Skocz do zawartości

ULTIMA 40 Surround + Yamaha RX-V6A


Kuba Wawa

Recommended Posts

Od paru tygodni poszukuje dla siebie nagłośnienia  do Tv, głównie streamuje Netflix, Hbo itp ale również czasami  Spotify.  Wydało mi się wystarczy mi stereo , z reszta zawsze mi sugerowane jako lepszy dźwięk.. Byłem na odsłuchach w salonie denon : Denon DRA-800H + Indiana line , oraz Yamaha: Yamaha As 501 -Indiana. Dzwięk zupełnie nie filmowy, dla mnie brak basów.

Jestem jeszcze umówiony w Q21 na odsłuch Magnat Ma700 , Taga Harmony HTA 1000 ale obawiam sie że bedzie ten sam efekt.

Widzę że nie obejdzie się bez subwoofera i chyba jednak nagłośnienia kina domowego.

Znalazłem taka ofertę, która mnie satysfakcjonuje cenowo: https://teufelaudio.pl/ultima-40-surround-yamaha-rx-v6a-51-set-107001655?v=107001657&partner_id=sea-pl..google.20346656057..&gad_source=1&gclid=CjwKCAiA_tuuBhAUEiwAvxkgTrEx0cbWwBGvdyPNseqgevS7X8b5QJHp5P862ggwvMNSBwrUOgRfMhoCpngQAvD_BwE&et_uk=1520c7d9f0d04db89a942c4d1232357c&et_gk=NDM3MDYwMTA3ZDU3NGM4OTgwMzNlZDY4MzY0MTk4MmIlN0MyMi4wNC4yMDI0KzA2JTNBNTQlM0E1OQ.

Nie widzę możliwości odsłuch w Warszawie czy okolicach a zabawa w pakowanie i odsyłanie siedmiu pudeł na palecie nie wygląda zachęcająco.

Może któś z Was ma z tymi niemieckimi wynalazkami doswiadczenie?

Na prawdę nie wymagam wiele. Obecnie słucham Tv na sound barze Samsung Q-symfony z malutkim soundwooferem i wszystko mi pasuje , po za brakiem wyraznego stereo.

Byłbym wdzieczny za uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kuba Wawa napisał:

z reszta zawsze mi sugerowane jako lepszy dźwięk.. Byłem na odsłuchach w salonie denon : Denon DRA-800H + Indiana line , oraz Yamaha: Yamaha As 501 -Indiana. Dzwięk zupełnie nie filmowy, dla mnie brak basów.

nie mogłeś być w salonie Denon na takim odsłuchu

No jak chcesz kino domowe i tak oglądasz to oczywiscie że dzwiek surround.

Yamaha 6A bardzo fajny amplituner

Jednak ten system kolumn nie specjalnie

Poluj na niego na Amazonie, może w Polsce beda na niego lepsze ceny niedługo.

Zostaje 4K na kolumny.

Pylon Pearl 25, Quadral Argentum 6000, Heco Victa

To będzie lepiej grac.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Piotr Sonido napisał:

nie mogłeś być w salonie Denon na takim odsłuchu

No jak chcesz kino domowe i tak oglądasz to oczywiscie że dzwiek surround.

Yamaha 6A bardzo fajny amplituner

Jednak ten system kolumn nie specjalnie

Poluj na niego na Amazonie, może w Polsce beda na niego lepsze ceny niedługo.

Zostaje 4K na kolumny.

Pylon Pearl 25, Quadral Argentum 6000, Heco Victa

To będzie lepiej grac.

 

Jak na razie to taniej wychodzi za Yamaha RX-V6A w Polsce.ale już wiem że trafiają się okazje Na Amazonie.

 

Nie wypowiedziałeś na temat tego wzmacniacza z Teufelem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kuba Wawa napisał:

Jak na razie to taniej wychodzi za Yamaha RX-V6A w Polsce.ale już wiem że trafiają się okazje Na Amazonie.

 

Nie wypowiedziałeś na temat tego wzmacniacza z Teufelem?

Nie rozumiem?

43 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Yamaha 6A bardzo fajny amplituner

Jednak ten system kolumn nie specjalnie

O to Ci chodziło?

Amplituner kinowy polecam. Kolumny nie specjalnie

Obecnie widze że w PL Yamaha 6A jest za 2600.

Zdarzają sie promki za około 2K

W niemczech masz teraz wszedzie za 2300 zł. No mniejsza różnica.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć, pamiętaj o tym, że zawsze możesz pójść w stereo z subwooferem :) Taga i Magnat to wzmacniacze, które grają dość mocno basem. Jakie kolumny masz do tego na oku? :)

Nie wiem jakie , natomiast wiem że musi być subwoofer, bym otrzymał to czego oczekuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2024 o 08:37, Kuba Wawa napisał:

Denon DRA-800H + Indiana line

No szczerze bym się zdziwił gdyby Ci się takie połączenie podobało :)

Wg mnie pozostanie w stereo jeżeli jednak muzyka jest najważniejsza to byłaby najlepsza opcja, tylko nie z tym amplitunerem jeżeli stawiasz bas jako istotny.
Tu mógłbyś pójść w amplitunery hybrydowe od Magnata czy Tagi, ale też w Cambridge audio AXR100 albo typowy wzmak stereo od nich , Yamaha  701 też jest dość fajnym wzmakiem jak znajdziesz go w sensownych pieniądzach. Musisz tylko pamiętać, że Magnat i Taga będą wymagały troszkę jaśniejszych kolumn  a znów CA lub Yamaha fajnie zagra z cieplejszym wzmakiem. 

Myślę, że jak to dobrze dobierzesz to nie będzie potrzeby iść w dodatkowego suba, ja mam jakoś32m2 i wysokie na 3,4m i mam subwoofer wpięty tylko w kino domowe a muzyki słucham w stereo i tam suba nie mam a nawet uważam, że jest tam zbędny i zrobiłby więcej szkody niż pożytku :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałeś że 90 % to kino a reszta muzyka. I po odsłuchach zakupiłem amplituner 5.1 i krytykowane kolumny Teufela +sub  ale na mnie odsłuch zrobił olbrzymie wrażenie.

Jak bym słuchał  mojego zestawu z lat 70-tych diora-ws704  ale co najmniej dwa razy lepiej.

Z resztę będę to testował w domu jako stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są krytykowane bo po prostu brzmią średnio ale Tobie ma się podobać :) Swoją drogą jakbym posłuchał Denona DRa 800 z Indianą Line to nie dziwię się, że inny zestaw zrobiłby na mnie wrażenie :D.

Swoją drogą miałeś możliwość posłuchać tego amplitunera z czymś innym by mieć większe rozeznanie?Bo domyślam się, że kupiłeś w Audiomagic czy jakoś tak 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...