Skocz do zawartości

Wzmacniacz Vintage do Pylon Jasper 25 MK II


S!N!

Recommended Posts

8 minut temu, S!N! napisał:

@TomaiNie zrozum mnie źle, nie mam na myśli tego, iż one wbijają szpilki czy coś w ten deseń, jak niektóre kolumny, mimo wszystko Diamond to przyjemne granie na górze, lecz ta górka jest podkręcona i otwarta (mnie męczyła po dłuższym czasie) agresywność pojawia się przy Jasperach jak się podepnie jedne i drugie  - 25 mkII są łagodniejsze i to od razu słychać, wokal jest gładszy. po prostu to moje indywidualne odczucia. Z tego co słyszałem to ten nowy Diamond jest właśnie bardziej zbliżony do grania Jasperów, ale z zachowaniem diamondowej charakterystyki.

No to czysto testowo spróbuj lampy.  Może Ci się spodoba. Np. od Unisona.

Fezz Silver Luna Evo możesz odpuścić .

Ja sobie szukałem spokojnie wzmacniacza 3 miesiące, a nie spodziewałem się że nie kupię tranzystorowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pitt39 napisał:

Dobra płyta... znaczy ta część którą odsłuchałem 😉

Uwielbiam! Topka z zeszłego roku jeśli chodzi o rapowe wypusty, niepowtarzalny klimat, świetna aranżacja z doszlifowanymi bitami oraz specyficzny koloryt rapu z pełną muzyczną synergią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S!N! napisał:

Uwielbiam! Topka z zeszłego roku jeśli chodzi o rapowe wypusty, niepowtarzalny klimat, świetna aranżacja z doszlifowanymi bitami oraz specyficzny koloryt rapu z pełną muzyczną synergią.

W sumie Łone i  Webbera zawsze jakoś tam lubiłem... w szczególności tego  pierwszego  za jego stronę tekstową. Z tym że rapu na ten moment nie  słucham praktycznie wcale, a na to nowe wydawnictwo wpadłem przez przypadek słuchając "raportu o stanie  świata"; reklamowali się z koncertem, jak również Adam miał  randewu z reporterka po Szczecinie.

Na  spokojnie raz jeszcze sobie puszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pitt39Jeśli Ci się będzie chciało możesz sobie sprawdzić dodatkowo „Bilon i Nowa Ferajna - Warszawski Raptor” kapitalny klimat folkloru Warszawy, dawka muzycznej wrażliwości z zapomnianej już epoki, piękne instrumenty lat 90 połączone z nowoczesnym brzmieniem oraz obczaj perełkę „Żyto/ Noon -Morza Południowe” awangardowa wersja rapu na bitach jednego z lepszych PL producentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, S!N! napisał:

@Pitt39Jeśli Ci się będzie chciało możesz sobie sprawdzić dodatkowo „Bilon i Nowa Ferajna - Warszawski Raptor” kapitalny klimat folkloru Warszawy, dawka muzycznej wrażliwości z zapomnianej już epoki, piękne instrumenty lat 90 połączone z nowoczesnym brzmieniem oraz obczaj perełkę „Żyto/ Noon -Morza Południowe” awangardowa wersja rapu na bitach jednego z lepszych PL producentów.

Twórczość Noona trochę jest mi znam(z płyt i na żywo); dużo w tym co robi  elektronicznego grania, a to najbardziej  lubię.

Płytka oczywiście wielokrotnie przesłuchana z Żyto i bez. 

ps. Pierwszy artysta jest mi nieznany - posłucham. Thx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pitt39Ogólnie Bilon i jego twórczość to nie są jakieś super wyżyny, ale ta płyta jest po prostu wyjątkowo i warto sprawdzić w sumie tylko ten produkt z jego dyskografii ze względu na całościowy sznyt i klimat, totalny miszmasz folklorystyczny, ale jeśli lubisz elektronikę to tutaj może Ci nie podejść :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, S!N! napisał:

Posłuchaj, klimat Warszawy lat 90.

To nie jest klimat Warszawy lat 90'tych. 

To jest przywrócenie klimatu kapel warszawskich, ale to czasy dużo wcześniejsze. Lata międzywojenne XX wieku i późniejsze.

Te instrumenty, Które zapewne masz na myśli to banjo, akordeon czy skrzypce. Ale to są instrumenty jeszcze starsze niż warszawskie kapele. O wiele starsze.

 

Nie przepadam za kapelami warszawskimi na scenie. Festiwale itp. to nie dla mnie.

One mają zupełnie inny klimat gdy grają na podwórku praskiej kamienicy. Czyli takiej obudowanej z każdej strony z bramą wejściową. Albo w wąskiej uliczce. Dopiero taka akustyka daje im właściwy klimat, który ja zaczynam czuć i lubić.

Podoba mi się to, że młodzi artyści po to sięgają i dodają coś od siebie. To co podrzuciłeś to bardzo fajna płyta. Zostawili esencję tego klimatu, czyli wykorzystali te instrumenty, o których piszesz, ale i teksty są w stylu kapel warszawskich. Do tego dorzucili od siebie to brzmienie, które pozwala mi spokojnie posłuchać tego w domu. Nagrania jakiejś zwykłej kapeli warszawskiej bym w domu nie przesłuchał do końca, bo to nie ten klimat.

