Skocz do zawartości

Wybór kina domowego o różnym budżecie


Lukasz78

Recommended Posts

I od tamtej pory nic nie zmieniłem. 

Byłem na odsłuchu Evo , Dali Fazon sat i Dali Fazon LCR .

Miałem kilka tygodni Monitor Audio Radius 90 HD . Za jasne dla mnie . A , tamte po za ceną nie robiły wrażenia . Lepiej dołożyć do lepszego suba , subów.

Dalej sprzedaję swoje zabawki z myślą o przeprowadzce. Tannoy za ułamek ceny jest świetny . SVS SB 2000 jest super w tej klasie , Denon 8500 gwarantuję bardzo dobrą moc , kontrolę , jakość dźwięku. Oppo 105 D , 203 już praktycznie kultowe 

Miałem kino na Onkyo Rz 900 , 1100 , Klipsch RF 62 II , RC 62II , RS 52II , 2 x SW 115 , RP 280 , C 504 (?) , RS 52II , 2 x 115 i 4 x Magnat IC 82 , projektor, JVC Dla x 500 , 99" Magicscreen , Adeo Reference White i Grey. 

Było wielkie zdziwienie , gdy obciąłem pępowinę z dużym KD i zamieniłem na Marantz NR 1608 i Tannoy Hts 101 xp .

Żadne ładowanie grubych $ nie ma sensu , skoro i tak czy , to duże. , czy to małe głośniki obcinamy na 80 Hz , a resztę robi jak najlepszy sub . 

Co innego , gdy idziemy w czyste stereo .

Ale tutaj także jestem zwolennikiem sub/sat 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprosiłem kilka lat temu , kolegę Cezarego z innego forum .

Włączyłem Mad Max  , 99" ryk silników , muzyka , bas , centralny .

Włączyłem światło i zadałem jedno pytanie , co grało ? ( Obok stały na podstawkach Mission 701 , centralny 70 C2 ) Wskazał na Mission , ale gdy pokazałem jemu , że one nie mają podłączonych kabli głośnikowych był w szoku .

Radzę każdemu pojeździć i posłuchać . Zawsze zapraszam do siebie na demo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PanKlor napisał:

To chyba nie jest rozwiązanie problemu. Nie zatka BR ale problemy będą podobne jezeli to glosnik projektowany nie na ścianę. 

Zgodzę się, jeżeli kolumna nie jest zaprojektowana "na ścianę" lub naprawdę blisko niej to i obudowa zamknięta niewiele zmieni.

Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku dla @Lukasz78 jest jak @maciek72 pisze zastosowanie typowych "satelitek" które nie mają problemu z bliskością ściany. Chyba musiałby iść w tym kierunku, satelitki, subwoofer i amplituner z przedziału 3-4K.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tomek72 napisał:

ie ile Ty masz do tej ściany? 

Głośniki chciałbym postawić na tych zaznaczonych półkach. Ta wnęka po lewej ma 37cm wysokości. Głębokość po obu stronach to 39cm. Wysokość od podłogi 130cm. Wypoczynek pod samą ścianą, montaż kolumn nad wypoczynkiem do ściany ewentualnie na jakichś uchwytach ( półkach )

Amplituner w cenie 4900zl na stanie dwie ostatnie sztuki. Zestaw tych focali to 2900zl. Mam jeszcze propozycje takiego zestawu 5.1 Tannoy Hts 101 xp, jest wystawiony tutaj na forum. Wiem że skacze z takich małych klipschow, potem na monitory teraz znów wracam do tych maluchów tylko innej firmy. O amplitunerze nawet nie wspomnę 🤦 Do tej pory chciałem żeby coś zagrało mi lepiej niż TV i było jak najtaniej kupione. Zwiększyłem budzet do 8 tyś i nie ukrywam że chciałbym żeby to trochę pograło a rodzinka pocieszyła się jakimś tam dźwiękiem pszeszczennym.  

 

IMG_20240221_175546.jpg

IMG_20240221_175317.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej , że budownictwo ostatnich lat nie rozpieszcza z m2 . Typowe wagony kolejowe , tramwajowe . 

Jestem w stanie wysłać na testy monitory .

Wypożycz sub , amplituner i test w swoich metrach i 

Za wysoko . Zdejmij , te białe drzwiczki nad Altusami 

 Wykorzystaj tą półkę .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - fronty masz gotowe, kupisz przełącznik i po temacie.

Co do Tannoy Hts, jeden z kolegów nie dawno (2-3 miesiące temu) kupił od @maciek72 i jest bardzo zadowolony, połączył to z Pioneer 935 i złożył kino za chyba 5-6K. A startował od zestawu "opcja 1" z Twoich propozycji.

Mnie martwi na tych zdjęciach brak miejsca na amplituner, chyba że "wywalisz" to PS i półkę, a i z tyłu trzeba zapewnić wentylację. Amplitunery "nie lubią" braku wentylacji. Centralny też będzie nie łatwo ulokować 🤔

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PanKlor napisał:

@Lukasz78 - może czegoś nie wyłapałem ale dlaczego nie użyć tych Altusów (pomijam zamykanie głośnika w meblu)? To, że masz do nich podłączonego technicsa w niczym nie szkodzi. Są do kupienia selektory wzmacniacza/głośników. 

