Skocz do zawartości

Kolumny do rocka (nad c326bee, marantz cd67)


Comornic

Recommended Posts

Cześć,

Aktualnie posiadam taki zestaw:

- Q acoustics 2020i

- Nad c326bee

- Marantz cd67mk2se

 

I tak powoli się przymierzam do zmiany kolumn. Rozważam, zarówno podstawkowe jak i podłogowe zależy co lepsze pod względem dźwięku w tej cenie 

Pokój to 18m2. Muzyka dużo rocka heavy metalu, czasami jakiś rap ale też spokojniejsze klimaty jak poezja śpiewana, ballady. Ogólnie rozstrzał duży także ciężko do jednego sklasyfikować. Na pewno nie lubię ostrej góry ale też nie lubię mułowatości. Basy są pożądane ale fajnie zaakcentowany a nie przeważający (aktualnie przy tych 2020i mi go brakuje).  Dobrze jakby przy tym wszystkim dźwiek nie stracił na lekkości i selektywności. 

Kwota: Najchętniej bym się zamknął w 2000-2500zł. Sprzęt najlepiej nowy bo nie chce kupować w ciemno tylko mieć możliwość odsłuchu.

Coś polecacie do rozważenia? Z góry dzięki za wszystkie sugestie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Spróbuj, z głośnikami Indiana Line Tesi 561, co prawda nie ma tam dźwięku w stylu "ogień" ale jest miłe ciepło, zaokrąglenie, i spójny bas.

To mogłoby się zgrać z Twoim Nadem, a żeby jeszcze się przekonać to tradycyjnie zapraszamy na prezentację :)

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-tesi-1056.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, miałem je w sumie na liście do sprawdzenia. A na stanie w bdg macie to co na stronie czy jeszcze coś więcej? Bo tak sobie patrzyłem i sprawdziłbym je z pylon audio pearl 25, q acoustics 3030i lub 3050i czy dynaudio emit 20 lub paradigmami 3000. Tak wiem, dwie ostatnie propozycje wykraczają poza budżet

Jeszcze dodam, że nie chce robić dyskoteki w bloku także ważne by już na niskich poziomach głośności grały 'fajnie'. Tutaj pewnie te paradigmy odpadną w takim metrażu, ale kiedyś miałem monitor 3v4 i robiły fajną robotę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...