłączenia tego amplitunera oraz rozłożenia całego zestawu kolumn. Wybór musze podjąć na podstawie opinii i doradzenie mi i odsłuchu jedynie dwóch kolumn przednich. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2024 o 15:35, Lukasz78 napisał:

Mam tylko jeden problem bo nigdzie nie mogę żadnego z powyższych zestawów podsłuchać bo nie ma opcji podłączenia tego amplitunera oraz rozłożenia całego zestawu kolumn.

Tak, w większości salonów odsłuch odbywa się w konfiguracji stereo, czyli dwa fronty i amplituner, jest to zrozumiałe ze względów technicznych i w zasadzie wystarczające. Głośniki efektowe również w kinie nie grają "cały czas" są wykorzystywane w scenach, które wymagają takich efektów, często też można spotkać konfiguracje gdzie głośniki efektowe nie są z tej samej stajni co fronty. Ale odsłuch (chociaż w stereo) pozwala na porównanie amplitunerów/głośników i obranie sobie kierunku który Ci się spodoba i zupełnie wystarczający jest tryb stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Masz maly budzet. Może warto wybrac nowy amplituner a uzywane kolumny?

 

Na początku brałem taką opcje z używanym sprzętem. Dlatego podniosłem budżet z 3500 na 4500 a teraz docelowo jest to prawie 8000. Jestem świadomy że kino można złożyć za kwoty które nawet mi się w głowie nie mieszczą. Nie jestem melomanem i oczekuje jedynie aby dźwięk był lepszy i fajniej brzmiał niż ten z TV i ewentualnie z soundbara i suba. 

1 godzinę temu, tomek72 napisał:

Tak, w większości salonów odsłuch odbywa się w konfiguracji stereo, czyli dwa fronty i amplituner, jest to zrozumiałe ze względów technicznych i w zasadzie wystarczające. Głośniki efektowe również w kinie nie grają "cały czas" są wykorzystywane w scenach, które wymagają takich efektów, często też można spotkać konfiguracje gdzie głośniki efektowe nie są z tej samej stajni co fronty. Ale odsłuch (chociaż w stereo) pozwala na porównanie amplitunerów/głośników i obranie sobie kierunku który Ci się spodoba i zupełnie wystarczający jest tryb stereo.

Udało się dzisiaj znaleźć sklep i odsłuchać polki i klipsche. Bardziej mi siedzi dźwięk z klipsche, niestety nie były sprawdzone z tym wybranym przezeminie amplitunerem. Jak będzie brzmiał taki 4 zestaw to pewnie przekonam się dopiero w domu po zakupie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, tomek72 napisał:

a z jakim amplitunerem tego słuchałeś?

Nie był to amplituner. Znalazłem zdjęcie w internecie z tego sklepu. To było takie coś. IMG_20240219_202729.jpg.3b1ccc432ecb56c76b52212f0e74dbe4.jpg

1 godzinę temu, tomek72 napisał:

a z jakim amplitunerem tego słuchałeś?

Polki grały fajnie tak muzycznie i mniej wyraźnie. Dźwięk tak się roznosił po całym pomieszczeniu. Klipsche były bardziej wyraziste i ten dźwięk taki bardziej miejscowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Lukasz78 napisał:

Polki grały fajnie tak muzycznie i mniej wyraźnie. Dźwięk tak się roznosił po całym pomieszczeniu. Klipsche były bardziej wyraziste i ten dźwięk taki bardziej miejscowy.

byłeś w LBX w Jaworznie? Na zdjęciu jest Yamaha, ale to typowy wzmacniacz stereo, więc z pewnością zagrał inaczej niż amplituner kina. Nie mieli żadnego amplitunera żeby posłuchać?

Jak ja u siebie (po kilkunastu latach obcowania z amplitunerami kina - teraz nie wiem co mnie tchnęło że odpuściłem wtedy stereo, pewnie magia kina 😉) dodałem do Marantz-a jako końcówkę Audiolab-a 8300A i podłączyłem bezpośrednio do niego CD i gramofon to szczęka mi opadła z wrażenia jak pięknie gra wzmacniacz stereo względem amplitunera kina.