Dlatego po dzisiejszej wizycie i propozycji tego Onkyo narodził się pomysł że może też będę kiedyś tak chciał zrobić i je podłączyć do niego. Póki co jest to zestaw trzymany z sentymentu, kompletowane są kolejne ale nie dla słuchania muzyki w dobrej jakości a raczej do cofnięcia się w czasie. Jest pół domy już zagracone różnymi starymi sprzętami. Altusy schowane są w meblach bo taki był warunek żony. Jak mają zostać to muszą być schowane i nie przeszkadzać w przeciwnym razie do garażu albo śmietnik.  Dlatego przerobił meble i tak to wygląda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek72 napisał:

Mnie martwi na tych zdjęciach brak miejsca na amplituner, chyba że "wywalisz" to PS i półkę, a i z tyłu trzeba zapewnić wentylację. Amplitunery "nie lubią" braku wentylacji. Centralny też będzie nie łatwo ulokować 🤔

W punkt. Właśnie miałem pisać w swoim poście edycję z uwagami nt. centralnego i zrobienia miejsca na amplituner. Amplituner postaw na jednej z tych 2 pólek gdzie chciałeś głośniki, po prostu kupisz więcej kabla. Z centralnym .... nie mam pomysłu, trzeba by dobierać konkretny model pod "dziurę" gdzieś na dole regału. Ewentualnie szafki nad TV do góry i sam TV do góry. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomek72 napisał:

 

Mnie martwi na tych zdjęciach brak miejsca na amplituner, chyba że "wywalisz" to PS i półkę, a i z tyłu trzeba zapewnić wentylację. Amplitunery "nie lubią" braku wentylacji. Centralny też będzie nie łatwo ulokować 🤔

Już przerabiałem te meble pod Altusy. I pewnie też to zrobię pod nowy amplituner.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz78 - https://www.empik.com/przelacznik-aq32-wzmacniaczy-kolumn-aq-acoustique-quality,p1274682002,elektronika-p?mpShopId=4652&cq_src=google_ads&cq_cmp=20356075654&cq_term=&cq_plac=&cq_net=x&cq_plt=gp&gad_source=1&gclid=CjwKCAiA29auBhBxEiwAnKcSqkc_TVdWHH7yuf1bMu-WRGLyNrs202QDjEhm4Y6KppzW53zddeYbJBoCB0IQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds - nie miałem do czynienia ale jak sam widzisz to są drobne wydatki w kontekście budowania kina. 

Osobiście kupiłbym trochę lepszy amplituner, taki przełącznik, 2 satelity (surround) i głośnik centralny. No i subwoofer x 2 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz78 tak na szybko licząc, w cenie RZ840 (4900) możesz nabyć Onkyo NR7100 lub Pioneer LX-305 z Dirac Live na pokładzie - obecnie chyba najlepszy system korekcji na domowe warunki. Nie wiem tylko czy tam jest wersja pełna. Do tego centralny i 2 surroundy, subwoofer, przełącznik który wrzucił @PanKlor (połowę tańszy od Beresforda) i Altusy jako fronty i masz powiedzmy średniej klasy aktualny amplituner, z bardzo dobrą korekcją (a patrząc na pomieszczenie może być przydatna) i wyjdzie z tego całkiem niezłe kino. A na fronty jak będziesz chciał kiedyś możesz dokupić coś mniejszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
17 minut temu, tomek72 napisał:

@Lukasz78 tak na szybko licząc, w cenie RZ840 (4900) możesz nabyć Onkyo NR7100 lub Pioneer LX-305 z Dirac Live na pokładzie - obecnie chyba najlepszy system korekcji na domowe warunki. Nie wiem tylko czy tam jest wersja pełna. Do tego centralny i 2 surroundy, subwoofer, przełącznik który wrzucił @PanKlor (połowę tańszy od Beresforda) i Altusy jako fronty i masz powiedzmy średniej klasy aktualny amplituner, z bardzo dobrą korekcją (a patrząc na pomieszczenie może być przydatna) i wyjdzie z tego całkiem niezłe kino. A na fronty jak będziesz chciał kiedyś możesz dokupić coś mniejszego.

Nie wiem czy dobrze napisze , dzisiaj w tym sklepie gdzie były propozycje tego amplitunera i głośników sprzedający wspomniał coś o modelu wyższym  chyba Onkyo 850 który ma coś do korekcji dźwięku ( Dirac) gdzie jest to bardzo uciążliwe i klijencji na to narzekają i nie są w stanie sami sobie z tym poradzić i oni muszą jeździć i to ustawiać. Kolejna rzecz to te Altusy, może póki co nie podłączać ich jako fronty tylko zakupić ten zestaw focala lub ten od @maciek72 i zobaczyć jak to gra? Może będzie ok a jak nie to wtedy coś kombinować z nimi. Chodzi o to czy one nie popsują mi dźwięku kina.

Z tych amplitunerów co wymieniłeś który byłby najlepszym wyborem ? 

