Skocz do zawartości

Pomoc w decyzji co kupić?


Pimel

Recommended Posts

Witam , pewnie moje pytanie będzie, dla niektórych, dość śmieszne ale stoję przed dylematem. Do tej pory miałem analogową  wieżę Technics  klocki , w której spalił się transformator sieciowy. Niestety nie do kupienia , a przewijanie kosztuje bardzo dużo. Postanowiłem zrobić krok do przodu i pójść w radio internetowe oczywiście z zachowaniem analogowego . Zastanawiam się nad amplitunerem kina domowego . W grę wchodzą , ze względu na budżet do 3000 zł. modele od Denona , Technicsa  i Yamachy  z systemem głośnikowy 7.2.  Moje pytanie dotyczy odbioru Spotify ? Do tej pory włączam na tv Oled L.G , Ale myślę że można by to wszystko śpiąć . Poprawa odbioru kanałów tv , radiowych i właśnie Spotify. Nie wiem jaki jest sposób odbioru Spotify , czy jest zainstalowana aplikacja czy też trzeba to udostępniać z urządzeń zewnętrznych?  Proszę o poradę który sprzęt wybrać oraz o info dotyczące Spotify . Pozdrawiam Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon i Yamaha mają Spotify Connect. Potrzebujesz tylko telefonu i amplitunera nie używasz TV. Nie każdy amplituner (nazwa jest myląca) posiada tuner radiowy. Jeżeli sprzęt ma służyć tylko do słuchania muzyki to kupowanie amplitunera kina domowego jest bez sensu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , dziękuję za odpowiedź ale chciałbym spiąć słuchanie radia oraz oglądanie telewizji z zestawem głośników. Mimo , że na L.G fajny jest dźwięk to można by się pokusić o coś bardziej przestrzennego . Zwłaszcza , że przy 7.2 podobno można rozdzielić sygnał na drugie pomieszczenie na przykład muzyką ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pimel napisał:

słuchanie radia oraz oglądanie telewizji z zestawem głośników

Możesz kupić amplituner stereo albo wzmacniacz + streamer. Dodatkowo nie ma co sie upierać na klasyczne radio skoro większość stacji dostępna jest jako radio internetowe. 

4 godziny temu, Pimel napisał:

Mimo , że na L.G fajny jest dźwięk to można by się pokusić o coś bardziej przestrzennego .

W TV LG nie ma fajnego dźwięku. Są tacy co lubią słuchać muzyki wielokanałowo ale większość popularnych serwisów jej nie oferuje w takim formacie. Można oczywiście użyć wbudowanych upmixerów. 

 

4 godziny temu, Pimel napisał:

Zwłaszcza , że przy 7.2 podobno można rozdzielić sygnał na drugie pomieszczenie na przykład muzyką ?

Można tylko to dalej bez sensu moim zdaniem. Lepiej sobie kupić oddzielny głośnik do innego pomieszczenia. 

Masz 3000 PLN to budżet który ledwo starcza na podstawowy 7 kanałowy amplituner. Do tego trzeba jeszcze kupić głośniki. O filmach nie wspominasz nic, skupiasz się na muzyce. Lepszą jakość osiągniesz wydając ten sam budżet na zestaw stereo. Jeżeli chcesz iść w kino i jesteś tego świadomy to najpierw zweryfikuj czy masz warunki lokalowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...