Ja na Twoim miejscu jednak poszukałbym jeszcze przed zakupem "w ciemno" salonu gdzie będą mieli amplitunery, RX-V6A (który już w zasadzie wybrałeś), Denon X2800 (3800 chyba przekroczy budżet) i Onkyo 6100. Tutaj masz bardzo podobny temat. To są amplitunery z powiedzmy tej samej półki, ale każdy ma inny dźwięk i pewne cechy techniczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukasz78 napisał:

Nie był to amplituner. Znalazłem zdjęcie w internecie z tego sklepu. To było takie coś. IMG_20240219_202729.jpg.3b1ccc432ecb56c76b52212f0e74dbe4.jpg

Polki grały fajnie tak muzycznie i mniej wyraźnie. Dźwięk tak się roznosił po całym pomieszczeniu. Klipsche były bardziej wyraziste i ten dźwięk taki bardziej miejscowy. 

Było PW do Ciebie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tomek72 napisał:

byłeś w LBX w Jaworznie? Na zdjęciu jest Yamaha, ale to typowy wzmacniacz stereo, więc z pewnością zagrał inaczej niż amplituner kina. Nie mieli żadnego amplitunera żeby posłuchać?

Jak ja u siebie (po kilkunastu latach obcowania z amplitunerami kina - teraz nie wiem co mnie tchnęło że odpuściłem wtedy stereo, pewnie magia kina 😉) dodałem do Marantz-a jako końcówkę Audiolab-a 8300A i podłączyłem bezpośrednio do niego CD i gramofon to szczęka mi opadła z wrażenia jak pięknie gra wzmacniacz stereo względem amplitunera kina.

Ja na Twoim miejscu jednak poszukałbym jeszcze przed zakupem "w ciemno" salonu gdzie będą mieli amplitunery, RX-V6A (który już w zasadzie wybrałeś), Denon X2800 (3800 chyba przekroczy budżet) i Onkyo 6100. Tutaj masz bardzo podobny temat. To są amplitunery z powiedzmy tej samej półki, ale każdy ma inny dźwięk i pewne cechy techniczne.

Tak w LBX Jaworznie i w akustyka w Będzinie. Głupio mi było prosić o podłączenie amplitunera tylko do odsluchy bo nie byłem jeszcze dzisiaj nastawiony na zakup. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek72 napisał:

byłeś w LBX w Jaworznie? Na zdjęciu jest Yamaha, ale to typowy wzmacniacz stereo, więc z pewnością zagrał inaczej niż amplituner kina. Nie mieli żadnego amplitunera żeby posłuchać?

Jak ja u siebie (po kilkunastu latach obcowania z amplitunerami kina - teraz nie wiem co mnie tchnęło że odpuściłem wtedy stereo, pewnie magia kina 😉) dodałem do Marantz-a jako końcówkę Audiolab-a 8300A i podłączyłem bezpośrednio do niego CD i gramofon to szczęka mi opadła z wrażenia jak pięknie gra wzmacniacz stereo względem amplitunera kina.

Ja na Twoim miejscu jednak poszukałbym jeszcze przed zakupem "w ciemno" salonu gdzie będą mieli amplitunery, RX-V6A (który już w zasadzie wybrałeś), Denon X2800 (3800 chyba przekroczy budżet) i Onkyo 6100. Tutaj masz bardzo podobny temat. To są amplitunery z powiedzmy tej samej półki, ale każdy ma inny dźwięk i pewne cechy techniczne.

