Skocz do zawartości

Głośniki sufitowe do 800 zł do amplitunera Yamaha rx-v6


noobekko

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Po ciężkich negocjacjach z żoną, udało mi się utargować kolumny onwall i dalej sie sklaniam przy klipschach i mam pytanie takie czy na głośnik centralny mógłby być: klipsch rp-640d , a na prawy i lewy klipsch rp-240D ?? 

Czy najlepiej wszystkie z jednej paczki wziąć ?? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2024 o 09:44, Butler napisał:

Może być ten sam. To bdb konfiguracja by na LCR mieć te same głośniki. Centralny to obok suba najbardziej zapracowany głośnik w systemie, pełni ważną rolę. Cała centralna akcja i dialogi się przez niego przewija.

Kolega Butler pomoglbys odpowiedzieć na moje pytanie 2 posty wyżej ?? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj wygląda to tak. Dwie kolumny frontowe to musi być biiiig. A reszta to jakieś popierdułki. I to błąd. Ty dając 640 na central i 240 na L/R robisz przeciwieństwo i to też nie jest idealne rozwiązanie,  choć przyznam że lepsze. Amplituner po kalibracji zapewne wyrówna poziomy i zagra ok. Lepiej mieć LCR takie same, ale jeśli budżet bądź aranżacja nie pozwala Ci na 3x 640, to będzie akceptowalny kompromis. Sam się przekonasz co daje central w kinie.

Przewody 2,5mm OFC (nie CCA). Przy kinie domowym raczej nie musimy zagłębiać się w audiofilską markową drogą biżuterię, choć nikt Ci nie zabroni 😉

 

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
8 minut temu, Butler napisał:

Zazwyczaj wygląda to tak. Dwie kolumny frontowe to musi być biiiig. A reszta to jakieś popierdułki. I to błąd. Ty dając 640 na central i 240 na L/R robisz przeciwieństwo i to też nie jest idealne rozwiązanie,  choć przyznam że lepsze. Amplituner po kalibracji zapewne wyrówna poziomy i zagra ok. Lepiej mieć LCR takie same, ale jeśli budżet bądź aranżacja nie pozwala Ci na 3x 640, to będzie akceptowalny kompromis. Sam się przekonasz co daje central w kinie.

Przewody 2,5mm OFC (nie CCA). Przy kinie domowym raczej nie musimy zagłębiać się w audiofilską markową drogą biżuterię, choć nikt Ci nie zabroni 😉

 

 

No właśnie budżet to już zaczynam i tak naciągać, że ........ Wychodzi na to co pisałeś kiedyś :) (czyli z 5k robi się 8k)^^ więc 3x 640 bym był wstanie kupić ale znowu aranżacja mi nie pozwala bo mam szafkę która mi przeszkadza po prawej stronie i dlatego się pytam o ten kompromis czy można to zastosować w taki sposób, biorąc pod uwagę jak kiedyś pisałeś że central ma najwięcej roboty to chciałem to chociaż to w taki sposób podrasować a nie stawiać 3x 240.

A wracając do przewodów to rozumiem że te 2,5 przekrój obleci po tych głośnikach ? 

A do subwoofera to kupować przewody RCA najlepiej takie jak marka suba czy też co wpadnie ? 

Edytowano przez noobekko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, noobekko napisał:

3x 640 bym był wstanie kupić ale znowu aranżacja mi nie pozwala bo mam szafkę która mi przeszkadza po prawej stronie

Na pewno lepiej z tym większym centralem niż 3 x 240.

6 minut temu, noobekko napisał:

A wracając do przewodów to rozumiem że te 2,5 przekrój obleci po tych głośnikach ? 

Tak, 2,5mm będzie ok. Nawet 1.5mm da radę. 4mm to przerost formy dla Ciebie

9 minut temu, noobekko napisał:

A do subwoofera to kupować przewody RCA najlepiej takie jak marka suba czy też co wpadnie ?

Co też wpadnie to może bez przesady bo pełno badziewia na rynku jest. Po samym wykonaniu wstępnie możesz jednak odcedzić co kupić. Nie musisz kierować się marką suba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Suba wczoraj kupiłem SVS sb-2000 tylko nie pro, bo był w tej samej cenie co 1000 pro,  natomiast co do samej  aplikacji to nie wiem czy byłbym na tyle obrotny żeby sobie poradzić, więc poszedłem na łatwiznę, czy dobrze zrobiłem to już nie wiem:

Żeby już trzymać się firmy to taki by mógłbyc ? :

https://allegro.pl/oferta/przewod-kabel-do-subwoofera-1xrca-1xrca-svs-2m-10537759520

czy można szukać coś taniej a jakości takiej samej ? 

Edytowano przez noobekko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
23 minuty temu, Butler napisał:

No wlasnie taki mam. Ale nie sugeruj się, oba będą ok.

Do jednego suba jeden pojedynczy RCA-RCA. Wyjście pre sub-out w ampli, wejście LFE w subie.

Tym o to akcentem, kończę zamawianie wszystkich fantów :) wieczorem usiądę do kolumn bo w sklepie robią dziwne promocje po 19, natomiast teraz przewody. Butler dzięki za pomoc, jak poskladam wszystko to wrzucę fotę i będę dopytywał o resztę rzeczy :)

Widzisz Butler już mi się urodziło pytanie, czy do tych kolumn ja potrzebuję jakieś końcówki do przewodów żeby je spiąć ? Bo do amplitunera widziałem że poprostu trzeba tylko ściągnąć 1 cm pancerza, ładnie skręcić przewód i go włożyć i zakrecic plastik (bądź jak to się zwie). Tak samo jest w kolumnach ? 

Edytowano przez noobekko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...