Taki przyszłościowy 

Edytowano przez Lukasz78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie RZ50. I ten biedny Pan ze sklepu jezdzi tam charytatywnie ;) Ehh... Tylko czemu coś kupować i sprawdzać skoro możesz sprawdzić już to co masz? Dodatkowo altusy masz nisko więc jak będziesz chciał dodać atmosnna suficie to nie będzie się gryzło z wysoko postawionymi monitorami. A te monitorki Focala albo od Maćka możesz wtedy 2 sztuki wrzucić na suficie i zrobić 5.1.2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc pozbyć się ze stanu RZ840 nie będzie zachwalał czegoś co jest aktualne, bardzo dziwne i delikatnie mówiąc brzydkie praktyki mają w tym sklepie. Gdyby Cię poinformowali chociaż, że RZ840 jest starszym modelem i względem obecnych brakuje mu tego czy tamtego, oferuje za to całkiem dobry dźwięk, więcej kanałów itd., ale tę wiedzę skrzętnie przed Tobą ukryli. Raczej omijałbym ich szerokim łukiem. Czy Dirac jest trudny w konfiguracji? Nie sądzę, są instrukcje, poradniki itd. fakt że trzeba wspomóc się aplikacją w telefonie lub na PC, ale nie robiłbym z tego dramatu. Gdybyś miał jakikolwiek problem napiszesz na forum i sprawa się rozwiąże. Nie takie tematy tutaj ogarnialiśmy z kolegami i rzeczywiście charytatywnie, albo inaczej, po prostu po koleżeńsku z zamiłowania i pasji.

1 godzinę temu, Lukasz78 napisał:

Z tych amplitunerów co wymieniłeś który byłby najlepszym wyborem ? 

no cóż Onkyo i Pioneer to jedna grupa (producent), są one niemal identyczne, drobne różnice w oprogramowaniu, być może w brzmieniu, ewentualnie inne zastosowane elementy i rozwiązania, są to już niuanse, ale generalnie są bardzo podobne - gdyby na mnie trafiło pewnie przez sentyment i doświadczenie Onkyo. Moja rada jak zwykle - posłuchać, chociaż trudno będzie wyłapać istotne różnice. Jeżeli rozważasz jeszcze Yamah-ę (ale tutaj w zasięgu pojawia się już RX-A2A) czy Denon-a (ale do X3800 jeszcze brakuje, a X2800 to raczej nie ta sama półka co NR7100 czy LX305) to na pewno trzeba wszystkich posłuchać i wyrobić sobie własne zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3800 zeby byl w podobnej kasie (4500 PLN) to musi być z Amazonu i trzeba dalej dokupić Diraca + mikrofon. Te dwa ostatnie w Onkyo/Pioneer masz w zestawie. Z tego co pamietam to w X3800 jest lepiej z pre-outami (wszystkie kanały vs zone 2) oraz liczbą subów (2 vs 4). Więc jest bardziej przyszłościowo niż Onkyo/Pioneer ale drożej. Przy takim wyborze Onkyo/Pioneer chyba zdecydowałbym się na Onkyo. Z tego co tu pisano Pioneer ustawia jedną wartość odcięcia dla wszystkich kanałów co w Twoim przypadku (Altusy + satelitki) nie musi być najlepszym pomysłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek72 kontra 😉 ja wolę brzmienie Onkyo, hahaha. Marantz mnie tak zniechęca brzmieniem, żeby nie powiedzieć wk...wia w porównaniu do byłego Onkyo, że nie mogę się przełamać do Denona 😁, mimo dużo większej elastyczności przy przypisywaniu zewnętrznych końcówek. Ale wchodzimy w obszary bardzo indywidualne, a kolega Łukasz powinien moim zdaniem posłuchać sobie Denon-a, Yamah-e, Onkyo i Pioneera i sam zdecydować, na drugim miejscu stawiałbym elastyczność podpinania zewnętrznych końcówek i ich przypisywanie, chyba jeszcze nie ten etap.

@PanKlor bardzo słuszna uwaga, gdzieś było o tym odcięciu w Pioneer, tak w tym wypadku z dwóch lepiej Onkyo, jeżeli w Pionku jest takie ograniczenie, brzmieniowo różnic nie będzie wielkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mieli w historii taką przykrą wpadkę z HDMI, na szczęście to już przeszłość, ale jak by to na mnie trafiło też nie wiem czy bym się nie zniechęcił 👍. Każdy z nas ma jakieś przyzwyczajenia, zdarzenia, wrażenia, dlatego tak trudno jednoznacznie komuś doradzić, tym bardziej że nigdy nie wiadomo w którym miejscu małe chińskie rączki popełnią błąd i co może się wydarzyć 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy że zawęża się krąg sprzętu, będzie coraz łatwiej coś wybrać. Przypuszczam że nie dam rady odsłuchać tych wszystkich modeli a już napewno nie z tymi w miarę już wybranymi głośnikami. Pewnie kilka odpadnie ze względu na cenę. Czytam dalej i szukam okazji 😁 Mam tylko nadzieję że znów ktoś w sklepie mi nie namiesza w głowie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...