Przez ten podany link do tego tematu amplitunera i kolumn to sam już nie wiem czy dobrze robię z tą Yamaha RX-V6A a nie wspomnę już o tych R-kach. Większość pisze że to zły wybór i że lepiej te RP. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomek72 napisał:

Tak, w większości salonów odsłuch odbywa się w konfiguracji stereo, czyli dwa fronty i amplituner, jest to zrozumiałe ze względów technicznych i w zasadzie wystarczające. Głośniki efektowe również w kinie nie grają "cały czas" są wykorzystywane w scenach, które wymagają takich efektów, często też można spotkać konfiguracje gdzie głośniki efektowe nie są z tej samej stajni co fronty. Ale odsłuch (chociaż w stereo) pozwala na porównanie amplitunerów/głośników i obranie sobie kierunku który Ci się spodoba i zupełnie wystarczający jest tryb stereo.

Tylko widzisz, z jednej strony to normalne. z drugiej amplituner gra inaczej jak zasila stereo a inaczej jak zasila 5 kolumn. I to jeszcze rożnej, wątpliwej impedancji.

Spadek przy 5 ch stereo lub DTS, Dolby jest znaczacy względem stereo.

13 godzin temu, Lukasz78 napisał:

Na początku brałem taką opcje z używanym sprzętem. Dlatego podniosłem budżet z 3500 na 4500 a teraz docelowo jest to prawie 8000. Jestem świadomy że kino można złożyć za kwoty które nawet mi się w głowie nie mieszczą. Nie jestem melomanem i oczekuje jedynie aby dźwięk był lepszy i fajniej brzmiał niż ten z TV i ewentualnie z soundbara i suba. 

Za 8k juz zlozysz nowy :)

Ale nie idz w Klipsche jeśli nie masz iść w serie RP

To lepiej zainteresuj się Monitor Audio Bronze 200/500 , Magnat Signature 505. To także jasniejsze kolumny ale no brzmieniowo lepiej to wypada niż seria Reference.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

 

Za 8k juz zlozysz nowy :)

Ale nie idz w Klipsche jeśli nie masz iść w serie RP

To lepiej zainteresuj się Monitor Audio Bronze 200/500 , Magnat Signature 505. To także jasniejsze kolumny ale no brzmieniowo lepiej to wypada niż seria Reference.

 

Bardziej mi się podobał w odsłuchu klipsch od polka, ciekawe jak brzmią te które proponujesz względem tych polkow. Podstawowe ograniczenie jakie mam to brak możliwości postawienia podłogowych. Bo jest już inny sprzęt z technicsa i altusy.  Jestem skazany tylko na dość małe monitorki. Ogladalem ogłoszenia z tymi RP ale niestety to już sporo  ponad mój budżet, który i tak jest już sto procent większy jak ten na początku. 

Edytowano przez Lukasz78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kinie fronty mogą być spokojnie małe, czyli monitory. Natomiast Klipsch serii R nie jest najszczęśliwszym wyborem, oczywiście może Ci się podobać i nikt tego nie będzie negował. Ja chyba już się domyślam skąd to podobanie:

7 godzin temu, Lukasz78 napisał:

Bo jest już inny sprzęt z technicsa i altusy.

Możesz wykorzystać Altusy jako fronty (zaraz koledzy mnie tu ukatrupią 😁🫣), chociażby na początek. Nie wiem co tam masz z Technicsa, ale nie pamiętam czy oni mieli wzmacniacze z wejściem na końcówkę mocy, wtedy i to byś mógł "pożenić". Można też zastosować przełącznik np. Beresforda (dosyć popularny tutaj na forum) i wykorzystać Altusy do kina i Technicsa - tyle że trzeba przełączać i jest to dodatkowy koszt.

Byłeś w Jaworznie, w Będzinie, nie chcę robić tutaj nikomu reklamy, ale może umów się i podjedź do Oświęcimia - tam też jest salon audio, może tam uda Ci się posłuchać, masz jeszcze salony w Katowicach gdzie również dysponują salkami do odsłuchu - tylko trzeba się umówić. Masz w zasadzie wskazane kilka popularnych amplitunerów i głośników w tym Monitor Audio, Magnat, można jeszcze sprawdzić Heco - też nie są złe. Każda z tych propozycji zagra poprawnie/dobrze, zależy czego oczekujesz i co Ci się spodoba. Z Klipsch-ami serii R może być tak, że wywołają tzw. efekt "WOW", ale po dłuższym obcowaniu będą niestety męczące, a w tych pieniążkach jest w czym wybierać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
4 godziny temu, tomek72 napisał:

