Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moze to placebo ale Apple Music brzmi mi lepiej niz Spotify. A robilem 'slepa probe' 😉 Aktualnie IPAD podlaczony przez RCA do Yamaha S301.

Dwa pytania:

1. Aktualnie DAC w IPAD odpowiada za przetwarzanie. Podlaczajac SPDIF, spowoduje, ze to Yamaha 'zajmie' sie tym tematem. Czy bedzie roznica? Jestem sceptycznie nastawniony bo zrobilem 'slepa probe' z IPAD RCA vs PC Windows SPDIF z Apple Music i nie potrafilem zauwazyc roznicy.

2. Hi Res Lossless w Apple Music - chwyt marketingowy z tego co czytalem, bo ludzkie ucho nie wychwyci roznicy. Jakie jest Wasze zdanie?

Dzieki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2024 o 22:39, Mariusz001 napisał:

Moze to placebo ale Apple Music brzmi mi lepiej niz Spotify. A robilem 'slepa probe' 😉 Aktualnie IPAD podlaczony przez RCA do Yamaha S301.

Dwa pytania:

1. Aktualnie DAC w IPAD odpowiada za przetwarzanie. Podlaczajac SPDIF, spowoduje, ze to Yamaha 'zajmie' sie tym tematem. Czy bedzie roznica? Jestem sceptycznie nastawniony bo zrobilem 'slepa probe' z IPAD RCA vs PC Windows SPDIF z Apple Music i nie potrafilem zauwazyc roznicy.

2. Hi Res Lossless w Apple Music - chwyt marketingowy z tego co czytalem, bo ludzkie ucho nie wychwyci roznicy. Jakie jest Wasze zdanie?

Dzieki!

Apple Music brzmi nie co lepiej a niż Spotify, też mi się tak wydaje :)

Czy Twoje porównanie ma dotyczyć odtwarzania muzyki z iPad vs komputer?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Pytanie jest bardziej o sposob podlaczenia iPADa. Aktualnie jest to zlacze sluchawkowe--->RCA----->Yamaha.

Pytanie czy bedzie lepiej jak podlacze do zewn. DAC'a albo do DAC'a Yamaha?

iPAD ma opcje aby podlaczyc adapter 'lightning--USB_C' a to pozwala juz podlaczyc do zewn. DACa.

Edytowano przez Mariusz001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Mariusz001 napisał:

Pytanie jest bardziej o sposob podlaczenia iPADa. Aktualnie jest to zlacze sluchawkowe--->RCA----->Yamaha.

Pytanie czy bedzie lepiej jak podlacze do zewn. DAC'a albo do DAC'a Yamaha?

iPAD ma opcje aby podlaczyc adapter 'lightning--USB_C' a to pozwala juz podlaczyc do zewn. DACa.

Ja bym spróbował w taki sposób:

Audioquest Dragonfly https://www.tophifi.pl/sluchawki/wzmacniacze-sluchawkowe/audioquest-dragonfly-red.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwnv-vBhBdEiwABCYQAxHXpqOxWt1O0-PwJUMtzH-V21dNd0zkHMFCSoY71OIBq3DZ4dRFqBoCWCYQAvD_BwE

podłączasz tak:

wychodzisz z Ipada przejściówką Apple Lightning i do niej podłączasz Dragonfly (na przykład ta wersja czerwona RED) a potem idziesz dalej po kablu mini jack na 2 czincze do Yamahy ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dziekuje za wszystkie porady. Zamowilem na probe SMSL D-6 i zero roznicy, test ciezki bo glosnosc inna, ale udalo sie w koncu ustawic na obu taka sama. Stary jestem, wiec pewnie dlatego, ale dla mnie roznica praktycznie zerowa, moze odrobine lepszy wokal na SMSL, ale nie za 700zl 😉

Zapewne drozszy sprzet i lepsze ucho cos wychwyci. Ja nie.

Dla 'potomnych', dla mnie (i mojej dziewczyny) identycznie brzmial:

- ipad --RCA---Yamaha

- ipad---SMSL---RCA---Yamaha

- Win PC ----SPDIF--- Yamaha

 

Test slepej proby - ten sam utwor puszczony na dwoch urzadzeniach, jedna osoba zmienia zrodlo, druga ma zamkniete oczy.

Edytowano przez Mariusz001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do podobnych zastosowań używam starego iPhona 4.

Dźwięk leci przez wyjście 30pin i docka. Czyli mam dźwięk z wewnętrznego DACa i prawdziwe audio-out. 
Wyda mi się, że nie ma słyszalnej różnicy między tym, a nowszym iphonem SE lub 13 mini przez ich wyjście lightning plus dongiel (z DACiem).

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...