Podobnie mam z folklorem. W domu tego nie posłucham. Na jakimś festiwalu też nie. Zupełnie inne podejście mam do takich tańców, muzyki i śpiewów mam pomiędzy starymi chatami w jakimś skansenie. Tam się mogę w to zaplątać na długie godziny. 

 

Mam z nimi trochę jak z zapachami. Można sobie w domu wrzucić odświeżacz powietrza o zapachu konwalii, ale to nie będzie to samo co ich zapach w lesie. W lesie ten zapach wibruje na przemian z zapachem drzew, traw, zrytej przez dziki darni, czy nawet zbutwiałych liści wokoło. Do tego zapach się zmienia w zależności od pogody. 

Ten odświeżacz może pachnieć ładnie, ale to jest zapach, który czujesz gdy wchodzisz do domu i po chwili o nim zapominasz, że się roztacza. W lesie jest inaczej.  

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Chmarski napisał:

To jest przywrócenie klimatu kapel warszawskich, ale to czasy dużo wcześniejsze. Lata międzywojenne XX wieku i późniejsze.

Tak masz racje, mój błąd oczywiście to lata międzywojenny z 90 chodziło mi o „raptona” czyli awangardowy neofolk :)

P.S. Bilon nie jest taki młody ;)

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2024 o 08:34, S!N! napisał:

@Piotr SonidoTak jak napisałem wyżej ukazuje się ona jak postawisz obok Jasperow i porównasz.

Próbuje sobie przypomnieć czy słuchałem ich obok siebie. No chyba tak. Ale nie wyłapał bym gresji? Jestem na nią uczulony.

Czyli Jasper jest jeszcze bardziej cofniety? To chcesz powiedzieć?

Dnia 18.03.2024 o 10:35, S!N! napisał:

Nie zgodzę się, nie jestem fanem żadnej marki, a tym bardziej pylona i nie kupiłbym  tych propozycji alternatywnych, które polecałeś typu monitor audio silver itp. bo dla mnie grały lipnie i męcząco.

Nie zgadzam się. Silvery to alternatywa Diamondów. Goldy mierz z Jasperami. Sonus Fabery, Amphiony. KEFy R.

Wolę te wszystkie od Jaspera.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli Jasper jest jeszcze bardziej cofniety? To chcesz powiedzieć?

Nie, Diamond ma podkreślone wysokie tony, trochę dowalone, nawet sam Pylon to podkreślał jak szukałem kolumn. W jasper brzmią naturalnie, łagodniej i z pełna kulturą oraz kolorytem. Niee no te monitor audio dla mnie to śmietnik tak samo jak kefy, nie trawie takiego grania, jak się komuś podobno to ok, ale w życiu bym ich nie kupił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2024 o 18:08, S!N! napisał:

Nie, Diamond ma podkreślone wysokie tony, trochę dowalone, nawet sam Pylon to podkreślał jak szukałem kolumn. W jasper brzmią naturalnie, łagodniej i z pełna kulturą oraz kolorytem. Niee no te monitor audio dla mnie to śmietnik tak samo jak kefy, nie trawie takiego grania, jak się komuś podobno to ok, ale w życiu bym ich nie kupił.

Ludzie odbierają Diamondy odwrotnie. Poczytasz forum to zobaczysz.

Dnia 20.03.2024 o 21:35, Tomai napisał:

@S!N! chwalą Twoje Jaspery  :)

 

 

 

Muszą.

Dnia 20.03.2024 o 21:41, S!N! napisał:

@TomaiDiamond też się znalazł z zestawieniu, ale trzeba brać pod uwagę, iż nie mają wszystkich marek na sklepie,.

A tego akurat nikt nie ma. Wiec top 5, najlepsze i takie tam nigdy nie sa obiektywnymi filmami. Ale tez najbardziej i najczęściej oglądanymi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

@Piotr SonidoTo chyba Ty tak odbierasz i nie wiem czy w ogóle słyszałeś Jasper-25 MkII bo mam wrażenie jakbyś się wypowiadał o pierwszej wersji, miałem Diamondy w dwóch modelach 28 ponad rok oraz 30, mój znajomy też posiadał i to samo mówił i również tutaj zdarzały się opinie, które pokrywały z moimi, więc w jakim celu mam coś czytać, szukać i co to ma niby zmienić w moim wypadku?Dla mnie grają tak jak opisałem.

Edytowano przez S!N!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2024 o 07:26, S!N! napisał:

@Piotr SonidoTo chyba Ty tak odbierasz i nie wiem czy w ogóle słyszałeś Jasper-25 MkII bo mam wrażenie jakbyś się wypowiadał o pierwszej wersji, miałem Diamondy w dwóch modelach 28 ponad rok oraz 30, mój znajomy też posiadał i to samo mówił i również tutaj zdarzały się opinie, które pokrywały z moimi, więc w jakim celu mam coś czytać, szukać i co to ma niby zmienić w moim wypadku?Dla mnie grają tak jak opisałem.

A czy znajomy się sugerował się Twoją opinią?

Jasne że tak. Masz swoje zdanie i to jest super :)

Nic to ma nie zmienic. Jak wiesz co robisz to idziesz swoją drogą. A Forum istnieje bo Ty się dzielisz wrażeniami inni komentują. Inaczej się stad zbieramy.

:)

Pozdrawiam

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...