 

Możesz wykorzystać Altusy jako fronty  😁🫣

Długi czas Altusy były podłączone pod wcześniejszy TV aby było lepiej niż samo nagłośnienie z niego. Po zakupie nowego TV i zwrocie soundbara i suba po zepsuciu był plan aby wrócić do altusów. Tylko cały czas siedzi w głowie że każdy inny zakup teraźniejszych głośników będzie lepszy. Gdybym tylko wiedział że Altusy fajnie zagrają to dokupilbym tyłu i jakiś lepszy amplituner na lutym mogę zbudować kino. Technics jaki posiadam to amplituner ale tylko stereo. Sprzedaż nie wchodzi w grę ze względu na sentyment, poza tym mam więcej klocków z technicsa i jeszcze dokupuje jak coś ciekawego się trafi. Wracając do kina muszę w takim razie wybrać się do Oświęcimia i pewnie w inne jeszcze miejsca aby posłuchać czegoś innego niż te klipschy R. Heco miałem okazję słuchać w Jaworznie ale według mnie wypadły gorzej niż polki i klipschy. Jeśli to nie problem to  mogę jeszcze poprosić o jakieś konkretne modele całego zestawu kina, co było by lepsze od tych moich wyborów ? Kolumny, sub i cis co to napędzi, najlepiej w granicach tych 7-8 tyś ?

Jeszcze tylko jedna ważna sprawa . Kolumny front nie mogą być wyższe niż 37cm. 

Edytowano przez Lukasz78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Lukasz78 napisał:

Bardziej mi się podobał w odsłuchu klipsch od polka, ciekawe jak brzmią te które proponujesz względem tych polkow. Podstawowe ograniczenie jakie mam to brak możliwości postawienia podłogowych. Bo jest już inny sprzęt z technicsa i altusy.  Jestem skazany tylko na dość małe monitorki. Ogladalem ogłoszenia z tymi RP ale niestety to już sporo  ponad mój budżet, który i tak jest już sto procent większy jak ten na początku. 

W kinie to nie jest żaden problem.

Czyli mówisz o RP600m? No to alternatywy Magnat Signature 503, Monitor Audio Bronze 100, Heco Revolution 3, ten drożej.

Tylko dalej nie Rki

10 godzin temu, Lukasz78 napisał:

Jeśli to nie problem to  mogę jeszcze poprosić o jakieś konkretne modele całego zestawu kina, co było by lepsze od tych moich wyborów ? Kolumny, sub i cis co to napędzi, najlepiej w granicach tych 7-8 tyś ?

Denon X 2800 + Monitor Audio Bronze 100 / 50 / center + zalezy ile zostanie na suba

Denon X2800 + Signature 503 set 5.1

Yamaha 6A + nieco ciemniejsze kolumny KEF Q 350 + 150 + center albo QAcustic 3030 + 3010 + center

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

W kinie to nie jest żaden problem.

Czyli mówisz o RP600m? 

 

Piszę o R50M bo tych słuchałem. Jak pisałem wcześniej mam ograniczenie wymiarowe, i te RP są za duże i nie zmieszczą się. Dlatego na początku szukania brane pod uwagę były tylko Klipsch Reference Theater Pack 5.0 Potem narodził się pomysł jakiś monitorów. Myślałem że te R-ki to dobry wybór. W tym momencie znów jestem w punkcie wyjścia. Dochodzi do tego moja niewiedza co do takiego sprzętu dlatego jest mi ciężko coś wybrać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, PanKlor napisał:

Zobacz czy zmieszczą się Monitor Audio Bronze 100 - 376 mm  wysokosci wg specyfikacji.

