Skocz do zawartości

Jaki player SACD? Yamaha, Marantz, Arcam?


Recommended Posts

Dzień dobry, chciałem się poradzić Was w kwestii wyboru odtwarzacza SACD. Zabieram się za wymianę swojego toru cyfrowego. W 80% słucham muzyki z winyli i myślę, że proporcje się nie zmienią i to pozostanie moje najważniejsze źródło dźwięku. Z CD mam obecnie Yamahę CDX 1060 z 93 roku, która ciągle działa perfekcyjnie, pracuje bezszelestnie i czyta płyty błyskawicznie. Zapragnąłem kupować płyty SACD i zamienić leciwą Yamahę na jakiś używany player który czyta SACD. Biorąc pod uwagę mój budżet, tj. +/- 4000 PLN, po zrobieniu riserczu rozważam obecnie Yamahę CD S2000, Marantz SA8005 i Arcam FMJ CD37. W Polsce nie ma tego dużo, a jak są to często powyżej mojego budżetu, ale na zagranicznych portalach trafiają się częściej i łapię się ze swoim budżetem.

Czy jest wśród Was ktoś kto miał do czynienia z tymi playerami i mógłby mi doradzić w kwestii wyboru? Albo skierować moją uwagę na jakiś inny sprzęt? 

Będzie to grało z tranzystorowym Sansui z początku lat 70. Mam same leciwe sprzęty,  kolumny też wiekowe (Harbeth Monitor). Jeśli chodzi o muzykę to w większości klasyczna, nic ciężkiego.

Będę wdzięczny za wszelkie porady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz Szaruga Witam. SACD nie sluchalem, ale kilka modeli moge zaproponowac. Moze gdzies taniej ktorys z nich znajdziesz. Tylko jak mowilem jak graja nie wiem. Jeden z nich widuje sie czesto na filmikach Soundsommalier, na Youtube. Ten model to Denon DCD1600 ne .

Arcam SCD 50, Denon dcd 1600ne, lub nowszy model dcd1700 ne, Denon dcd 1500 ae, Pioneer PD 10 i w gore, Marantz SA 15S1, SA 7001, KI Pearl Lite, Yamahy tez pewnie zle nie sa, Cambridge Audio Azure 752 BD, CA 751 BD, Bladelius Freja, to tak co znalazlem. To sa raczej juz nie nowe konstrukcje, ale dlatego mozna je duzo taniej kupic.

U mnie w NL po kilkaset euro niektore sa. 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za odpowiedź. W przypadku Yamahy na pewno będę się upewniał w kwestii czytania warstwy SACD bo czytałem że po czasie robi się z tym problem, zwłaszcza przy płytach hybrydowych. Dzięki @Artur Brol za podrzucenie dodatkowych sprzętów. Dorzucam Denona DCD1600 ne, Pioneera PD 50 AE i Marantze do kręgu poszukiwań. Cambridge nie rzucił mi się na żadnym portalu, Bladeliusa widziałem jeden egzemplarz, ale trochę ponad mój budżet (jest za ok 5500 PLN). No chyba że to tak wybitny sprzęt że wart każdej złotówki, ale te inne faktycznie można wyrwać poniżej 4000 PLN i coś zostanie na kable 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podrzucenie nowego tropu. Przyznam szczerze że streamer akurat dla mnie nie ma znaczenia, bo używam tylko fizycznych nośników. Ale fakt że ten Arcam CDS50 ma dobrą prasę i faktycznie nówka jest w dobrej cenie. Tylko jak coś tak nowego prezentowałoby się obok moich starych klocków sprzed pół wieku? :D Dotychczas dobrze wychodziłem na używanym sprzęcie. No i jak zobaczyłem na zdjęciu wnętrze tego Arcama to się zastanawiałem jak on może tak dobrze grać, bo hula tam wiatr. Ale widocznie jestem po prostu ze starej szkoły i dla mnie sprzęt musi ważyć :P 

Denon DCD 1700NE - super. Brałbym, tylko to jeszcze dosyć nowy sprzęt i nówka przekracza mój budżet, a o używany jeszcze trudno. Ale przyznaję, baaaardzo mi się podoba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę niezły jest ten Marktplaats pod kątem audio, zdarzyło mi się parę razy kupić tam wkładkę do gramofonu. Tak dużych rzeczy jak wzmacniacz czy cd player jeszcze nie kupowałem, ale widocznie właśnie przychodzi ten pierwszy raz :) Mieszkam w Polsce, ale dogadałem się ze sprzedającym na wysyłkę. I bez odsłuchu, w tej kwocie którą dogadaliśmy  uważam że mogę zaryzykować. Szczerze to ciężko by mi było szukać w Polsce kogoś od kogo mógłbym ten sprzęt pożyczyć czy umówić się na odsłuch. Małe dziecko w domu, mało czasu na własne przyjemności, musi być szybki strzał :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

bo drugie trzeba to jeszcze zrobić a robocizna też swoje kosztuje.

Nie chcę się czepiać, ale napisałeś

23 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Gdyż koszt napędu do tego sprzętu przekracza 2500 zł.

Koszt napędu, to koszt napędu.

A koszt naprawy - z wymianą napędu na nowy, to inna sprawa. I tutaj faktycznie, koszt robocizny odciska swoje piętno.

Chociaż akurat taka wymiana na skomplikowaną nie wygląda.

 

Z tego co słyszałem (i widziałem na youtube), jeśli napęd nie czyta warstwy SACD, wystarczy wyczyścić oko laseru. 

Albo gdy mamy już sprzęt rozebrany :)  wymienić na nowy napęd z laserem (za 500 zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...