Skocz do zawartości

TAtomicus

Uczestnik
 • Zawartość

  170
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. No, może i jakiś ma (coby głośniki wbudowane działały). Ale od czasu, jak księgowi Apple wyrzucili gniazdko audio, nie ma jak się pod tego DACa podłączyć. Lightning to było złącze tylko cyfrowe. USB-C chyba też?
 2. Wydaje mi się, że nie ma „zwykłego kabla USBC-2RCA” ani „zwykłego USBC -minijack”. One mają w środku DAC w postaci chipa. Ale cena w tym przypadku jest 10x wyższa. A jakość dźwięku niekoniecznie.
 3. Ja do podobnych zastosowań używam starego iPhona 4. Dźwięk leci przez wyjście 30pin i docka. Czyli mam dźwięk z wewnętrznego DACa i prawdziwe audio-out. Wyda mi się, że nie ma słyszalnej różnicy między tym, a nowszym iphonem SE lub 13 mini przez ich wyjście lightning plus dongiel (z DACiem).
 4. Ja na podłogowe nie mam po prostu miejsca. Obecnie do moich Cyrusów używam Menuetów 150, z których jestem zadowolony. Próbowałem kilku innych małych budżetowych kolumn i te 150 zdecydowanie wygrywały. O długość stadionu. Chyba zacznę zbierać na te współczesne Menuety albo Menuety SE.
 5. O, widzę szystko podwójnie… Ale ja tu nie tym. Dziwne, że poza tym wątkiem o Menuetach jakoś cicho. A moglibyście zdradzić, w jakich cenach bywają używane Menuet i Menuet SE? Tzn. jakieś widełki…
 6. A, ok. Teraz już wszystko rozumiem. Dzięki, bo to już od dawna mnie nurtowało.
 7. No, ale proszę o odpowiedź, czy wszystkie te złącza są de facto takie same?
 8. Ojej. Też to mam. Zakupione ze 30 lat temu. Odsłuchane może z raz, przy okazji przegrywania na kasetę. Świetnie wydane, no i te didaskalia, wykorzystane później w kultowym widowisku Karpińskiego/Zembatego. '
 9. A ja zapytam o złącza wejścia w ampie. W moim 8vs2 mam takie, oznakowane w sposób następujący: CD, TU, AV, AUX/PH, LINK, MP3, TAPE I cytat z instrukcji: “The integrated 6vs2/8vs2 has inputs for CD Player - CD @, a tuner - TU ID, a Home Theatre decoder - AV ® and three auxiliary inputs - AUX/PH ®, LINK and MP3 © which can be used to connect a wide variety of products.” Czy te wejścia naprawdę niczym się nie różnią (w sensie elektronicznym)? Dlaczego w takim razie Cyrus je tak arbitralnie opisał, zamiast np. 1-7? Czy tak samo jest w nowszych modelach? I co ma niby oznaczać LINK albo MP3? A z kolei AUX/Phone jest niezręczne i mylące, biorąc pod uwagę, że ten 8vs2 nie zawiera przedwzmacniacza gramofonowego.
 10. Ja wyczytałem, że w starych Technicsach było podobnie. Nie wiem tylko, w jakich modelach. Czy na tym forum nie ma właścicieli takich Technicsów, którzy mogliby to potwierdzić?
×
×
 • Utwórz nowe...