Niestety nie wejdą

Kolejny sklep i kolejne propozycje, całkiem coś innego. Według sprzedającego zagra taki zestaw jako kino lepiej niż dotychczasowe propozycje. Jak się jeszcze okazało w rozmowie monitory w moim przypadku się nie sprawdzą ponieważ bas reflex nie może być z tyłu ze względu na bliskość ściany. Czy to prawda ? ja nie m pojęcia. Propozycje to: 

Aplinuter ONKYO TX-RZ840

Głośniki FOCAL SIB EVO 5.1

Edytowano przez Lukasz78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lukasz78 napisał:

Aplinuter ONKYO TX-RZ840

To całkiem dobry amplituner - ale uwaga on był produkowany chyba w 2019 roku, więc chociaż nowy w sklepie to jednak technologicznie trochę odstaje od dzisiejszych modeli żeby nie powiedzieć "stary".  Pytanie za ile możesz go kupić i czy spełnia wszystkie Twoje oczekiwania na dziś i na przyszłość. Dźwiękowo niewątpliwie będzie dobrze bo to zupełnie inna liga (wyższa) niż typowane wcześniej urządzenia, technologicznie nie będzie wszystkiego co dziś aktualne, możliwości dźwiękowe bardzo dobre. Natomiast jest to o ile pamiętam amplituner 9 kanałowy, a Ty pisałeś o 5.1, jeżeli przewidujesz w przyszłości 7.1.2 lub 5.1.4 to tak, wykorzystasz jego możliwości. Wcześniej wskazane urządzenia były 5-7 kanałowe, czyli 5.1, 7.1 oraz 5.1.2 w przypadku Atmos/DTS-X.

Jednak patrząc na zestaw głośników jaki do niego zaproponowali odnoszę mocne wrażenie, że sprzedawca stwierdził trafił się laik, żeby nie powiedzieć "jeleń" to pozbędziemy się stanu magazynowego w postaci amplitunera z przeszłości o który nikt nie pyta. Łączenie tej klasy amplitunera z tymi głośnikami to nieporozumienie moim zdaniem. Nie żebym twierdził, że to zły zestaw  głośników, ale one bardziej pasowałyby do tych amplitunerów (niższej klasy) o których wcześniej pisaliśmy, RZ840 to był chyba odpowiednik np. Denona serii 4500. Więc to sprzęt patrząc na dzisiejsze modele klasy Denona 4800, a jeśli chodzi o Onkyo to zastępuje go chyba model RZ70. Jeśli się mylę koledzy mnie poprawią.

Co do głośników znalazłem na naszym forum

Napisz ile za to wołają i jeśli możesz gdzie takie cuda proponują. Ja bym się mocno zastanowił - jeżeli nie potrzebujesz 9 kanałów (a raczej nie potrzebujesz) to zapłacisz za coś czego nigdy nie wykorzystasz, kosztem nowszej technologii w obecnych amplitunerach. Zyskałbyś na dźwięku, ale czy te Focal-e to pokażą? Za te pieniądze pewnie kupisz np. Onkyo 6100, Denona 2800 trochę drożej. Ale jak podoba Ci się dźwięk - sposób grania Onkyo (mnie się podoba) czyli jaśniejszy i żywiołowy to nie wiem czy spodoba Ci się Denon.

5 godzin temu, Lukasz78 napisał:

Według sprzedającego zagra taki zestaw jako kino lepiej niż dotychczasowe propozycje. Jak się jeszcze okazało w rozmowie monitory w moim przypadku się nie sprawdzą ponieważ bas reflex nie może być z tyłu ze względu na bliskość ściany.

tak zagra lepiej niż dotychczasowe propozycje - bo amplituner jest z innej ligi niż wcześniejsze propozycje

ten temat był wałkowany milion razy - każda kolumna potrzebuje przestrzeni i stawianie ich przy ścianie nie tyle determinuje bass-reflex co ogólne zasady ustawienia kolumn. Inaczej mówiąc im większa kolumna tym więcej przestrzeni potrzebuje. Pytanie ile Ty masz do tej ściany? Albo szukać monitorów w zamkniętej obudowie.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...