Skocz do zawartości

Zestaw głośników 5.1.4 do ONKYO TX-NR7100


child

Recommended Posts

23 minuty temu, maciek72 napisał:

Nie ważne :) Dirac :) To , taki nowy Święty Gral .

Co będzie źródłem obrazu dla 150 " ?

Streaming - porażka.

cali będzie 135 , to ekran "zasilany" przez projektor epson tw 7000, planuje z różnych źródeł, disney,netflix, canalplu online - czyli tak streaming , docelowo może kiedyś odtwarzacze Blu-ray

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mogę liczyć , na Wasze wsparcie i  propozycje , co można wybrać z rynku  dobrze grającego na przodach ?? LCR?? . i   jak to  w całość poukładać? chciałbym  ruszyć z konkretami  ,aby  rozmieścić miejsca, doprowadzić kable póki jeszcze mogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz, że ciężko wziąć odpowiedzialność i polecić coś co się sprawdzi w takich warunkach? Dostałeś już X porad, zaleceń itp. jak powinno kino domowe wyglądać
(i od strony audio i od strony video plus jeszcze dochodzi akustyka o której pisałem), co musiałbyś zrobić w tym pomieszczeniu żeby to miało ręce i nogi. Wychodzi na to, że nie możesz (powody nieistotne) przeskoczyć kilku podstawowych spraw które decydują czy to będzie kino czy "kino" domowe.
Można by powiedzieć, że pomieszczenie idealne na kino. Osobne a nie w salonie jak większość ludzi tutaj. Wystarczyłoby odpowiednio zaadaptować akustycznie, narożnik czy nawet dedykowane fotele kinowe na środku pomieszczenia, wtedy można spokojnie zrobić 5.2.4 albo i nawet 7.2.4. Marzenie większości.
Tylko w tutaj wygląda na to, że adaptacja będzie na poziomie zerowym w sumie (zasłony na oknach niewiele dadzą jak na podłodze i ścianach będą kafelki), narożnik dosunięty do tylnej ściany, kolumny też nie mogą być za duże (nawet jak na kino gdzie mogą być spokojnie kolumny podstawkowe ale czy na takim metraż wystarczą takie małe pipidówy? :>>>) itp. itd.
Nie wspominając o tym, że przy kanapie na końcu pomieszczenia gdzie masz 8m to scena frontowa będzie po prostu zlana.
Może podjedź do pobliskiej firmy która zajmuje się instalacjami kin domowych i zapytaj o poradę (na śląsku jest sporo takich firm).
Może oni coś wymyślą sensowniejszego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eMBe napisał:

Nie rozumiesz, że ciężko wziąć odpowiedzialność i polecić coś co się sprawdzi w takich warunkach? Dostałeś już X porad, zaleceń itp. jak powinno kino domowe wyglądać
(i od strony audio i od strony video plus jeszcze dochodzi akustyka o której pisałem), co musiałbyś zrobić w tym pomieszczeniu żeby to miało ręce i nogi. Wychodzi na to, że nie możesz (powody nieistotne) przeskoczyć kilku podstawowych spraw które decydują czy to będzie kino czy "kino" domowe.
Można by powiedzieć, że pomieszczenie idealne na kino. Osobne a nie w salonie jak większość ludzi tutaj. Wystarczyłoby odpowiednio zaadaptować akustycznie, narożnik czy nawet dedykowane fotele kinowe na środku pomieszczenia, wtedy można spokojnie zrobić 5.2.4 albo i nawet 7.2.4. Marzenie większości.
Tylko w tutaj wygląda na to, że adaptacja będzie na poziomie zerowym w sumie (zasłony na oknach niewiele dadzą jak na podłodze i ścianach będą kafelki), narożnik dosunięty do tylnej ściany, kolumny też nie mogą być za duże (nawet jak na kino gdzie mogą być spokojnie kolumny podstawkowe ale czy na takim metraż wystarczą takie małe pipidówy? :>>>) itp. itd.
Nie wspominając o tym, że przy kanapie na końcu pomieszczenia gdzie masz 8m to scena frontowa będzie po prostu zlana.
Może podjedź do pobliskiej firmy która zajmuje się instalacjami kin domowych i zapytaj o poradę (na śląsku jest sporo takich firm).
Może oni coś wymyślą sensowniejszego.

 

Rozumiem, że ciężko jest  wziąć odpowiedzialność, i  nie  roszczę sobie tutaj  niczego  poza wsparciem ,wskazówkami , podpowiedziami, sugestiami. Jako  mało  zorientowany w tej materii, zarejestrowałem się tutaj właśnie po to , aby sięgnąć po Wasze porady. W temacie video nikogo  nie odpytywałem , bo to mam ogarnięte, biała plama to  od pierwszego postu  audio, Fakt zaczynałem z pomysłem aby  wszystkie  kolumny. nie były za duże i wszystkie na ścianach, ale po Waszych sugestiach , dociera do mnie ,że nie tędy droga. Dlatego  podpytywałem , o ewentualne wskazówki w jakie kolumny podstawkowe  na przody  mógłbym pójść , w ostatnim moim poście,  zeby jak Piszesz m.in scena frontowa nie była zlana. Istotne jest np dla mnie  podpowiedź Kogoś kto posiada Onkyo 7100 , jakie  pasują do tego kolumny  etc ?. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Q21 napisał:

Pasuje bardzo wiele kolumn, wszystko zależy od gustu i budżetu :) Jedni będą woleli Dali Oberon On-wall, inni System Audio Saxo, a jeszcze inni wybiorą Klipscha :) Opcji jest sporo. 

Cześć dzięki m nie wiem czy to przypadek ja wczoraj u Was oglądałem te głośniki , jakie polecił mi mój kumpel 🙂 System Audio Saxo 60 , a Ty dzis Proponujesz System Audio Saxo 16. Pytanie  , patrząc na cenę ,kosztuja podłogowe tyle samo co  naścienne , które bardziej Polecasz?? . 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...